Svētdiena, 25. Oktobris, 2020
Beāte, Beatrise
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Festivāls VIA BALTICA turpinās ar saksofonu un stīgu kvartetu kvarteta koncertiem(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3501
Festivāls VIA BALTICA turpinās ar saksofonu un stīgu kvartetu kvarteta koncertiem(ARHĪVS)
Festivāls VIA BALTICA turpinās ar saksofonu un stīgu kvartetu kvarteta koncertiem(ARHĪVS)
Video

Apraksts


Festivāls VIA BALTICA piedāvā divas īpašas programmas nedēļas nogalei. Piektdien, 26. augustā Promenade hotel Hika zālē būs klausāma Igauņu saksofonu kvarteta SaxEst uz Liepāju atvestā programma „Klasikas vieglums”. Savukārt festivāla noslēgumā muzicēs kamerorķestra Kremerata Baltica vadošo mūziķu izveidotais stīgu kvartets „Euphonia”.

Piektdienas vakarā plkst. 19.00 Hika zālē tiek aicināti saksofonu mūzikas cienītāji. Igauņu saksofonu kvartets SaxEst dibināts jau pirms 12 gadiem. Tā repertuārs ietver dažādu mūziku – baroka un klasicisma laika darbu transkripcijas, dažādu pasaules komponistu oriģināldarbus saksofonu kvartetam, Igauņu un citu zemju laikmetīgo mūziku, kā arī džezu un soul mūziku. Ar lieliem panākumiem mūziķi ir uzstājusīes visā Igaunijā.

Viņi ir bieži viesi dažādos festivālos Igaunijā, arī tādos kā Tallinas kamermūzikas festivāls, Igauņu mūzikas dienas, Tallinas mūzikas nedēļa, Nargenas festivāls, u.c. Pirms gada SaxEst tika uzaicināts piedalīties starptautiskā mūzikas festivālā “Czech Touches of Music” Prāgā. Šosezon mūziķi ir uzsākuši ļoti strauju un veiksmīgu starptautisku karjeru, kā viesmākslinieki piedaloties mūzikas festivālos Rumānijā, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā un ASV.

Liepājā kvartets atskaņos gan pasaules klasikas pārlikumus savam sastāvam, to vidū arī Hendeļa, Grīga, Mendelszona un Bolzoni skaņdarbus, gan arī Igauņu mūzikas piemērus – Matitias, Iturraldes un Ignatjeva mūziku.

Saksofonu kvartets SaxEst Liepājā ieradīsies festivālam VIA BALTICA sadarbojoties ar Pilles Lill fondu Tallinā, Igaunijā. Tā mērķis ir atbalstīt jaunos Igaunijas mūzikas talantus, dodot iespēju tiem uzstāties gan pašu rīkotajos festivālos Igaunijā, gan radot iespējas mūziķiem uzstāties starptautiskas auditorijas priekšā. Liepājā ieradīsies arī šī fonda dibinātāja un vadītāja viens no mūsdienu Igaunijas vadošajiem soprāniem Pille Lill. Kopā ar festivāla VIA BALTICA rīkotājiem tiks pārrunās turpmākās sadarbības iespējas gan muzikālu projektu apmaiņā, gan jaunu kopīgu ideju attīstībā.
Sestdien, 27. augustā VIA BALTICA kopā ar vienu no Baltijas valstu labākajiem stīgu kvartetiem „EUPHONIA” aicina uz festivāla noslēguma koncertu.

Tajā klausīsimies Pētera Vaska un Franča Šūberta stīgu kvartetus, kā arī liela Latvijas drauga Gruzīnu komponista Gijas Kančeli darbu „Nakts lūgšanas”, kuru interpretāciju tieši Euphonia izpildījumā pats komponists vērtējis kā vienu no labākajām.

Atgādinām, ka biļetes uz koncertiem iegādājamas biļešu servisa kasēs visā Latvijā, internetā www.biļešuserviss.lv un stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Kontaktinformācija

  • Novads: Liepāja(bij.Liepājas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26136938
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!