Pirmdiena, 15. Aprīlis, 2024
Gastons, Aelita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Jelgavā notiek pirmais Starptautiskais metāla skulptūru simpozijs(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4026
Jelgavā notiek pirmais Starptautiskais metāla skulptūru simpozijs(ARHĪVS)
Jelgavā notiek pirmais Starptautiskais metāla skulptūru simpozijs(ARHĪVS)

Apraksts


Gatavojoties gadskārtējai Metālapstrādes dienai, kas notiks 10. septembrī, Jelgavā notiek pirmais Starptautiskais metāla skulptūru simpozijs „OTRĀ ELPA”. Simpoziju organizē Jelgavas pilsētas dome, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) un Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju.

10. septembrī Uzvaras parkā, Jelgavā, notiks metāla skulptūru simpozija „Otrā elpa” atklāšana un darbu izstāde, kurai paralēli risināsies Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra organizētā Metālapstrādes diena, kuras mērķis veicināt ir iedzīvotāju, īpaši jauniešu, interesi par metālapstrādi kā perspektīvu nozari un nākotnes profesiju. Jelgavas pilsēta metālapstrādi ir izvirzījusi kā vienu no tās attīstības prioritātēm. Jau pa dienu notiks metināšanas konkurss profesionāļiem, metināšanas aparātu un ierīču demonstrācija.

Jelgavas Mašīnbūves rūpnīcas telpās jau no 2. septembra pie saviem lielformāta metāla mākslas objektiem par tēmu „Gaismekļi” strādā astoņi Lietuvas un Latvijas tēlnieki. Darbos tiks iestrādāti apgaismes ķermeņi, kuri iemirdzēsies ar tumsas iestāšanos. Pēc simpozija metāla skulptūras tiks izvietotas pilsētvidē papildinot un izdaiļojot urbanizētos pilsētas vaibstus.
Mākslinieku atsaucība metāla skulptūru skiču konkursam bija necerēti liela, kopumā tika saņemta 31 skice no 24 māksliniekiem. Simpozija mākslinieciskais vadītājs ir Kārlis Īle, kurš piedalās arī kā dalībnieks. K. Īle ir saņēmis vairākas godalgas gan Latvijā, gan ārvalstīs, piedaloties dažādos metāla, smilšu, ledus u.c. festivālos.

Metālapstrādes dienā piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs rādot robotu paraugdemonstrējumus (sumo cīņu roboti, līnijas sekotāji, 8 riteņu robots „visurgājējs”) un ar metālapstrādi, elektroniku un programmēšanu saistītas tehniskās jaunrades darbnīcas, lai izstādes apmeklētāji varētu ne tikai novērtēt Metālapstrādes dienu dalībnieku radošo talantu, bet arī attīstīt savas mākslinieciskās un tehniskās prasmes. Būs iespēja veidot mini metāla skulptūras, salodēt „džoulu zagli”, ar ko iespējams pagarināt izlietotas baterijas kalpošanas laiku, vai saprogrammēt savu MiniPOV gaismas diožu paneli.

Metālapstrādes dienas noslēgumā skulptūru simpozija laureātu apbalvošana un dienas noslēguma pasākums grupām „Dzelzs vilks”, „Linga”, „Pērkons” un „Husqvarna”.

Kontaktinformācija

  • Novads: Jelgava
  • Adrese: Uzvaras parks, Jelgava
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!