Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daugavpils Universitātē rīkos sēņu izstādi(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3968
Daugavpils Universitātē rīkos  sēņu izstādi(ARHĪVS)
Daugavpils Universitātē rīkos  sēņu izstādi(ARHĪVS)

Apraksts


Šā gada 28. – 29. septembrī Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūts sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju organizē SĒŅU IZSTĀDI, kas notiks Vienības ielā 13, 2. stāva foajē.

Izstādes laikā varēs iepazīt Latvijā sastopamo sēņu daudzveidību un konsultēties ar speciālistiem par visdažādākajiem ar sēnēm saistītiem jautājumiem: ēdamās un neēdamās sēnes, retās un neparastās sēnes, neierastā laikā (pavasarī un ziemā) augošas sēnes. Ikviens izstādes apmeklētājs tiek aicināts piedalīties izstādes veidošanā, paņemot līdzi atrastās interesantās sēnes. Mazie sēņotāji varēs izpētīt sēnes ar lupas palīdzību, kā arī uzzīmēt savu mīļāko sēni. Zīmējumi piedalīsies konkursā, un labākie autori saņems balvas!

Izstāde atklāšana: 28. septembrī plkst. 10:00. Izstādes darba laiki: 28.09., 29.09. – no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes laikā 28. septembrī plkst. 19.00 notiks zinātniskā kafejnīca “Latvieši un sēnes”. Jebkurš interesents pie kafijas vai tējas tases varēs piedalīties neformālā diskusijā par aktuālākajiem jautājumiem un problēmām, kas saistītas ar sēnēm. Diskusiju vadīs Latvijas Dabas muzeja Botānikas nodaļas vadītāja, mikoloģe Inita Dāniela, Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta Sistemātiskās botānikas laboratorijas vadītājs Pēteris Evarts – Bunders un Daugavpils Universitātes rektors, profesors Arvīds Barševskis.

Daugavpils Universitātes speciālisti aicina sēņotājus ievērot: lasīt drīkst tikai pazīstamas sēnes, jo nav tādu pazīmju, pēc kurām varētu noteikt, vai sēne ir ēdama, vai nav. Salasītās sēnes nedrīkst glabāt ilgi nepiemērotos traukos, jo tās ātri bojājas un tādā veidā var saindēties pat ar ēdamām sēnēm. Saudzējot dabu un domājot par nākamo gadu sēņu ražu, nebojājiet meža zemsedzi!

Kontaktinformācija

  • Novads: Daugavpils
  • Adrese: Vienības ielā 13, Daugavpils
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!