Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Dukstigala Sv. Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīca

Reizes skatīts: 6743

Apraksts


Baznīca vairākkārtīgi nojaukta un atjaunota. Tagadējā baznīca būvēta 1947.gadā prāvesta Ludviga Krumpāna vadībā.

Dukstigalā līdz 1960.gadam bija divas draudzes: Baltais Dukstigals (? adurska) un Melnais Dukstigals (Slobodska). Baltajā Dukstagalā baznīca bija celta 1775.gadā. ? o baznīciņu padomju varas laikā 1960.gadā varmācīgi nojauca, neskatoties uz to, ka šī celtne bija arhitektūras piemineklis - vecākā koka baznīca Latgalē (367 gadus veca). Motivējums šādai rīcībai bija, ka vienā draudzē nedrīkst būt divas baznīcas, tagad Dukstigala draudzē ir tikai viena baznīca.

Melnā Dukstigala pirmā koka baznīca uzcelta 1776.gadā un nosaukta Vissvētās Trīsvienības godam. Pirmā Pasaules kara laikā baznīca nodega. ? o baznīcu 1827.gadā pilnīgi atjaunoja. Pēc pirmā Pasaules kara 1922.gadā prāvests Gabris uzsāka būvēt jaunu koka baznīcu vecās vietā, taču otrā Pasaules kara laikā šī baznīca nodega.

Tagadējā baznīca būvēta 1947.gadā prāvesta Ludviga Krumpāna vadībā. Vispirms viņš par draudzes saziedoto naudu nopirka nelielu māju, to nojauca, visus materiālus pārveda uz Melno Dukstigalu, kur uz nodegušās baznīcas pamatiem uzcēla jaunu celtni.

1964.gadā Baltā Dukstigala draudzi pārvietoja uz Melnā Dukstigala draudzi. Melnā Dukstigala (tagad vienkārši Dukstigala) baznīca ir Rēzeknes dekanāts.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzeknes nov. (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: Dukstigals, Čornajas pagasts
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64695356
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!