Svētdiena, 25. Oktobris, 2020
Beāte, Beatrise
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kuldīgā atklāj brīvdabas kino(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3861
Kuldīgā atklāj brīvdabas kino(ARHĪVS)
Kuldīgā atklāj brīvdabas kino(ARHĪVS)

Apraksts


Brīvdabas kinoteātris atjaunotajā Kuldīgas Pilsētas dārzā, kas atrodas līdzās Kuldīgas novada muzejam, darbu sāks 6. augustā 21.00 un izrādīs latviešu spēlfilmu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Kinoteātris izveidots Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta „Kuldīgas Pilsētas dārza kā pievilcīgas tūrisma teritorijas attīstība” ietvaros.

Projektā Pilsētas dārzam tika atjaunota infrastruktūra kā pilsētbūvnieciskā pieminekļa „Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” daļai, lai Pilsētas dārzs kļūtu par vienu no galvenajiem tūrisma objektiem reģionā, kurā tiktu piedāvāti kvalitatīvi kultūrtūrisma produkti.
Viens no šādiem produktiem ir izveidotais brīvdabas kino – vienīgais šāda veida kinoteātris Latvijā, kas brīvā dabā, aprīkots ar modernu un jaudīgu aparatūru, nodrošinās augstvērtīgu attēla un skaņas kvalitāti.

Šogad paredzētas šādas brīvdabas kino izrādes: 12. augustā – „Īsa pamācība mīlēšanā”, 20. augustā – „Ezera sonāte”, 27. augustā – „Kuldīgas stāsti”, 1. septembrī – „Sprīdītis”, 3. septembrī – „Pie bagātās kundzes”, 8. septembrī – „Purva bridējs”. Filmu sākums plkst. 22.00.

Paredzams, ka nākamajā gadā Pils parka brīvdabas kinoteātris darbosies no maija līdz septembrim nedēļas nogalēs un speciālajos pasākumos, piemēram, pilsētas festivālā jūlijā, hercoga Jēkaba dzimšanas dienā – 28. oktobrī, valsts svētkos – 18. novembrī, Valentīna dienā u.c., skatītājiem piedāvājot gan mākslas un animācijas filmas, gan dokumentālo kino, gan videomākslas projektus.

Nākamajā sezonā Kuldīgā paredzēts izveidot pašiem savu filmu festivālu un uzsākt sadarbību ar kino un videomākslas festivālu organizācijām gan Latvijā, gan ārzemēs.

Jāpiebilst, ka līdz ar Pilsētas dārza atjaunošanu, Kuldīga ir tapusi par vienu skaistu un sakārtotu vietu bagātāka – atjaunotais Pilsētas dārzs jau paspējis kļūt par daudzu kuldīdznieku iemīļotu atpūtas un pastaigu vietu.

Agrākais parks ir pārvērties līdz nepazīšanai – atjaunota ūdenskrātuve ar strūklaku, izveidoti gājēju celiņi, izbūvēta lapene, skatu laukumi, tiltiņi, rekonstruēti parka stādījumi, labiekārtota teritorija ar soliņiem, informācijas stendiem un norādēm.

Līdztekus būvniecības darbiem projektā notika arī dažādas citas aktivitātes, par kuru īstenošanu rūpējās Kuldīgas tūrisma attīstības centrs (TAC). TAC pārziņā bija pagājušajā vasarā notikušais slēpņosanas (geo-caching)pasākums, ar projekta atbalstu tiek veidota vecpilsētas pastaigu karte un ir ierunāts audiogids, kas jau šobrīd pieejams jebkuram interesentam. Piezvanot pa tālruni 63623333, un, piemēram, nospiežot kodu 119, iespējams saņemt izsmeļošu informāciju par Ventas rumbu. Kopumā audiogids iepazīstina ar 17 izciliem objektiem Kuldīgā. Audiogida tālruni un kodus plānots izvietot pie katra objekta uz īpašas plāksnītes.

Parka atjaunošanas projektu izstrādāja SIA „Diānas Zalānes projektu birojs”. Ģenerāluzņēmējs – SIA „AVA”. Ainavu veidoja SIA „Mārtiņdārzs”.
Projekts īstenots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu, izmaksas – Ls 798 652,78.

Kontaktinformācija

  • Novads: Kuldīgas (bij.Kuldīgas rajons)
  • Adrese: Kuldīgas Pilsētas dārzs
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!