Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Janopoles Upurvīksna

Reizes skatīts: 7454

Apraksts


Upurkoks atrodas Rēzeknes – Kaunatas ceļa kreisajā pusē, 500m uz dienvidaustrumiem no vietas, kur nogriežas ceļš uz Rozenmuižu. Kokā agrāk stāvējusi svētbilde. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka pie koka agrāk notikuši dievkalpojumi. Vīksnas apkārtmērs 4.4 m.

Atrodas Rēzeknes raj. Griškānu pag. 140 m A no Rēzeknes – Dagdas šosejas, 650 m DA no Janopoles muižas, grāvja krastā 7 m no Gribuļu kūtiņas.

Apkārtmērs:4,57m
Augstums:9,2m
Vainaga-projekcija:55m2
Zaru garums: līdz 5,1 m

Vīksnai 4 m augstumā sen nolūzušas abas galotnes, tagad kupli zaļo jaunie zari. Vīksnas zarā vēl redzams svētbildes dzelzs rāmītis.

Janopoles Upuru vīksna atrodas netālu no Rēzeknes, autoceļa Rēzekne – Kaunata kreisajā pusē. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka agrāk kokā stāvējusi svētbilde un pie vīksnas notikuši dievkalpojumi. Vīksnas apkārtmērs 4,4 m. Pārējie ir akmeņi, kuri pēc pieminekļu aizsardzības inspekcijas vērtējuma izmantojami tūrisma piedāvājumā. Sarakstā minēti četri, bet Rēzeknes rajona teritorijā ir vēl citi, kuri arī tiek pieskaitīti kulta vietām gan pēc izvietojuma, gan dažādām iedobēm uz tiem.Uz dažiem ir arī iecirsti krusti. ādi akmeņi senatnē bijuši seno – pagānisko dievu pielūgšanas vieta. Rodas jautājums, kā pagāniskās izdarības varēja notikt pie akmens, kas apzīmēts ar krustu. Izskaidrojums tam samērā vienkāršs. Lai sekmētu pagānu pievēršanos kristietībai, akmeņos iekala svētā krusta zīmi. Ļaudis, kas nāca pie akmens, savas gaitas turpināja, bet krusta zīme liecināja, ka šī vieta vairs nav pagāniska , bet ņemta kristietības aizbildniecībā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Griškānu pagasts
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64640431
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!