Pirmdiena, 15. Aprīlis, 2024
Gastons, Aelita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Trilleris ar maskarādes elementiem(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3405
Trilleris ar maskarādes elementiem(ARHĪVS)
Trilleris ar maskarādes elementiem(ARHĪVS)

Apraksts


30. septembrī notiks jaunās Dailes teātra sezonas pirmā pirmizrāde Kamerzālē – Entonija Šefera „Trilleris”. Režisores Lauras Grozas iestudējumā izrādes žanriskais apzīmējums ir „trilleris ar maskarādes elementiem 2 daļās”.

Meistarīgi savītā un asprātīgā luga, kuras oriģinālnosaukums ir „Okšķeris” (1970), divreiz tikusi ekranizēta, ļaujot spēles virtuozitāti pierādīt savas paaudzes talantīgākajiem aktieriem: Lorensam Olivjē un Maiklam Keinam 1972. gada versijā, bet Maiklam Keinam un Džūdam Lovam 2007. gada filmā.

Divi vīrieši – padzīvojis snobisks detektīvstāstu rakstnieks un viņa jaunais, švītīgais, pašpārliecinātais sāncensis. Visnegaidītākie, ekstravagantākie sižeta pavērsieni, dramatisks konflikta un greizsirdības portretējums, cilvēcisko attiecību trilleris un lieliska parodija par pieņemtajiem cilvēku uztveres štampiem. Nezūdošā tieksme pēc sevis apliecināšanas caur otra cilvēka pazemošanu un attiecības, kas pārtop par nežēlīgu, noslēpumainu, bet arī intriģējošu spēli.

Skaidrs, ka spēli nevar spēlēt bezgalīgi, un vienam nāksies zaudēt. Skaidrs, ka no tās var izstāties tikai ar miršanas apliecību. Jautājums tikai – kurš no diviem spēlētājiem tas būs?

Endrū Vaita lomā būs Juris Žagars, Milo Tindlu atveidos Lauris Dzelzītis, inspektora Doplera tēlā iejutīsies Imants Tērauds. Radošajā komandā darbojas arī izrādes mākslinieks Miķelis Fišers un gaismu mākslinieks Mārtiņš Kudiņš. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Tuvākās izrādes – 30. septembrī, 8., 15. un 25. oktobrī.


Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Dailes teātris
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!