Sestdiena, 24. Februāris, 2024
Diāna, Dina, Dins
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Lubānas ezers

Reizes skatīts: 24797
Lubānas ezers
Lubānas ezers
Karte

Apraksts


Lubāna ezers aizņem 8240 ha lielu platību pie normāla ūdens līmeņa un 9553 ha pie maksimāla ūdens līmeņa, no kuriem rajona teritorijā 3490 ha. Tā krasti ir pārveidoti, tos ieskauj dambju un apvadkanālu sistēma. Lubāna ezers aizņem 8240 ha lielu platību pie normāla ūdens līmeņa un 9553 ha pie maksimāla ūdens līmeņa, no kuriem rajona teritorijā 3490 ha.

 

Tā krasti ir pārveidoti, tos ieskauj dambju un apvadkanālu sistēma. Lubāns (saukts arī par Lubānas un Lubāna ezeru) ir lielākais ezers Latvijā, atrodas uz Rēzeknes rajona un Madonas rajona robežas. Ezeram ir lēzens krasts, bet tas ir stipri aizaudzis. Vienīgā upe, kas iztek no Ezera ir Aiviekste. Tā ir viena no sarežģītākajām un ūdens plūsmas ziņā interesantākajām upēm Latvijā. Augštecē upei ir neliels kritums. Upes gultnē sastopamais dolomīts veido slieksni, kas vienmēr traucējis gultnes padziļināšanos.

 

Nelielais gultnes dziļums, platums un kritums stipri ierobežoja ūdens caurplūdumu. Pavasarī pieplūstošais ūdens daudzums Aiviekstes augštecē 2 - 4 reizes pārsniedz ūdens caurplūduma iespējas. Tā rezultātā pavasaros Aieviekstes augštecē pieplūstošie ūdeņi tecēja nevis uz Daugavu, bet atpakaļ uz Lubānu, kas radīja lielus plūdus.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Rēzeknes novads
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 29165392
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

office@meier-bergfeld.com
25.07.2011 18:42:15
please, what has been the german name of Lubana? Thank you! Prof. Meier-Bergfeld
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!