Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Atjauno straujūdens airēšanas nobraucienu Ķekavā(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4243
Atjauno straujūdens airēšanas nobraucienu Ķekavā(ARHĪVS)
Atjauno straujūdens airēšanas nobraucienu Ķekavā(ARHĪVS)

Apraksts


2011.gada 8.oktobrī ūdenssporta entuziasti tiek aicināti uz airēšanas nobrauciena sacensībām Ķekaviņas upē „Rudenīgais Dambīša īriens”. Sacensības notiks neparastos apstākļos - izmantojot Daugavas-Misas kanāla atvērto slūžu radītos ūdeņus posmā no „Dambīša” līdz ietekai Sausajā Daugavā. Nobrauciena garums ~ 3 km.


Sacensību organizatore Inga Priede no airēšanas kluba kembi.lv stāsta, ka rīkot sacensības iedvesmoja vēsturiskā saikne. “Padomju laikos Ķekaviņas upe bija labi zināma airētājiem, jo līdz 80-to gadu sākumam šeit ik gadu notika populāri mači - straujūdens slaloma nobraucieni, kurus vēl atceras daudzi no vecākās airētāju paaudzes. Ķekaviņas upe posmā no Dambīša līdz ietekai Sausajā Daugavā ir tam kā radīta - ar strauju kritumu, līkumaina un krāčaina. Upē bija izveidota īpaša šķēršļu trase, no kuras vēl šobrīd zem tilta pār autoceļu A7 redzamas lielās traktora riepas.”
“Ķekaviņas upe vilina sportistus un nobraucienu entuziastus pavasaru palos, kā arī rudenī - laikā, kad tiek atvērtas slūžas Dambītī un pazemināts ūdens līmenis Daugavas-Misas kanālā. Ķekaviņas upe kopā ar Daugavas-Misas kanālu un Misas upi veido garu un interesantu ūdensceļu sistēmu, kuru mēs vēlamies padarīt pievilcīgu laivošanai,” stāsta Skvoša dārza īpašniece Zane Ešenvalde.

2010.gadā Ķekavas novada pašvaldība atjaunoja slūžas uz Ķekaviņas upes, ar kuru palīdzību vasaras laikā kanālā tiek uzturēts pietiekoši augsts ūdens līmenis, ir sākta kanāla sakopšana. 2011.gadā pie Dambīša iztīrīta aizaugusī gultne un ierīkota labiekārtota peldvieta, kā arī sakopts kanāla posms pie Skvoša dārza Zanzibāra. Ir izveidota biedrība „Aktīvai Ķekavai”, kurai jau ir izdevies piesaistīt ES fondu finansējumu 2 ar kanāla sakopšanu saistītiem projektiem, t.sk. 2012.gadā projekta ietvaros biedrība iegādāsies niedru pļāvēju ar ko pļaut aizaugušo kanālu.

“Ķekavas novadā ir liels ūdenstūrisma potenciāls, tomēr ir vēl daudz jāizdara, lai tas šeit būtu iespējams, interesants un pievilcīgs. Atjaunojot airēšanas nobrauciena sacensības mēs gribam pateikt Latvijas ūdenstūristiem – Ķekavā ir kur airēt!” aicina Ķekavas novada kultūras aģentūras Tūrisma informācijas centra vadītājs Juris Žilko, kurš ir arī viens no aktīvākajiem sportisko pasākumu organizatoriem novadā.

Dalībnieki tiek aicināti pieteikties WW vīriešu, WW sieviešu un OPEN klasēs. Pieteikšanās sacensībām un papildus informācija: inga@kembi.lv, 26181611.

Dalībnieku pulcēšanās un sacensību atklāšana Skvoša dārzā Zanzibāra www.zanzibara.lv/, kur dalībnieki kāps laivās, lai airētu uz sacensību starta vietu – Dambīti. Starts tiks dots 12.00. Pēc finiša dalībniekus Skvoša dārzā Zanzibāra gaidīs karsta zupa un apbalvošana.

Kontaktinformācija

  • Novads: Ķekavas (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Skvoša dārzs Zanzibāra
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26181611
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!