Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rundāles pils aicina uz Dārza svētkiem(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4991
Rundāles pils aicina uz Dārza svētkiem(ARHĪVS)
Rundāles pils aicina uz Dārza svētkiem(ARHĪVS)

Apraksts


2011. gada 13. augustā Rundāles pils dārzā visi tiek aicināti uz ikgadējiem Dārza svētkiem. Katru gadu tie iezīmēti ar atšķirīgu tematiku. Šogad svētki veltīti kokaugu tēmai. Kā ierasts, apmeklētājiem būs iespēja noklausīties semināru par kokaugu tēmām un piedalīties dažādās aktivitātēs pils dārzā.

Svētki sāksies plkst. 11:00, ar direktora I.Lancmaņa uzrunu un tai sekojošo semināru daļu. Seminārs norisināsies Biljarda zālē, kur Nacionālā botāniskā dārza direktors A.Svilāns stāstīs par dendroloģiskajām vērtībām vecajos muižu parkos, Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadošā pētniece I.Bondare - par jaunumiem klasiskajos, vecajos stādījumos, bet stādaudzētavas “Dimzas” vadītājs G.Vītoliņš runās par stādu audzēšanas attīstību Latvijā.

Pēc semināru noklausīšanās interesenti varēs doties uz izstādes “Kokaugi Rundālē un Kurzemes hercogu dārzos”, atklāšanu Dārznieka mājā.

Pils dārznieki dažādos bosketos aicinās ikvienu interesentu iepazīties ar tur esošajām augu kolekcijām un atbildēs uz interesējošiem jautājumiem. Savukārt, par koku, krūmu un vīteņaugu slimību kā arī kaitēkļu aizsardzības pasākumiem uz interesentu jautājumiem atbildēs fitopatoloģe un augu aizsardzības speciāliste Māra Kilēvica.

Jaunākie pasākuma apmeklētāji varēs darboties radošajās darbnīcās un izklaidēties topošajā Rotaļu bosketā.

Cerot uz labiem laika apstākļiem, no karstuma veldzēties palīdzēs paviljons – kafejnīca dārzā “Zem zelta vāzes”, kā arī “Bauskas alus” atspirdzinošo dzērienu stends, Skrīveru „Mājas saldējums” un saldējums no Bauskas novada z/s “Krišjāņi”. Savukārt, īsteni dārza mīļotāji varēs konsultēties par bioloģiskiem augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļiem SIA BioEfekts teltī. Parkā būs iespēja apskatīt kūdras skulptūras izstādē “12 mākslinieki, mēneši un skulptūras” un bērnus priecēs svētku īpašais viesis - Trušu pilsētiņa no Vecumniekiem.

Zaļajā teātrī uzstāsies tautas deju kolektīvs „Degsme” (Baldone), Rīgas Skolēnu pils teātris „Zīļuks” ar izrādi “Sprīdītis”, kā arī Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi. Svētku noslēgumā koncertēs Liepājas zvanu ansamblis “Campanella”, kas savu programmu atskaņos uz dienvidu puses kāpnēm.

Ieejas maksa parkā svētku laikā par ziedojumiem. Bauskas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi (pilī) un izstādi Dārznieka mājā būs apskatāma bez maksas.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rundāles (bij.Bauskas rajons)
  • Adrese: Pilsrundāle, Rundāles pag., Rundāles nov.
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63962274; 29960316
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!