Piektdiena, 31. Maijs, 2024
Jūsma, Alīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Adamovas ezers

Reizes skatīts: 12290
Adamovas ezers
Adamovas ezers
Adamovas ezers
Karte

Apraksts


Ezers atrodas Rēzeknes rajonā, Vērēmu administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.8 metri, bet maksimālais dziļums - 7.4 metri. Ezeram ir vairākas (5 gab.) salas. No 1977. līdz 1999. gadam Adamovas ezers ar apkārtējo ainavu bija kompleksais dabas liegums. Ezers atrodas Rēzeknes rajonā, Vērēmu administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.8 metri, bet maksimālais dziļums - 7.4 metri. Ezeram ir vairākas (5 gab.) salas. šeit mīt asaris, līdaka, karūsa, asaris, līdaka, līnis, plaudis, rauda, sapals, zutis, rauda, kā arī plaudis.

 

Burvīgs saulriets Adamovas ezera krastā Rīts kā rīts – dzestrs. Izrāpjoties no telts, rasā samirkst kājas. Nāk atziņa – dzejnieki droši vien melojuši, skaistos vārdos ietērpjot rasas nodarījumu basajām kājām. Auksti. Mazliet siltas kafijas un saules stari jau ne tikai kož acīs. Domas sakārtojas. šodien braucam lūkot Adamovas ezera ainavu. Adamovas ezers atrodas Rēzeknes rajonā, Vērēmu administratīvajā teritorijā. Vidējais dziļums ir 3.8 metri, bet maksimālais dziļums - 7.4 metri. Ezera garums ir 2,5 km ,bet platums 1 km.

 

Ezera teritorijā noteikts kompleksais dabas lieguma režīms. Ezeram ir piecas salas un trīs salām līdzīgi veidojumi, bet pieeja šīm salām lielākoties ir apgrūtināta. Tomēr, ja ir vēlēšanās iejusties Robinsona ādā, var mēģināt izlauzties caur niedrēm un brikšņu puduriem. Diez vai būsiet vīlies kaut vai uz dažām minūtēm pasludinot sevi par Garās, Apaļās, Dārznieka vai Mīlestības salas valdnieku. Adamovas ezers ar daudzajiem līcīšiem ir viena no iecienītākajām atpūtas vietām Rēzeknes apkaimē. Vienā ezera krastā atrodas Adamovas speciālā internātskola, kur īpaši vasaras periodā notiek daudz un dažādas nometnes kā bērniem tā arī pieaugušajiem.

 

Mazliet tālāk no Rēzeknes, citā ezera krastā viesus uzņem atpūtas mājas „Azarkrosti” un „Vīteri”. Atbraucot šurp vasarā ir iespēja nopeldēties, pavizināties ar laivām, katamarāniem, izbaudīt pirts labumus. Ziemā būs patīkama izklaide vizinoties ar slēpēm vai ragavām no kalna. Un, protams, jebkurā gadalaikā varat doties makšķerēt. Makšķernieki parasti mēdz lielīties ar Adamovas ezerā noķertajām zivīm - līdakām, līņiem, plaužiem un zušiem. Pie viesu mājas „Azarkrosti” sākas arī viens no iecienītākajiem Latgales velomaršrutiem „Adamovas ainavu loks”. Sešpadsmit ar pusi kilometrus garajā ceļa posmā noteikti izdosies izbaudīt krāšņiem pauguriem, līdzeniem laukiem un meža ielokos paslēptiem ezeriem rotāto Latgales ainavu. Var iegriezties arī keramiķu Vogulu darbnīcā. Jauks skats uz apkārtni paveras no netālā Skūru kalna. Skaidrā dienas laikā no tā virsotnes saredzams Mākoņkalns, Ludzas pilsēta un neskaitāmie Latgales ezeriņi. Adamovas ezera krastā atrodas arī Adamovas muižas komplekss.

 

Kungu māja diemžēl ir nojaukta 20.gs. 70.-80.gados. Ir saglabājušās citas kompleksa ēkas. Ievērojamākā no tām, 19. gs. otrā pusē celtā dzīvojamā ēka. Vietējie iedzīvotāji joprojām lepojas ar kādreizējās Adamovas muižas īpašnieces Helēnas Karaulovas Eiropas līmeņa panākumiem. Viņa Adamovas ezera krastos esot atklājusi radioaktīvu minerālūdeni. Muižniecei izdevās pierādīt minerālūdens dziednieciskās īpašības, veicot tā analīzes vairākās Rietumeiropas laboratorijās. Vēlāk šis minerālūdens nodēvēts par Sv. Helēnas kristālūdeni. Eksponējot ūdeni Londonas un Parīzes starptautiskajās izstādēs, iegūtas augstākās godalgas. Vācijas universitātēs par šo brīnumaino dziru lasītas lekcijas, un pat Kaukāza izslavētajiem minerālūdeņiem Sv. Helēnas kristālūdenim bijis jāpiekāpjas. Pēc rosīgas dienas gar Adamovas ezera krastiem kājas un rokas ir sagurušas, bet prāts gan vēl nemierīgs. Laiks doties tālāk.

 

Uz atvadām atskatāmies ezera virzienā. Burvīgs saulriets. Kalna pakājē rosās atpūtnieki, kaut kur tālumā atskan motorlaivas dūkoņa, bet vientuļais gulbis, šķeļot Adamovas ezera rāmo ūdeni, cēli tuvojas krastam. Miers, pilnīgs miers.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Verēmu pagasts
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64679222
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!