Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rudens piedāvājums skolēniem Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3805
Rudens piedāvājums skolēniem Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā(ARHĪVS)
Rudens piedāvājums skolēniem Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā(ARHĪVS)

Apraksts


Skolēniem, jauno mācību gadu uzsākot, Āraišu muzejparks piedāvā bezmaksas ieeju pirmklasnieku ģimenēm 1. septembrī un bezmaksas gidu oktobrī
Jaunā mācību gada tiek organizētas divas aktivitātes skolēniem Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā.

1. septembrī Pirmklasnieku ģimenes tiek aicinātas bez maksas apmeklēt muzeju no plkst. 12:00 -19:00. Laika posmā no 14:00 – 17:00 bērni varēs piedalīties zīmēšanas konkursā, darboties dažādās aktivitātēs un spēlēs.
Oktobra mēnesī, no 1. - 16. oktobrim, muzejparka darbinieki piedāvā Latvijas skolu un bērnudārzu grupām bezmaksas gidu un stāstījumu par mūsu senču – latgaļu dzīvesveidu senā pagātnē, ekskursijas iepriekš piesakot pa tālruni 64107080.

Āraišu arheoloģisko muzejparku veido 9. - 10. gs. latgaļu nocietināta dzīves vieta (valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis) un tās rekonstrukcija; 14.- 17. gs. viduslaiku pilsdrupas (valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis) un t. s. Meitu sala ar akmens un bronzas laikmeta mājokļu rekonstrukcijām, kuri ir izvietoti 12 ha lielā teritorijā Āraišu ezera krastā, ap 7 km no Cēsīm. Kopš 20. gs. 90. gadu sākuma to attīstīja kā Baltijā pirmo brīvdabas arheoloģisko muzeju.

Citu līdzīgu muzeju vidū Eiropā Āraišu arheoloģiskais muzejparks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu, kas pozitīvi kontrastē ar mūsdienu urbāno vidi.

Kontaktinformācija

  • Novads: Amatas (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Agnese Ramata
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64107080
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!