Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasākumu plāns maijā Teātra namā Jūras vārti ,Ventspilī (ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4089

Apraksts


Pasākumu plāns maijā Teātra namā Jūras vārti .
1.maijā plkst.19:00
Ditas Lūriņas mūzikas programma
“Sapnis par Brodveju”
Nabadzīgās Romas prostitūtas Kabīrijas liktenis, līdzīgi Kerijas dzīvesstāstam, savulaik “uzpirka” maestro Raimondu Paulu, kurš pēc Fellīni slavenās filmas scenārija izveidoja mūziklu. Dita Lūriņa koncertuzveduma pirmajā daļā izdziedās Kabīrijas dziesmas, izsapņojot viņas sapni par labāku dzīvi, mīlestību un vēlmi būt uz skatuves. Uzveduma otro daļu varam saukt par Kabīrijas sapņa piepildīšanos – būs gan skatuve, gan krāšņi tērpi, gan lieliski skatuves partneri, gan dziesmas no visslavenākajām Brodveja izrādēm un pats Maestro pie klavierēm. Tā teikt – kad sapnis par dzīvi kļūst... Galu galā jebkura aktrise un dziedātāja ir bijusi bērns ar savu sapni par skatuvi. Arī Latvijas Nacionālā teātra māksliniece Dita Lūriņa.
Koncertā piedalās: Dita Lūriņa, Raimonds Pauls, Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā, Evita Dūra, Viktors Veļičko, Gidons Grīnbergs, Džulians, kā arī aktieri – Mārtiņš Egliens, Kaspars Zvīgulis, Jānis Vimba, Ģirts Liuziniks, Egils Melbārdis, Uldis Anže, Arturs Krūzkops, Ivars Kļavinskis, Ainārs Ančevskis, Gundars Grasbergs un Juris Hiršs.
Koncerta režisors – Valdis Lūriņš, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks.
Pēc pasākuma mikroautobusa speciālais reiss virzienā uz Pārventu!
LS 3.00, 4.00 un 5.00; t/n “Jūras vārti” un “Biļešu serviss” kasēs.

4.maijā plkst.16:00
Svētku koncerts
Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienu, svētku koncertu sniegs divi lieliski Ventspils radošie kolektīvi – kamerkoris “Ventspils” un Ventspils mūzikas vidusskolas kamerorķestris.
Šī koncerta iecere balstās un loģisku un pašsaprotamu vēlmi apvienot divus Ventspilī koncertējošus kolektīvus un izveidot skaistu svētku programmu. Koncerta centrālais “tēls” – ģeniālais romantikas burvis – Francis Šūberts.
Koncertā kā solisti piedalīsies izcilā latviešu vijolniece Paula Šūmane, kora solisti Ivars Cinkuss, Ginta Siliņa, Krista Audere un Rūdolfs Bērtiņš, kā arī mūzikas skolas audzēkņi Sarma Gabrēna, Lauris Birkenšteins, Evija Vēbere, Kaspars Vizulis. Koncerta diriģents – Mārtiņš Bergs.
Ieeja bez maksas.

6.maijā plkst.19:00
Jaunā Rīgas teātra viesizrāde “Vectēvs”
Starplauks ir zemes josla, kas atrodas starp pretinieku pozīcijām. Joslas platums ir atkarīgs no vietas topogrāfiskajām īpatnībām.  Reizēm šī josla ir tik šaura, ka var dzirdēt, ka otrā pusē sarunājas. 1945.gada ziemā Kurzemes cietoksnī bija gadījumi, kad abās ierakuma pusēs runāja latviski.
Abi mani vectēvi krita. Viens - sarkanarmietis, otrs - leģionārs.
Es mēģinu saprast – kāpēc?
2008/09.gada latviešu autora iestudējums!
Skatītāju balva - labākā izrāde!
Cilvēks, kurš meklē vectēvu – Vilis Daudziņš (2008/09.gada labākais aktieris; skatītāju balva - labākais aktieris), režisors – Alvis Hermanis (2008/09. gada labākais režisors), mākslinieks – Uģis Bērziņš.
Pēc pasākuma mikroautobusa speciālais reiss virzienā uz Pārventu!
LS 3.00, 4.00 un 5.00; t/n “Jūras vārti” un “Biļešu serviss” kasēs.

7.maijā plkst.14:00
Latvijas Leļļu teātra viesizrāde “Mauglis”
Šajā izrādē skološanos saskaņā ar dabas un cilvēka likumiem lieliski veic cilvēkbērna Maugļa draugi un skolotāji – vilkumāte Rakša, pantera Bagira, lācis Balū u.c. Reizēm Mauglim jāsastopas ar nežēlīgu atriebēju tīģera Širhana personā. Tikai kopējās briesmās un nelaimē – meža ugunsgrēkā – Mauglim izdodas visus džungļu ienaidniekus apvienot grupā, pārvarot bailes un naidu. Stāstā par Maugli ir interesanti vērot cilvēcisko īpašību izpausmes dzīvniekos, cīņu pret ļauno un cilvēka tapšanu par Cilvēku.”
Režisors - Kārlis Auškāps, scenogrāfs - Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa, komponists - Mārtiņš Brauns, horeogrāfs - Agris Daņiļēvičs.
Lomās: Mauglis - Miķelis Žideļūns, Pantera Bagira - Dana Lāce, Lācis Balū - Valdis Vanags, Kikko, pērtiķu karalis - Santa Didžus, Vilkumāte Rakša - Dace Vītola, Vilku barvedis Akela - Pēteris Šogolovs, Tīģeris Širhans - Artūrs Putniņš, Čūska Kaa - Audra Šidlauska, Pāvs Mors - Baiba Geķe, Hiēna Tabakijs - Evita Klimavičiusa, Meitene - Aleksandra Brunere.
LS 2.00; t/n “Jūras vārti” un “Biļešu Serviss” kasēs.
9.maijā plkst.19:00
Whale Watching Tour ‘10
Mūzikas ierakstu izdevniecības "Bedroom Community" no Reikjavīkas, Īslandes mākslinieku kopīga koncertturneja, kurā piedalās:
Niko Mjūlijs (Nico Muhly), Valgīrs Sigurdsons (Valgeir Sigurðsson), Sems Emidons (Sam Amidon) un Bens Frosts (Ben Frost)!
Viņi pavisam noteikti ir “četri vaļi”, uz kuriem turas ne tikai pazīstamā mūzikas ierakstu izdevniecība “Bedroom Community” Īslandes galvaspilsētā Reikjavīkā, bet arī neskaitāmi mūsdienu akadēmiskās, elektroniskās, eksperimentālās un populārās mūzikas izpildītāji un kolektīvi. Niko Mjūlijs ir viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes pianistiem, komponistiem un mūzikas producentiem, kas tieši atbildīgs par neskaitāmu populārās, akadēmiskās un eksperimentālās mūzikas pārstāvju skanējumu, tostarp arī par grupas Sigur Rós līdera Jónsi nesen izdoto solo albumu “Go”. Valgīrs Sigurdsons ir Īslandes pazīstamākais producents un studijas “Greenhouse Studio” īpašnieks, kurš ilgstoši radījis mūziku Bjorkas studijas ierakstiem, kā arī vairākiem citiem mūziķiem. Bens Frosts, savukārt, ir pagājušā gada elektroniskās mūzikas sensācija, par kuru sajūsmā ir teju visi par mūziku rakstošā pasaules mediji. Visbeidzot, Sems Emidons nodarbojas ar amerikāņu tautas mūzikas interpretēšanu un oriģināldziesmu radīšanu, folk un country žanrus pārvēršot līdz nepazīšanai.
Pilnīgi droši – šāda līmeņa mākslinieku uzstāšanos ne Ventspils, ne Latvija līdz šim nav piedzīvojušas!
Pēc pasākuma mikroautobusa speciālais reiss virzienā uz Pārventu!
LS 9.00 un 10.00; t/n “Jūras vārti” un “Biļešu serviss” kasēs.

12.maijā plkst. 13:30
Bērnu popgrupas “Jūras akmentiņi” jubilejas koncerts

Bērnu popgrupai „Jūras akmentiņi”15.gadu jubileja!
Šajā koncertā jaunie dziedātāji grib dalīties savā priekā, mūzikā un pavasarī ar vienaudžiem no visām Ventspils vispārizglītojošām skolām.

Ieeja bez maksas.


13.maijā plkst.19:00
Mihaila Zadornova autorvakars
Pazīstamā krievu skatuves mākslinieka koncerts “Es dzeru par krīzi nesaskandinot”, kas reizē ir arī viņa jaunās grāmatas “Slava tautai” prezentācija.
Pēc pasākuma mikroautobusa speciālais reiss virzienā uz Pārventu!
LS 7.00 līdz 25.00; t/n “Jūras vārti” un “Biļešu serviss” kasēs.

15.maijā plkst.18:00
LNSO, Karels Marks Šišons un Vestards Šimkus
Ilgi gaidītā tikšanās ar divām zvaigznēm – Karelu Marku Šišonu un Vestardu Šimkus vienā koncertā LNSO sezonas noslēgumu sola padarīt par spožu un neaizmirstamu muzikālu notikumu.
Talantīgajam latviešu pianistam Vestardam Šimkus, kurš fascinē klausītājus visā pasaulē ar savu neierobežoto temperamentu un absolūto atdevi mūzikai, ir plašs repertuārs, atrodama arī paša komponētā mūzika. Šoreiz pianists skaņās izdzīvos Ludviga van Bēthovena heroiskās idejas, kas caurstrāvo visu komponista daiļradi, bet pēdējā klavierkoncertā izpaužas ar sevišķu spēku. Arī Pēteri Čaikovski mākslā bieži saistījis episkais elements. Atklājot sarežģītus pārdzīvojumus, Čaikovskis vienmēr pratis tos parādīt spilgti tēlainā un klausītājiem viegli uztveramā skaņu valodā, par ko varēs pārliecināties arī Piektās simfonijas atskaņojumā. Koncerta programmā iekļauts arī latviešu komponista Romualda Kalsona jaundarba pirmatskaņojums. Kalsona daiļrades noteicošā vadlīnija ir spilgti neoromantiska ekspresija, kas nereti sakāpināta līdz ironijai vai groteskai.
Programmā: Romualds Kalsons „Aktuāla epizode”
Ludvigs van Bēthovens 5. klavierkoncerts Mibemol mažorā op. 73
Pēteris Čaikovskis 5. simfonija mi minorā op. 64

Pēc pasākuma mikroautobusa speciālais reiss virzienā uz Pārventu!
LS 3.00, 4.00 un 5.00; t/n “Jūras vārti” un “Biļešu serviss” kasēs.

18.maijā plkst.14:00
Dokumentāla jauniešu izrāde „Manas sirds stāsti“

Pagājušajā gadā ar lielu publikas atzinību Dailes teātrī un citviet Rīgā tika izrādīti „Stāsti, kas pagriež pasauli”. Arī šī gada izrādē, līdzīgi kā iepriekš, dažādu tautību jaunieši uz skatuves stāstīs, dejos vai izdziedās savus personīgos stāstus. Tomēr šī būs no iepriekšējās pilnīgi atšķirīga izrāde, jo stāsti ir pavisam citi, un lielākoties citi ir arī izrādes dalībnieki.
Veidojot šo izrādi, režisors Didzis Jonovs aicināja jauniešus stāstīt kādu savas dzīves fragmentu, notikumu vai jebko citu, kas viņiem subjektīvi šķiet nozīmīgs un atstājis iespaidu. Rezultāts ir pārsteidzošs – ir stāsti, kas satrauc, ir stāsti, kas smīdina, ir stāsti, kas rosina domāt un pat skumt.
Šos jauniešus, kuriem līdz šim nav bijusi nopietna skatuves pieredze, konsultēja skatuves mākslas profesionāļi Aina Matīsa, Gustavo, Vita Bekmane, Ieva Kerēvica un Agris Daņiļēvičs, tomēr skatītājiem būtu jāzina, ka izrādes stāsti nav simtprocentīgi noslīpēti, vārds vārdā iestudēti. Dalībniekiem ir atstātas visai plašas improvizācijas iespējas un tādējādi tiek panākts, ka uz skatuves ir redzams, iespējams, vispatiesākais teātris, jo skatītāju priekšā ir īsts cilvēks un īsts stāsts.LS 1.00; t/n “Jūras vārti” kasē.

22.maijā plkst.16:00
Skolēnu Dziesmusvētku ieskaņas koncerts ar
Raimondu Paulu.

Ieeja.Ls 1, Ls2

25.maijā plkst.18:00
Imanta Grosa personālizstādes atklāšana
Ieeja bez maksas

27.maijā plkst.19:00
Starptautiskais iluzionistu festivāls “Abrakadabra”
Festivāla atklāšana – Ventspils teātra namā “Jūras vārti”!
Vēlreiz Latvijā pasaules iluzionisma zvaigznes no Las Vegasas („World’s Greatest Magic Show”), kā arī
pasaules labākie iluzionisti no Argentīnas, Beļģijas, Lietuvas, Dānijas, Holandes un citām valstīm.
Pasākumu vadīs iluzionisti Dace un Enriko Pecolli.
Pēc pasākuma mikroautobusa speciālais reiss virzienā uz Pārventu!

LS 8.00, 9.00 un 12.00; t/n “Jūras vārti” un “Biļešu Serviss” kasēs.

Kontaktinformācija

  • Novads: Ventspils nov. (bij. Ventspils rajons)
  • Adrese: Karlīnes iela 40,Ventspils, LV 3601
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63622457
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!