Svētdiena, 25. Oktobris, 2020
Beāte, Beatrise
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

„Seno amatu diena" brīvdabas muzejā(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3509
„Seno amatu diena"  brīvdabas muzejā(ARHĪVS)
„Seno amatu diena"  brīvdabas muzejā(ARHĪVS)

Apraksts


Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros aicina piedzīvot „Seno amatu dienu” svētdien, 11. septembrī no 12.00 līdz 17.00. Šajā dienā īpaša ieejas cena muzejā – 1 LVL.

No plkst.12.00 visā muzeja teritorijā apmeklētājus sagaidīs un ar senajām amatu prasmēm iepazīstinās trīsdesmit dažādu amatu meistari. Katram būs iespēja izmēģināt savus spēkus un meistarību skalu grozu pīšanā, podu veidošanā, karošu grebšanā, puzuru darināšanā, ziepju vārīšanā, medus sviešanā, dzintara apstrādē, pastalu darināšanā, ādas apstrādē un citos amatos.
Juglas ezera krastā, Kurzemes zvejniekciemā, tiks kūpinātas zivis, darvotas laivas un notiks muzicēšana folkloras kopu vadībā.

Turpat norisināsies arī jumiķu amata demonstrējumi – ar dažādiem jumtu pārseguma veidiem un to klāšanas īpatnībām iepazīstinās 7. Latvijas jumiķu čempionāta dalībnieki.
Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas visā Eiropā notiek no 9. līdz 11. septembrim, to tēma ir „Kultūras mantojums – zināšanas un prasmes". Mantojuma dienas ir Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas kopīga aktivitāte, bet pasākumu koordinators Latvijā ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētajiem atvērts katru dienu no plkst.10.00 – 17.00. Vasaras sezonā (līdz 31.10) ieejas maksa muzejā 2.50 LVL pieaugušajiem, 1.50 LVL studentiem, 1 LVL skolēniem, pensionāriem, II un III grupas invalīdiem un to pavadošajām personām. Bezmaksas ieeja bērniem līdz 6 gadu vecumam, I grupas invalīdiem un to pavadošajām personām, kā arī ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju bērniem.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Dzedule
LEBM Informācijas un izglītības nodaļa
kristine.dzedule@brivdabasmuzejs.lv
Tālr. 26783938
www.brivdabasmuzejs.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
  • Kontaktpersona: Kristīne Dzedule
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26783938
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!