Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

"Pūču māja" Saldū.

Reizes skatīts: 12411
"Pūču māja" Saldū.
"Pūču māja" Saldū.
Karte

Apraksts


Ja jūsu pieturas punkts kartē ir Saldus un jūsu sirdsmieru mielo gaumīgi nieciņi vai reti atrodamas, sen no citu dzīves izsvītrotas lietas, tad lūgšu Jūs netaupīt laiku, bet gan iegriezties ciemos "Pūču mājā" Saldū, Striķu ielā 9b - apskatīties, novērtēt, iedzert tēju, tāpat pamēļojot ar pretimnākošo veikaliņa pārdevēju, un beigu galā varbūt arī nopērkot kaut ko sirdij un dvēselei tuvu.

Saldū, senākajā dzīvojamajā Striķu ielas namā, nu jau ceturto mēnesi durvis vēris mākslinieces, smalkā reālisma piekritējas Ilzes Zemītes jauko lietu salonveikaliņš "Pūču māja", kas priecē gan gados jaunu, gan jau dzīves gudrību pieredzējušu cilvēku acis un sirdis. Katrs veikaliņā atrodamais nieks ir unikāls- otru tādu aiziet un nopirkt nebūs tik viegli. Tā nav masu produkcija patērētājiem piemērotā un paredzētā vietā. "Pūču mājas" apmeklējums ir kā ciemošanās pie Alises aizspogulijā vai medus ēšana kopā ar Vinniju Pūku, truša alā.
Pati Ilze, runājot par veikaliņa savdabīgo auru, sacīja: "Svarīgākā ir mājas sajūta.” Un šis uzstādījums ir godam izkopts! Sperot pirmo soli pār slieksni, aiz muguras paliek ne tikai mašīnu rūkoņa un ikdienas steiga, bet aizmirstās arī kur ir paša mājas, kaut esi tikai ciemos. Neuzbāzīga fona mūzika, kas nav dzirdama trauksmi mudinošajās lielveikala skaņas, kas mēmi karājās gaisā gāžot uz galvas negaumīgu skaņas lietu. Ja palaimēsies un ciemiņš šeit būsiet ziemā, tad, liegi kamīnā dejojot, jūs sveicinās uguns mēles deja. Nesteidzieties un ļaujiet acīm pierast. Veikaliņā ir simtiem lietu, un kā pircējam nav nemaz vērts mēģināt atcerēties, kur katra no tām stāv- piedāvājums mainās ik pāris nedēļu.
Pirmās pamanāmas ir gleznas- Ilzes gleznotie portreti. Ņemot vērā svečturus, krūzītes, glāzītes, galda un stāvlampas, plates, diskus, mēbeles (dīvānus, krēslus, galdus), paklājus, rotaļlietas, lelles, bērnu ratus, puķupodus, skulptūras, galda piederumus, un visus tos neuzskaitāmos niekus, dēļ kuriem cilvēki šeit iegriežas, gleznas var uztvert kā gaumīgu nobeigumu. Kaut vairums sirdslietu ir ievestas no Skandināvijas, "Pūču Mājā" ir atrodami arī pašmāju, Saldus amatnieku rokdarbi - adījumi, auskari, rokassprādzes. Sākoties valsts krīzei, cilvēki ir kļuvuši daudz aktīvāki un mēģinādami rast jeb kādus papildus ienākumus, atklāj sevī arī adītāja, tamborētāja vai rotaslietu meistara talantu, ko novērtē Ilze un sniedz iespēju piepelnīties arī viņiem - ar mēru, lai tas viss nepārvērstos par neizstaigājamu preču noliktavu. Cenas ir piemērotas ikvienam, kas gatavs pirkt. Sākot no septiņiem santīmiem par šķīvi vai krūzīti līdz 300 Ls par Ilzes gleznoto lielformāta portretu. Jums nepieciešams jauns radio, ādas koferis, rakstāmmašīna vai stāvlampa ar gaumīgu abažūru? Desmit līdz divdesmit latu robežās jūs aiziesiet ar kāroto, nemocīdamies, nešaustot sevi domu mokās vai visai bloku mājai pāri ielai kaktā nedeg tāda pati lampa.
"Pūču māja" nav mākslīgi radīta vieta, kas cilvēkiem piedāvā to, ko tie kāro. Māksliniekam ir nepieciešams izpaust to, kā viņš jūt un dažkārt parādīt cilvēkam arī to, ar ko viņš sajūt šo zemi zem kājām un notiekoši sev apkārt. Tāpēc gan veikaliņā atrodamo nieciņu klāsts, gan pati aura ir tverami intīma. Cik sanācis iegriezties Rīgas sīkumu bodītēs vai antikvariātos, šis cilvēkam tik nepieciešamais posms izzūd, padarot mūs jau par patērētājiem, jau tikai paejot garām kādai no vietām. "Pūču māja" ir mājas, kurai katrs no tās piederīgajiem pircējiem ir pazudušais dēls vai meita, kuras atkal gaida atgriežamies, lai sasildītu un atvadītos līdz nākamajai reizei. Nav pat jānopērk kaut kas, ko paņemt līdzi, lai atkal iegrieztos. Pietiek iegriezties vienreiz, lai otrreiz neaizietu tukšā...
Ar laiku Ilze plāno veikaliņam piesaistīt arī āra kafejnīcu un iekārtot bērnu laukumiņu, kādā no veikala stūriem. Tāpat ir doma par grāmatu un preses stendu cilvēkiem, kas interesējas par mākslu, interjeru un kultūru kopumā. Bet šobrīd šīs nākotnes vīzijas ir tikai fantāzijas līmenī, tomēr zinu, ka nepaies ne daži mēneši un Ilze būs izcīnījusi, izlaužot un atbrīvojot vietu saviem sapņiem zem saules arī šoreiz.

Kontaktinformācija

  • Novads: Saldus (bij.Saldus rajons)
  • Adrese: Saldus Striķu iela 9 b
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +37129338303
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!