Ceturtdiena, 16. Jūlijs, 2020
Hermīne, Estere
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Grāfu Plāteru pils

Reizes skatīts: 11513
Grāfu Plāteru pils
Grāfu Plāteru pils
Karte

Apraksts


Ap 1750.gadu uzsāka celt grāfu Plāteru rezidenci, kuru pabeidza tikai 1791.gadā. Pils celtniecību var iedalīt divos posmos. XIX gadsimta sākumā tā pārbūvēta pēc klasicisma kanoniem. Tā ir vienīgā pils Latgalē ar šādu dekoru. Abas pils puses vizuāli līdzīgas, taču fasāde piešķir pilij sevišķu mājīgumu, bet no otras puses „dveš akmens aukstums”. Līdzās pilij tika celtas vairākas ēkas, kas bija paredzētas tiem, kas kalpoja Plāteriem.


Kad Plāteri I pasaules kara laikā no Krāslavas devās projām, pils panīka. Vēlākajā laikā tā izmantota dažādām vajadzībām. No 1923.gada līdz 1972.gadam Plāteru pilī bija izveidota skola, sākumā – Krāslavas valsts ģimnāzija, vēlāk – vidusskola. Pēc tam, kad 1972.gadā skolu pārcēla uz citu ēku, pili laika gaitā pamazām izdemolēja.


Tagad, apmeklējot pili, tūristus apņem visdažādākās izjūtas. Daži saka, ka viņiem kļūst „baisi”, vieniem patīk senatnes aura, citiem tās kļūst žēl. Bet visi ar aizrautību klausās pils un grāfu likteņstāstus. Mūsdienās unikālā un kādreiz tik greznā grāfu Plāteru rezidence atrodas avārijas stāvoklī, tāpēc tā apskatāma tikai no ārpuses.

Kontaktinformācija

  • Novads: Krāslavas (bij.Krāslavas rajons)
  • Adrese: Pils iela, Krāslava, LV-5601
  • Kontaktpersona: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!