Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ventspilī un Alūksnē viesosies Dailes teātris(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3519
Ventspilī un Alūksnē viesosies Dailes teātris(ARHĪVS)
Ventspilī un Alūksnē viesosies Dailes teātris(ARHĪVS)

Apraksts


Oktobrī Dailes teātris ar izrādi „Noslēpumainā zvaigzne” dosies uz Ventspili, bet izrādi „Zagļi” piedāvās skatītājiem Alūksnē.

7. oktobrī plkst. 18.00 Ventspils teātra namā „Jūras vārti” notiks Mihaila Gruzdova iestudētās Mihaila Sebastiana romantiskās komēdijas „Noslēpumainā zvaigzne” izrāde. Kādā provinces pilsētiņā, kurā nekad nepietur ātrvilcieni, ierodas Nezināmā. Viņa ir veidota no mazliet smaržas, mazliet slinkuma un zināmas devas fantāzijas. Tāpat kā zvaigznes. Taču zvaigznēm, tāpat kā cilvēkiem, ir pašām savs ceļš – romantisks un skaists liktenis, kas liek tām meklēt vienai otru un nekad neatrast... Ventspilī viesosies Dailes teātra aktieri Inita Dzelme, Gints Grāvelis, Ģirts Ķesteris, Mirdza Martinsone, Juris Žagars, Juris Bartkevičs, Valdis Liepiņš, Aldis Siliņš, Sarmīte Rubule un Olga Dreģe. Biļetes, kuru cena ir 3, 4 un 5 lati, var iegādāties teātra nama „Jūras vārti” un „Biļešu Servisa” kasēs.

21. oktobrī plkst. 18.30 Alūksnes tautas namā būs skatāma Rūdolfa Blaumaņa joku luga ar dziedāšanu „Zagļi”. „Rīgas publika tak daudz ko redzējuse, un tomēr tā vietām rēcin rēca,” – Rūdolfs Blaumanis raksta vēstulē pēc lugas pirmizrādes 1890. gadā. Pirmā Blaumaņa sarakstītā luga atrod lielu patikšanu pie skatītājiem. „Zagļu” personāžiem iet tiešām raibi, īsto un iedomāto zagļu tvarstīšana noved pie jautriem sarežģījumiem un veselas pārpratumu virknes. Kviešu zagļi pārvēršas par siržu zagļiem, un brīžiem liekas, ka pats saimnieks kļuvis ārprātīgs. Un kur tad vēl precību lietas – priekš precēšanās vīrietis nekad nav par vecu! Iestudējumu veidojis Kārlis Auškāps, izrādē spēlēs Harijs Spanovskis vai Juris Kalniņš, Ērika Eglija, Ligita Skujiņa, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Artis Robežnieks, Kristīne Nevarauska un Jānis Paukštello.

Jāpiebilst, ka „Spēlmaņu nakts” balvai par izrādi „Zagļi” scenogrāfs Aigars Ozoliņš izvirzīts kā gada scenogrāfs, bet Juris Vaivods – kā gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē.

Biļetes (cena 5, 6 un 7 Ls) var iegādāties Alūksnes tautas nama un „Biļešu Paradīzes” kasēs.


Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva

Gunāra Janaiša foto

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!