Svētdiena, 14. Aprīlis, 2024
Strauja, Gudrīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kuldīgas Rātslaukumā norisināsies Hercoga Jēkaba gadatirgus(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 6467
Kuldīgas Rātslaukumā norisināsies Hercoga Jēkaba gadatirgus(ARHĪVS)
Kuldīgas Rātslaukumā norisināsies Hercoga Jēkaba gadatirgus(ARHĪVS)

Apraksts


2011.gada 8.oktobrī, no 11.00 līdz 15.00, Kuldīgas Rātslaukumā norisināsies Hercoga Jēkaba gadatirgus.

Kurzemnieki vienmēr bijuši varen nadzīgi uz strādāšanu un tirgošanos ar tuviem un tāliem kaimiņiem, bet par to, kā viņi pratuši svētkus svinēt, vēl tagad leģendas klīst.

Hercoga Jēkaba rudens dižandelē būs viss – pilni rati dabas veltēm un skunstīgu meistaru darinātām lietām no visa Kuldīgas novada.

Katra pagasta ļaudis cels laukā no apcirkņiem, pagrabiem, lādēm, mucām un toveriem to labāko, kas pašu rokām audzēts, raudzēts, darināts un brūvēts.
Hercoga manufaktūrās meistari un mācekļi grebs, kals, pīs, vīs un audīs, bet pārsteidzošas pārvērtības piedzīvojušajā Stafenhāgena namā durvis vērs ziepju fabriķis. Seno spēļu pagalmā lidos cirvji, arbaletu bultas, svilps katapultas un dārdēs dižgabals. Medību pilī „ Ragi, nagi, asakas” – demonstrēs trofejas, stāstīs blēņu stāstus un cienās ar eksotiskām uzkodām, kas vēl nesen apkārt skrēja. Uz postamenta tirgus centrā mirdzēs tuvas un tālas zvaigznes. Cirka placī triku meistari, žonglieri, artisti un citi dīvaiņi pārsteigs un smīdinās līdz asarām. Alekšupītes krācēs notiks pašgatavotu kuģu regate. Tirgus ķēķī smaržos tā, ka ar siekalām vai aizrīsies – visas apkārtnes pavāri ceps, šmorēs, štovēs un pepinās uz nebēdu, bet Kungu bufetē varēs ne tikai degunu iebāzt ...

12.00 Rātslaukumā konkursa „Sakoptākā Kuldīgas novada lauku sēta” un konkursa „Skaistākais Kuldīgas dārzs” uzvarētāju apbalvošana.

20.00 Kuldīgas Pilsētas dārza brīvdabas kinoteātrī filma „Melnā vēža spīlēs”.

20.00 viesnīcas „Metropole” pagalmā pirmo reizi Kuldīgā Dižā ražas balle!

Liels jumts, gari galdi, jestra mūzika, dejas un izrīcības tikai par vienu latu, bet kāposti, desiņas, alus un zivtiņas bufetē maksās tik, cik maksās.

Hercoga Jēkaba tirgus rīkošanu Kuldīgas novada Dome uzsāka pagājušajā gadā, kad tika svinēta hercoga Jēkaba 400. dzimšanas diena.

Kontaktinformācija

  • Novads: Kuldīgas (bij.Kuldīgas rajons)
  • Adrese: Kuldīgas Rātslaukums
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!