Svētdiena, 29. Novembris, 2020
Ignats, Virgīnija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Dailes teātra viesizrādes jaunās sezonas sākumā(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3443
Dailes teātra viesizrādes jaunās  sezonas sākumā(ARHĪVS)
Dailes teātra viesizrādes jaunās  sezonas sākumā(ARHĪVS)

Apraksts


Jaunajā sezonā Dailes teātris turpinās paplašināt savu Latvijas viesizrāžu ģeogrāfiju, jau sezonas sākumā izrādi „Atvadas jūnijā” piedāvājot Valmieras un Jelgavas skatītājiem, bet izrādi „Zagļi” rādot Strenčos.

26. augustā plkst. 18.30 izrādi „Atvadas jūnijā” Dailes teātris spēlēs Valmieras drāmas teātrī.

„Atvadas jūnijā” ir pirmā lielā Aleksandra Vampilova luga, kurā ikdienas dzīves patiesīgums un sarežģītie personāžu raksturi rāda brīdi, kad atmostas sirdsapziņa un notiek visu vērtību pārvērtēšana. Notikumi ir īsti satīriski un reizē traģikomiski. Bet pāri visam valda dzirkstošs jauneklīgums un alkas pēc dzīves. Mārtiņa Eihes veidotajā izrādē spēlē Aldis Siliņš, Dainis Grūbe, Lauris Subatnieks, Pēteris Liepiņš, Dainis Gaidelis, Inita Dzelme, Aija Dzērve, Indra Briķe, Gints Andžāns, Ērika Eglija vai Baiba Neja, Akvelīna Līvmane un Marīna Janaus.

Jāatzīmē, ka „Atvadas jūnijā” izvirzīta „Spēlmaņu nakts” balvai kā gada dramatiskā izrāde, Mārtiņš Eihe nominēts kā gada režisors, Indra Briķe - kā gada aktrise otrā plāna lomā, bet Kristīne Vītola – kā gada kostīmu māksliniece.

Biļetes var iegādāties Valmieras drāmas teātra un „Biļešu Paradīzes” kasēs.

17. septembrī plkst. 18.00 izrādi „Atvadas jūnijā” Dailes teātris rādīs Jelgavas pilsētas kultūras namā. Biļešu iepriekšpārdošana - kultūras nama un „Biļešu Paradīzes” kasēs.

Savukārt 30. septembrī plkst. 19.00 Strenču novada kultūras centrā būs skatāma Rūdolfa Blaumaņa joku luga ar dziedāšanu „Zagļi”. „Rīgas publika tak daudz ko redzējuse, un tomēr tā vietām rēcin rēca,” – Rūdolfs Blaumanis raksta vēstulē pēc lugas pirmizrādes 1890. gadā. Pirmā Blaumaņa sarakstītā luga atrod lielu patikšanu pie skatītājiem. „Zagļu” personāžiem iet tiešām raibi, īsto un iedomāto zagļu tvarstīšana noved pie jautriem sarežģījumiem un veselas pārpratumu virknes. Kviešu zagļi pārvēršas par siržu zagļiem, un brīžiem liekas, ka pats saimnieks kļuvis ārprātīgs. Un kur tad vēl precību lietas – priekš precēšanās vīrietis nekad nav par vecu! Iestudējumu veidojis Kārlis Auškāps, izrādē spēlēs Harijs Spanovskis vai Juris Kalniņš, Ērika Eglija, Ligita Skujiņa, Gints Grāvelis, Kristaps Rasims vai Mārtiņš Počs, Artis Robežnieks, Kristīne Nevarauska un Jānis Paukštello.

Jāpiebilst, ka „Spēlmaņu nakts” balvai par izrādi „Zagļi” scenogrāfs Aigars Ozoliņš izvirzīts kā gada scenogrāfs, bet Juris Vaivods – kā gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē.

Biļetes no 29. augusta varēs iegādāties Strenču novada kultūras centrā.


Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!