Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs

Reizes skatīts: 9615
Papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs
Papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs
Karte

Apraksts


19. gadsimta koka arhitektūras un industriālās būvniecības komplekss, valsts nozīmes pilsētbūvniecības kultūras piemineklis.
Līgatnes papīrfabrikas ciemats, kas attīstījies kopā ar Līgatnes papīrfabriku ir kā brīvdabas muzejs, kurā ikdienas dzīve nav apstājusies. Šeit Jūs varat izsekot 19. gadsimta strādnieka ikdienas gaitām visa viņa mūžā garumā: no piedzimšanas dzemdību namā un skolas gaitām fabrikas skoliņā līdz pat darba gaitām papīrfabrikā, mājas dzīvei koka rindu mājās un atpūtai fabrikas klubā.
Visas sabiedriskās ēkas Līgatnē celtas pēc pirmā latviešu akadēmiski izglītotā arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta.
Neparastākie apskates objekti Līgatnes vēsturiskajā centrā ir pagrabalas, ko jau kopš 18. Gadsimta beigām smilšakmens iežos izkaluši vietējie iedzīvotāji, lai šajos pagrabos glabātu kartupeļus un citu pārtiku ziemai. Pagrabos gan ziemā, gan vasarā ir konstanta temperatūra 5-8C. Kopumā Līgatnē saskaitīti 333 šādi pagrabi smilšakmens klintīs.
Līgatnes tūrisma informācijas centrs piedāvā ekskursijas ar gidu pa Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko centru latviešu, krievu, angļu un vācu valodās. Pieteikšanās pa tālruni + 371 64153169 begin_of_the_skype_highlighting              + 371 64153169      end_of_the_skype_highlighting vai e-pastu: info@visitligatne.lv. Cena: atkarībā no grupas lieluma: 1,00-2,00 Ls no cilvēka.
Vasaras sezonā (maijs-oktobris) piedāvājam individuālās ekskursijas sestdienās un svētdienās 13.00 un 15.00 latviešu valodā. Cena: 2,00 Ls pieaugušajiem, 1,50 Ls studentiem, 1,00 Ls skolēniem un pensionāriem.
Adrese: Spriņģu iela 2, Līgatne, Līgatnes novads, Latvija, LV 4110
Tālrunis: +371 64153169

sociālie rīki:
www.twitter.com/LigatnesTIC
www.draugiem.lv/ligatnestic
http://www.flickr.com/photos/ligatne/
http://www.facebook.com/pages/Ligatne-Tourism-Information/106645656055743


Kontaktinformācija

  • Novads: Līgatnes (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: Spriņģu iela 2, Līgatne
  • Kontaktpersona: Inese Okonova

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!