Svētdiena, 13. Oktobris, 2024
Irma, Mirga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Tukuma muzeja pasākumi(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4076
Tukuma muzeja pasākumi(ARHĪVS)
Tukuma muzeja pasākumi(ARHĪVS)

Apraksts


5. martā 12.00
galerijā "Durvis" Andreja Lavrinoviča gleznu un Pūdnīku skūlas latgales keramikas izstādes atklāšana. Ieeja - bezmaksas.
5. martā 13.00
Audēju darbnīcā sieviešu dienai veltīta modes skate "Caur puķēm", kur būs skatāmi Audēju darbnīcas dalībnieču, TLM studijas "Durbe" un citu entuziastu austi, adīti un tamborēti darbi - apmetņi, lakati, šalles un citi darinājumi. Mīļi gaidīts ikviens, īpaši sievietes! Ieeja - bezmaksas.
6. martā 13.00
Durbes pilī "Ceļojums muižas sadzīvē" - 19. gadsimta Durbes pils tērpu kolekcijas apskate un stāstījums par tā laika modes tendencēm. Ieeja ar muzeja biļeti.
8. martā 14.00
Džūkstes Pasaku muzejs aicina apmeklēt rakstnieka, dzejnieka, vijoļu meistara Kārļa Ieviņa jubilejai veltīto pasākumu "Es nāku no Džūkstes "Ieviņām"". Viesosies K. Ieviņa māsīca Mudīte Straupmane. Ieeja ar muzeja biļeti.
17. martā 13.30
Pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" atmiņās par Sibīrijā piedzīvoto kavēsies Marija Krūtaine. Sarunās ar Tukuma 2. vidusskolas 9. klases skolēniem aicinām piedalīties arī citus interesentus. Ieeja ar muzeja biļeti.
19. martā 13.00
Durbes pilī Tukuma mūzikas skolas audzēkņu koncerts. Ieeja ar muzeja biļeti.
20. martā 13.00
Pastariņa muzejā Pavasara saulgriežu pasākums. Ieeja - bezmaksas.
25. martā 12.00
Pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" atceres pasākums "1949. gada 25. marta deportācija" un ekspresizstāde par UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto nomināciju "Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss." Ieeja ar muzeja biļeti.
26. martā 12.00
Mākslas muzejā Ulda Zemzara gleznu izstādes atklāšana. Ieeja - bezmaksas.
2. aprīlī 12.00
Audēju darbnīcā TLMS "Durbe" dalībnieku gada izstādes atklāšana. Ieeja - bezmaksas.
6. aprīlī 13.00
Pastariņa muzejā E. Birznieka - Upīša 140. dzimšanas diena, izstādes "Restaurācija Pastariņa muzejā" atklāšana. Ieeja - bezmaksas.
9. aprīlī 13.00
Pastariņa muzejā E. Birznieka -Upīša 140. dzimšanas dienai veltīta pēcpusdiena "Riti, riti atmiņu kamoliņ.." ciemos tiek mīļi gaidīti rakstnieka radinieki, Pastariņa muzeja bijušie darbinieki, muzeja draugi un interesenti. Ieeja - bezmaksas.


~ Audēju darbnīcas kursi ~

12. martā 10.00
"Foto brošas izgatavošana", vada Laila Baltiņa. Audēju darbnīca nodrošina visus materiālus vienas brošas izveidei. Dalības maksa Ls 5.00. Informācija un pieteikšanās mājturības pedagogiem un citiem interesentiem līdz 10. martam pa tālr. 63125539 vai audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Dalībnieku skaits ierobežots!

23. un 24. martā 9.00
"Arheoloģisko tekstiltehniku apguve. Cimdu un zeķes darināšana adatiņas pinuma tehnikā", vada Agita Pumpure. Kursu programma saskaņota ar Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministriju. Materiāli un darbarīki jānodrošina pašiem dalībniekiem. Dalības maksa Ls 5.00 (katra nodarbība). Informācija un pieteikšanās līdz 15. martam pa tālr. 63125539 vai audejudarbnica@tukumamuzejs.lv


~ Aktuālās izstādes ~

Līdz 3. martam
galerijā "Durvis" biedrības "Tukuma tēlotājmākslas studijas" izstāde "Vērojums" - skatāms mākslinieces Ingas Brīniņas vadītās tēlotājas mākslas studijas pieaugušajiem veikums. Darbos atspoguļojas klusās dabas studijas, Harmonijas ielas faktūras – mazas reljefas glezniņas, kurās izmantota tempera un faktūru veidojošs materiāls un apgleznotas porcelāna krūzes ar Tukuma pagalmu skatiem.
Līdz 20. martam
Mākslas muzejā Tukuma muzeja 75 gadu jubilejas izstāde - ļauj ielūkoties muzejam nozīmīgos likteņa pagriezienos, kurus ilustrē Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla, Johana Valtera un citu meistaru gleznas, kam ir nozīme ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mākslas vēsturē.
Līdz 29. martam
Audēju darbnīcā Zaigas Reimanes personālizstāde "Pārvērtības" - keramikas un porcelāna darbi, smalki audekli, apgleznots zīds, latviski pamatīgas segas, pasteļi, rakstaini adījumi un sarežģītā tehnikā darinātas vienkāršas sedziņas no diegu galiņiem.
Līdz 1. maijam
Džūkstes Pasaku muzejā izstāde "Es jau eju skolā!" - veltīta Džūkstes skolas senākajai vēsturei un atspoguļo Latvijas skolām tipiskas norises laika posmā no 1852. līdz 1944. gadam, proti, attīstību no mājmācības, vāciskas tautskolas, krieviskas pagasta skolas, līdz nacionālai sešklasīgai pamatskolai.
Līdz 5. jūnijam
Pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" izstāde "Ražots Tukumā" - par Tukuma pilsētas attīstību 20. gadsimta sešdesmitajos gados vēsturisko norišu kontekstā. Eksponēti A. Artuma, L. Āriņa, Dz. Baumas, E. Meļķa H. Siliņa gleznas, Tukuma keramikas, kafijas ceha ražojumi.
Līdz 31. augustam
Džūkstes Pasaku muzejā izstāde "Mūža rīts un darba diena" jeb "Aijā žūžū lāča bērni" veltīta teologa, skolotāja, dzejnieka, etnogrāfa un folklorista, Latvijas Universitātes bijušā profesora Luda Bērziņa (1870-1965) atcerei. Izstādes centrālais tēls ir šūpuļdziesma "Aijā žūžū lāča bērni", kuru pierakstījis un tautas dziesmu krājumā "Tēvu dziesmas" (1926) iekļāvis L. Bērziņš. Izstādi papildina L. Bērziņa oriģinālpasaka "Zelta auns", kas nodēvēta par krīzes laika pasaku pieaugušajiem.
Līdz 4. decembrim
Durbes pilī izstāde "Desmit liecinieki" - rada priekšstatu par Latvijas piļu un muižu interjeriem, parādot konkrētus mākslas priekšmetus (skulptūras, gleznas, mēbeles) un fotomateriālus no dažādām Latvijas pilīm un muižām, kas saglabājušies līdz mūsdienām un šobrīd atrodas kāda Latvijas muzeja vai privātpersonas krājumā.

~ Gaidāmās izstādes ~

No 4. marta
Durbes pilī Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas katedras izstāde "Izglāb!" - veltīta kultūras mantojuma saglabāšanas tēmai. Atspoguļo kas un kāpēc bojā ēkas un vidi ap to, kā arī sniegti ieteikumi, kā no kļūdām izvairīties, lai konservatora, restauratora palīdzība nebūtu nepieciešama. Latvijas arhitektūras veiksmīgi izglābtie monumentālās glezniecības un ēku piemēri mijas ar neveiksmīgiem un pat kurioziem piemēriem. Apskatāma līdz 3. jūlijam.

No 5. marta
galerijā "Durvis" Andreja Lavrinoviča gleznu un Pūdnīku skūlas latgales keramikas izstāde. Apskatāma līdz 14. aprīlim.

No 26. marta
Mākslas muzejā mākslinieka Ulda Zemzara gleznu izstāde - Sēmes ainavas un sēmenieki no autora un Tukuma muzeja krājumiem. Apskatāma līdz 15. maijam.
No 2. aprīļa
Audēju darbnīcā TLMS "Durbe" dalībnieku gada izstāde - skatāmi pēdējā gadā tapušie darbi. Apskatāma līdz 7. maijam.
No 6. aprīļa
Pastariņa muzejā izstāde "Restaurācija Pastariņa muzejā" - fotogrāfijas atainos Ziemeļkurzemes lauku sētas "Bisnieki" dzīvojamās mājas un pirtiņas restaurāciju, kūts pamatu rekonstrukciju, kā arī arheoloģiskos izrakumus vecās dzīvojamās mājas vietas precizēšanai. Apskatāma līdz 2012. gada 1. aprīlim.

~ Pastāvīgās izstādes un ekspozīcijas ~

Durbes pilī ekspozīcija "Durbes pils interjers" – 19. gadsimta beigu kungu mājas vēsturiskais iekārtojums. Apskatāmas lietiško, reprezentācijas un privātās telpas, kā arī muižas ķēķis. Sestdienās iespējams pieteikt īpašās ekskursijas.
Durbes pilī pastāvīgā izstāde "Muižas laikmetu griežos (1900-1939)" – izstāde par rajona muižām kā lauksaimnieciskās attīstības centriem, muižu ietekmi uz politisko, sociālo un kultūras dzīvi Latvijas laukos, kā arī muižu pārveidošanu Agrārās reformas rezultātā.

Durbes pilī ekspozīcija "Latvietis un viņa kungs" – muzeja etnogrāfijas ekspozīcija par latviešu zemnieku un amatnieku dzīvesveidu 19. gadsimtā.

Pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" ekspozīcija "Tukuma vēstures ainas" – ar lellēm attēloti nozīmīgākie notikumi Tukuma pilsētas vēsturē no 12. gadsimta līdz 20. gadsimta 70. gadiem. Apskatāmas arī "Pils torņa" tuvumā arheoloģiskajos izrakumos iegūtās un muzejā restaurētās senlietas, tai skaitā keramika un cirkulis.

Audēju darbnīcā interaktīvā ekspozīcija "No vilnas līdz audumam" – auduma tapšanas process: materiālu, krāsu un rakstu izvēle, auduma ievilkšana stellēs un aušana. Apmeklētāji var iepazīties ar aušanas tradīcijām un paši padarboties stellēs, lai apgūtu kādu no aušanas paņēmieniem.

Džūkstes Pasaku muzejā ekspozīcija "Anss Lerhis-Puškaitis un pasakas" – skolotāja, rakstnieka, folklorista un sabiedriskā darbinieka Ansa Lerha-Puškaiša dzīvesstāsts un veikums latviešu tautas pasaku un teiku vākšanā un izdošanā, Džūkstes apkārtnē pierakstītās tautas pasakas. Ekspozīciju papildina tēlnieka A. Terpilovska darinātie pasaku tēli, kā arī bērnu zīmējumi.

Pastariņa muzejā ekspozīcija "Pastariņa pasaule" – tradicionālā lauku dzīvesveida vizualizācija. Dzīvojamās ēkas centrā – ķēķis ar maizes krāsni, tai blakus vecmāmiņas istaba ar stellēm, tītavās vērpjamo ratiņu, adītām zeķēm un cimdiem, turpat – kokā griezti Pastariņa dienasgrāmatas tēli. Ēkas otrā galā – rakstnieka brāļa Kārļa un ģimenes dzīves telpas, kas iekārtotas atbilstoši 20. gadsimta vidus situācijai.

Pastariņa muzejā ekspozīcija "Ziemeļkurzemes lauku sēta" – Ziemeļkurzemes lauku sētas raksturīgais plānojums un ēku funkcija 19. gadsimta otrajā pusē, kad "Bisniekos" dzīvoja Pastariņš (rakstnieks Ernests Birznieks-Upītis) un 19./20. gadsimtu mijā radītā modernā saimniecība, ko izveidoja rakstnieka brālis Kārlis. Apmeklētājiem iespējams salīdzināt abu sētas iekārtojumu, apskatot maketu un šobrīd eksistējošās ēkas.

Kontaktinformācija

  • Novads: Tukuma (bij.Tukuma rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Kristīne Ozola
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63182392
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!