Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Teātra nama Jūras vārti pasākumu plāns janvārī 2010(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3634
Karte

Apraksts


6. janvārī

LAIKS: 18:00
PASĀKUMS: Jāņa Deinata fotoizstādes atklāšana
ĪSS APRAKSTS: Neviens nav jāpārliecina par to, ka Jānis Deinats ir talantīgs mākslinieks, kam piemīt tikai viņam raksturīgs rokraksts. Divdesmit gadu laikā viņš veidojis Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas elites portretus, taču šoreiz stāsts ir gluži par ko citu – izstādes „Jūras vārtos" piedāvā iepazīties ar vēl nezināmu autora radošās darbības šķautni. "Paliek II" redzamie darbi nav portreti klasiskā izpratnē, tos drīzāk varētu dēvēt par "dabas sejām".
Mākslinieks pats komentē šo savu darbu sēriju, kas tapusi tālās pastaigās pa Latvijas laukiem, kā "naivā naturālista piezīmes". Jūtīgi trauslie aizejošās ziemas dabas vērojumi liek mums paskatīties uz lietām sev apkārt no cita skatu punkta, novērtējot to nemanāmo skaistumu. Iespējams, šo fotogrāfiju ciklu var salīdzināt ar japāņu haikām.
BIĻETES: ieeja bez maksas
INTERNETĀ: www.artspace.riga.lv
8. janvārī


LAIKS:20:00
PASĀKUMS: Ventspils Danču klubs
ĪSS APRAKSTS: šī vakara danču muzikanti būs „Talsu trimiš”, kas ļaus visiem klātesošajiem izdancoties īsteni latviskā garā gan Skroderi, gan Cūku driķos, gan Kurzemes mugurdanci un citus jaukus dančus iz sendienām. Līdz ņemami draugi, ērti apavi un vieglas drānas.
BIĻETES: ieeja bez maksas10.janvārī

LAIKS: 16:00
PASĀKUMS: Vīru kora „Pareizticīgie dziedoņi" (Православные певчие) koncerts
ĪSS APRAKSTS: Pareizticīgo Ziemassvētku koncerts ar „Pareizticīgajiem dziedoņiem" diriģenta Georgija Smirnova vadībā. Koncertā piedalās arī soliste Inga Kalna (soprāns).
BIĻETES: Ls 4.00 – 10.00
INTERNETĀ: www.hbf.lv

14.janvārī

LAIKS:18:00
PASĀKUMS: Kamernūzikas koncerts VIA INSOLITA
ĪSS APRAKSTS: koncertā kopā muzicē
Dace Salmiņa-Fricena-vijole, Sandra Jalaņecka-klavieres, Volfgangs Fricens-fagots, Aleksandrs Jalaņeckis-sitaminstrumenti.
Programmā dzirdēsiet E.Villa-Lobušs „Serenidade”, M.de Falja „Spāņu svīta”, T.Ķeniņš „Rečitatīvs un duets”, V.Blūmentālers „La Furia”, A.Vivaldi „Sonate a due”, Dm.Šostakovičs „Aforismi”, kā arī citus ievērojamu komponistu skaņdarbus.
BIĻETES:Ls2.00( studentiem un pensionāriem),Ls3.0020.janvārī


LAIKS: 19:00
PASĀKUMS: Liepājas teātra viesizrāde "Pidžama sešiem"
ĪSS APRAKSTS: Marka Kamoleti "garnējums" franču gaumē 2 daļās, kuru Liepājā uzvedis režisors Rolands Augustins (Atkočūns).
Asprātīgs, negaidītu un smieklīgu notikumu pilns vakars kādā tipiskā franču ģimenē. Nejauši kopā sanākušie mīlnieki, cenšoties slēpt savas attiecības un atrisināt pārpratumus, samudžina situāciju vēl neatšķetināmākā virpulī līdz paši vairs nesaprot, kādu lomu šovakar spēlē.
Lomās – Edgars Pujāts, Jūlija Ļaha, Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Kaspars Gods, Signe Ruicēna (Klaipēdas Universitātes Liepājas teātra aktieru kursa studente).
BIĻETES: Ls 3.00, 4.00 un 5.00; t/n "Jūras vārti" un "Biļešu Paradīze" kasēs.
INTERNETĀ: www.liepajasteatris.lv
22.janvārī

LAIKS: 19:00
PASĀKUMS: Rīgas Krievu teātra viesizrāde "Varšavas melodija"
ĪSS APRAKSTS: Leonīda Zorina leģendārais mīlestības stāsts, kas ir pārdzīvojis laiku. Viņš – krievs, viņa – poliete. Sižets pasakai par mīlestību, kurai nav robežu. Bet, ja robežas būs, tad pasakas zudīs. Vai valsts var šķirt iemīlējušos uz mūžu?
Omars Haijāms, kuru piemin lugas „Varšavas melodija" varoņi, ir leģendāra personība. Pastāv pat versija, ka tāds cilvēks vispār nav eksistējis. Kādā citā versijā izteikta hipotēze, ka patiesībā ir bijuši divi cilvēki - dzejnieks un matemātiķis. Jaunākā informācija liecina, ka O. Haijāms - dzejnieks, filozofs, zinātnieks, astrologs, mīlas un vīna dziesminieks – tomēr ir dzīvojis. Tā kā tika sastādīts horoskops, izdevās pat aprēķināt precīzu Omara Haijāma dzimšanas datumu - 1048. gada 18. maijs. Viņa tēvs, mazturīgs amatnieks, nodarbojies ar telšu izgatavošanu, un iesauka «Haijāms» nozīmē tieši šo profesiju. Dzejnieka Omara Haijāma literārais mantojums ir četrrindu strofu jeb rubaju krājums. Tā kā pēc savas formas šīs četrrindes ir ļoti tautiskas, vēl autora dzīves laikā tās piedzīvoja neskaitāmus atdarinājumus. Domājams, ka to kopējais skaits līdzinās diviem tūkstošiem, bet pats Haijāms ir sarakstījis ne vairāk par simtu. Lai kā arī nebūtu, šīs ir austrumu poēzijas īstās pērles, pat ja autora autentiskumu tagad vairs noteikt nevar.
Iestudējuma režisors–inscenētājs - Sergejs Golomazovs (Krievija), režisors - Sergejs Ščipicins (Krievija). Darbojošas personas un izpildītāji: Viktors - Jevgenijs Terskihs (vai Anatolijs Fečins), Gelēna - Darja Podoļako.
BIĻETES: Ls 3.00, 4.00 un 5.00; t/n "Jūras vārti" un "Biļešu Paradīze" kasēs.
INTERNETĀ: www.trd.lv


24.janvārī

LAIKS: 17:00
PASĀKUMS: Grupas "Verasi" (Верасы) solistu jubilejas koncerts "Liktenis – mīlestība" (Любовь-судьба)
ĪSS APRAKSTS: Valsts skatuves mākslinieki Jadviga Poplavskaja (Ядвига Поплавская) un Aleksandrs Tihanovicš (АлександрТиханович) no Baltkrievijas uz Latviju atvedīs dziesmas no sava jaunākā albuma "Mīlestība-liktenis", kurš pagājušogad tika apbalvots kā labākais baltkrievu popmūzikas ieraksts.
Kā apgalvo koncerta organizatori, šajā vakarā visi krievu estrādes cienītāji korī skandēs: „Малиновки заслыша голосок, припомню я забытые свидания". Diesmu, kuru savulaik no galvas zināja vai katrs pirmklasnieks.
BIĻETES: Ls 5.00 – 15.00
INTERNETĀ: www.devro.lv


27.janvārī

LAIKS: 14:00 un 17:00
PASĀKUMS: Liepājas teātra viesizrāde "Kauja pie…" Ventspils 1.ģimnāzijā
ĪSS APRAKSTS: Kristas Burānes un Mārtiņa Eihes kopīgi īstenotais jaunās dramaturģijas projekts – ekskursijas skolas laikā - pēc Jāņa Poruka stāsta "Kauja pie Knipskas" motīviem.
Kauja pie mīlestības, kauja pie naida, kauja pie vienaldzības un kauja pie draudzības, kauja pie katra sirdsapziņas un kauja pie cilvēcības…
Iestudējums tiks izspēlēts skolā – ēdnīcā, klasē, sporta ģērbtuvē, tualetē, skolotāju istabā, pagalmā, garderobē. Tas aicinās skatītājus doties ceļojumā skolas laika sajūtās un atmiņās gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Izrādes veidotāji uzskata, ka skola kā telpa, kas piepildīta ar īstu skolas dzīves elpu un smaržu, aktīvi rosinās skatītāju doties katram savā bērnības un jaunības atmiņu ceļojumā, kurš turpinās arī katra ikdienas pieredzē. Izrādes laikā skatītāji pārvietosies no telpas uz telpu, no ainas uz ainu, reizēm paliekot vērotāju pozīcijās, bet reizēm iesaistoties notikumos un palīdzot izrādes dalībniekiem – Klaipēdas Universitātes Liepājas aktieru kursam, kuram šī būs diplomdarba izrāde. Uzvedumam būs divi aktieru sastāvi, kuros ar lomām mainīsies puiši un meitenes, tāpēc var teikt, ka skatītājiem tiks piedāvātas raksturos ļoti atšķirīgas izrādes.
Lomās: Klaipēdas Universitātes Liepājas teātra aktieru kursa studenti – Agnese Jēkabsone, Laura Jeruma, Anete Berķe, Madara Melne, Ilze Šiškina, Ilze Būde, Edgars Ozoliņš, Viktors Ellers, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maļiks, Pēteris Lapiņš, Mārtiņš Kalita.
Izrāde tika nominēta 2008./2009. sezonas "Spēlmaņu nakts" balvai 2 nominācijās – "Gada izrāde bērniem vai jauniešiem" un "Gada kostīmu mākslinieks/māksliniece".
BIĻETES: Ls 2.00; ierobežotā skaitā – 120 – nopērkamas pirms izrādes Ventspils 1.ģimnāzijā
INTERNETĀ: www.liepajasteatris.lv
31.janvārī

LAIKS: 17:00
PASĀKUMS: Procesuālās mākslas izrāde "Vadātājs"
ĪSS APRAKSTS: "Vadātājs" ir vairāku zināmu mākslinieku darbības saskarsmes rezultātā radusies performance, kas katrā izrādē caur improvizāciju pārvēršas jaunā veidolā. Savdabīgā gaismas metamorfoze gada tumšākajā laikā skatītāju aicina ielūkoties gaismas pasaulē un ikdienas steigā rast mieru, sajust savu būtību, pasaules ritus un likumsakarības, vērojot kustīgus gaismas objektus, dejas teātri un klausoties mūziku, kas rodas mijiedarbībā ar vizuālo priekšnesumu, kurā vārdi ir lieki.
Izrādē piedalās kustību mākslinieki Dzintars Krūmiņš un Simona Orinska, performanču mākslinieks Artis Gulbis, par muzikālajām sajūtām rūpējas grupas „Iļģi" mūziķi Ilga Reizniece un Māris Muktupāvels. Papīra gaismas objektu, kas atdzīvojas kustībā, autori ir grafiķe Ērika Māldere un dizainers Aigars Lenkēvičs, kas pazīstami kā Lampu dizaina darbnīcas gaismas mākslinieki. Izrādē izmantotas arī Gitas Straustiņas, Raita Vulfa un Andra Priedīša video projekcijas.
BIĻETES: Ls 3.00 – 5.00

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils
  • Adrese: Karlīnes iela 40 Ventspils
  • Kontaktpersona: Iveta Ērkšķe
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 63624271
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!