Svētdiena, 25. Oktobris, 2020
Beāte, Beatrise
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Uz AB dambja budistu mūki veidos smilšu mandalu(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3737
Uz AB dambja budistu mūki veidos smilšu mandalu(ARHĪVS)
Uz AB dambja budistu mūki veidos smilšu mandalu(ARHĪVS)

Apraksts


Rīgas 810 svētku laikā uz AB dambja pie radošā smilšu skulptūru parka „Magic Sand Riga”, peldošajā mākslas galerijā BETANOVUSS visi rīdzinieki varēs vērot īpašu notikumu – no ceturtdienas 18. augusta līdz svētdienai 21. augustam budistu mūki no Namgjalas klostera (Dharamsalā, Indijā) veidos daudzkrāsainu smilšu mandalu, kura pabeigta būs apskatāma pirmdien, 22. augustā.

Tikko beiguši veidot mandalu Tallinā, Tibetas budisma garīgā līdera Dalailamas vizītes ietvaros (Igaunija ir vienīgā no Baltijas valstīm, ko Viņa Svētība šoreiz apmeklēs), četri viņu pavadošie mūki ieradīsies veidot smilšu mandalu Rīgā. No 18. līdz 21.augustam no plkst. 10.00 līdz 18.00 nojumē uz AB dambja ikviens interesents varēs sekot līdzi mandalas tapšanas procesam. Pirmdien, 22.augustā no plkst. 10.00 visi aicināti apskatīt jau gatavo mandalu un plkst. 18.00 piedalīties īpašā rituālā, kura laikā tā tiks izjaukta un izkaisīta Daugavā, ar to simbolizējot pasaulei raksturīgās pastāvīgās pārmaiņas un dzīves nepastāvību.

Gluži tāpat kā Viņa Svētības Dalailamas vizītes ietvaros Rīgā 2001. gada jūnijā, arī tagad, pēc 10 gadiem, Rīgā taps Čenreziga jeb Līdzjūtības Budas mandala. „Šīs mandalas veidošana ir prakse, kas palīdz attīstīt līdzcietību gan tās veidotājos, gan skatītājos. Čenrezig mandalu var uzskatīt par sava veida plānu vai karti, kura simboliski atspoguļo tīro zemi un pili, kuras centrā mājo Budas līdzjūtības aspekts. Mandala iesvēta apkārtni, kur tā tiek veidota, un arī tapšanas procesa vērotāji gūst svētību. Tiek uzskatīts, ka pat skatīšanās uz šo mandalu atstāj spēcīgu un labvēlīgu iespaidu uz cilvēku prātiem. Savukārt mandalas ielaišana Daugavā nesīs svētību upei un visām būtnēm, kas mīt tajā, jūrā un pēc tam jau okeānā,” stāsta meditēšanas centra „Jiga Čodzin” vadītājs, budisma skolotājs Uldis Balodis.

Mandalu veidošana ir viena no tradicionālajām budisma praksēm. Tās tiek veidotas no daudzkrāsainām smiltīm vairākas dienas vai pat nedēļas, radot sarežģītus ornamentus.
„Šīs mandalas veidošana ir liela svētība Rīgai un Latvijai, jo tieši līdzcietība vienam pret otru, pret ikvienu būtni, zemi un mūsu valsti ir tas, kā pašreiz mums ļoti pietrūkst. Mandalas veidošana tieši Rīgas svētku laikā būs iespēja mirkli piestāt un padomāt par mūžīgām vērtībām.

Iedvesmojoties no mūku veidotās smilšu mandalas, visu atlikušo vasaru ikviens parkā „Magic Sand Riga” varēs veidot pats savus rakstus un skulptūras no smiltīm, ieliekot tajos savas pozitīvās domas un vēlējumus”, saka smilšu skulptūru parka „Magic Sand Riga” producents Reinis Druvietis.
Ieeja mandalas nojumē par ziedojumiem.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: AB dambis
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!