Svētdiena, 25. Oktobris, 2020
Beāte, Beatrise
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Gaidot Annu dienu, aicina uz vedību jeb kāzu skolu folkloras centrā Namīns(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3691
Gaidot Annu dienu, aicina uz vedību jeb kāzu skolu folkloras centrā Namīns(ARHĪVS)
Gaidot Annu dienu, aicina uz vedību jeb kāzu skolu folkloras centrā Namīns(ARHĪVS)

Apraksts


2011.gada 24. jūlijā pulksten 14:00 visi tie, kas festivālā „Summer Sound Liepāja” būs sapazinušies, vai kā citādi ciešāk sajutušies, folkloras centrā „Namīns” bez maksas varēs piedalīties krāšņā vedību jeb kāzu uzvedumā. Improvizētā latviešu tradīcijās balstītā kāzu rituālā varēs iejusties ikviens, lai iemācītos, kā pareizi nosvinēt īstas latviešu kāzas.

Folkloras kopa „Atštaukas” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu īsi pirms Annām sarūpējušas vedību jeb kāzu svinības, aicinot iepazīt šo nozīmīgo godu rituālu.

Piedaloties Otanķu un Bārtas etnogrāfiskajiem ansambļiem, folkloras kopai „Atštaukas”, deju kapelai no Saldus „Medainis”, tiks izdzīvots process, kas senajiem latviešiem ilga vairākas dienas un bija ļoti nozīmīgs divu saimju radošanās notikums.
Tieši jaunieši tiek aicināti svētdien uz folkloras centru „Namīns”, lai iepazītu patiesās latviešu tradīcijas un, iespējams, arī paši sev kādu dienu sarūpētu īsteni latviskas kāzas. Tas būs teatralizēts pasākums, kurā galvenajās darbībās iesaistītās personas būs līgava, līgavainis, vedēji un panāksnieki, kā arī saime.

Amatu meistare Ira Cīrule un Ilze Jansone pamācīs, kā sagatavot nelielas, bet tai pašā laikā vērtīgas dāvanas kāzu viesiem, savukārt māksliniece Liene Eltermane dalīsies idejās par tā saucamā pūra veidošanu un rādīs pašas darinātās lietas pūram. Ziedu studija „Liepzars” būs izgreznojis kāzu vārtus.
Visi laipni aicināti iepazīt latviešu tradīcijas!
Folkloras kopa „Atštaukas”

Kontaktinformācija

  • Novads: Liepāja(bij.Liepājas rajons)
  • Adrese: Bāriņu iela 32, Liepāja
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!