Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Atklāta rudenim veltīta lietussargu izstāde(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3871
Atklāta rudenim veltīta lietussargu izstāde(ARHĪVS)
Atklāta rudenim veltīta lietussargu izstāde(ARHĪVS)

Apraksts


Sākoties rudenim, ielās aizvien biežāk parādās lietussargi. Lai arī, iespējams, daudziem tie saistās ar drūmu laiku un lietu, tirdzniecības centrs „Domina” vēlas parādīt, ka ar lietussargu palīdzību dienu var padarīt priecīgāku – šoruden neļauties pelēcībai, bet starot ar krāsainu lietussargu vai jaunu, košu rudens apģērbu zem tā!

Tādēļ līdz pat 11.oktobrim tirdzniecības centra „Domina” centrālajā laukumā ikviens interesents ir aicināts aplūkot rudenim veltītu izstādi „Kas Tevi šoruden pasargās no lietus?”. Tajā ir redzami krāsaini, garastāvokli uzlabojoši, lielākoties 70. līdz 80. gadu lietussargi, kas tā vien aicina – nebēdājies par lietu, labāk staro no prieka!

Lietussargu priekštecis ir saulessargs, tādēļ izstādē ir iekļauti arī koķeti saulessargi un dzīvespriecīgi universālie lietussargi-saulessargi.

Mūsdienās lietainas dienas bez lietussarga nav iedomājamas, bet, kā izrādās, īstie lietussargi parādījušies mūsu ēras 4.- 5.gs. Ķīnā un Japānā, kur tie pagatavoti no smaga, saeļļota zīdkoka papīra. No Ķīnas un Japānas saulessargi un lietussargi izplatījušies pa visu Āziju. 16.gs. saulessargs un lietussargs bija pazīstami arī Eiropā – Portugālē, Itālijā, Spānijā un Francijā.
17.gs. pirmajā pusē Eiropā saulessargi bijuši tikai dāmām, kuras tos izmantoja, dodoties medībās. 18.gs. pirmajā pusē tos sāka pielietot arī citviet sadzīvē, turklāt franči bijuši tie, kas praktisko izgudrojumu pārvērtuši modes atribūtā.

Vēl 19.gs. vidū lietussargs nebija kungu iecienīts, jo valdīja uzskats, ka tos nēsā tikai sīkpilsoņi. Savukārt 19.gs. otrajā pusē kungi jau sāka valkāt elegantus lietussargus – spieķus. 19.gs. beigās visi Anglijas džentlmeņi staigāja ar „pilsētas lietussargiem”, un tie kļuva par simbolu pilsētas vīrietim.

20.gs. 30.gados lords Čemberlens Minhenē aizsāka jaunu lietussargu vēsturi – tas no eleganta aksesuāra kļuva par praktisku nepieciešamību lietainā laikā. Bet tieši 1928.gadā parādījās salokāmie „kabatas” lietussargi.

Izstāde „Kas Tevi šoruden pasargās no lietus?” veidota no „Dailes teātra” un „Rīgas Kinostudijas” lietussargu un saulessargu arhīviem. Informācijas avots par lietussargu vēsturi: makslaplus.lv.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Ieriķu iela 3, Rīga
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!