Otrdiena, 27. Oktobris, 2020
Lilita, Irita, Ita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Dailes teātris sāk 92. sezonu(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3660
Dailes teātris sāk 92. sezonu(ARHĪVS)
Dailes teātris sāk 92. sezonu(ARHĪVS)

Apraksts


Dailes teātra 92. sezona sāksies jau augustā, kad notiks vairākas iestudējuma „Es - Frīda Kalo” izrādes. 31. augustā un 1. septembrī plānots vērienīgs pasākums „Nosvini skolas sākumu Dailes teātra republikā!”, kad noslēgsies arī zīmējumu konkurss „Piedzīvojumi Vārnu ielas republikā” un būs iespēja noskatīties izrādes „Vārnu ielas republika”. Izrādes Mazajā un Kamerzālē tiks spēlētas arī septembra sākumā, bet pirmā Lielās zāles pirmizrāde plānota 16. septembrī – Kena Ludviga komēdija „Primadonnas” Dž.Dž.Džilindžera režijā.

Nākamā pirmizrāde Lielajā zālē gaidāma 25. novembrī – tas būs Raimonda Paula, Evitas Mamajas un Leona Brieža mūzikls „Marlēna”. 27. janvārī notiks Viljama Šekspīra traģēdijas „Romeo un Džuljeta” pirmizrāde (režisors Dž.Dž.Džilindžers), bet 16. martā pirmizrādi piedzīvos Rūdolfa Blaumaņa komēdija „Trīnes grēki” Rolanda Atkočūna režijā. Maijā plānota Gata Šmita iestudētā Džima Tompsona romāna „Mežonīgā pilsēta” pirmizrāde. Arī šajā sezonā repertuārā iekļauti tradicionālie Ziemassvētku koncerti.

Pirmā pirmizrāde Mazajā zālē notiks 20. septembrī – režisors Lauris Gundars iestudēs Harija Gulbja „Cīrulīšus”. 17. novembrī plānota Raimonda Staprāna lugas „Gūsteknis pilī” pirmizrāde (režisors Kārlis Auškāps). Pirms Ziemassvētkiem Dailes teātrī kā režisors debitēs Pauls Timrots, iestudējot Kārļa Skalbes „Pasaku par vērdiņu”. Martā Pavela Sanajeva darbu „Apglabājiet mani aiz plintusa” iestudēs Regnārs Vaivars, bet maijā Mihails Gruzdovs veidos Toma Stoparda lugas „Atspulgs vai īstenība” iestudējumu.

Kamerzālē pirmo sezonas jauniestudējumu veidos Laura Groza – tas būs Entonija Šefera „Trilleris” (pirmizrāde 30. septembrī). 9. oktobrī notiks Gundara Caukas veidotā iestudējuma „Vīrietis Smiļģis” pirmizrāde. 16. novembrī paredzēta pirmizrāde „Dullais”, ko pēc Sudrabu Edžus stāsta „Dullais Dauka” motīviem iestudēs Mārtiņš Eihe un Krista Burāne. 3. februārī plānota pirmizrāde „Stāsti” - Kārļa Auškāpa un Ērika Hānberga satikšanās teātrī, bet pavasarī Džeimsa Metjū Berija darbu „Mana lēdija Nikotīna” iestudēs Laura Groza.

Pirmajās viesizrādes pa Latviju Dailes teātris dosies ar Mārtiņa Eihes iestudēto izrādi „Atvadas jūnijā”, kas „Spēlmaņu naktī” nominēta kā Gada dramatiskā izrāde - 26. augustā to varēs redzēt Valmierā, bet 17. septembrī – Jelgavā.

Jaunajā sezonā Dailes teātra štata aktieru pulkam pievienosies divi aktieri – Ieva Segliņa un Artūrs Dīcis.

Jāatzīmē, ka, pateicoties a/s „Latvijas valsts meži”, rekonstruēta Dailes teātra Lielās zāles skatuves grīda, bet aktieri jaunās sezonas sākumā par piemiņu saņēma vecās skatuves grīdas dēlīšus.

Jāatgādina, ka turpinās ne vien biļešu tirdzniecība uz augusta, septembra un oktobra izrādēm, bet arī Dailes teātra abonementu maiņa un pārdošana.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Foto: Jānis Deinats

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Dailes teātris
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!