Sestdiena, 9. Decembris, 2023
Sarmīte, Tabita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4495
Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga(ARHĪVS)
Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga(ARHĪVS)

Apraksts


17. oktobrī plkst. 18.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28), turpinot mākslas tikšanās ciklu „Eiropas gadalaiki: rudens un ziema”, notiks pasākums „Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga”, kurā piedalīsies arhitekts Jānis Krastiņš un jūgendstila interjera pētniece Vita Banga.

Mēs pamatoti varam lepoties, ka Rīga ir viena no jūgendstila mantojuma arhitektūrā „mekām” – tieši jūgendstils ir tā pamatvērtība, kas 1997. gadā noteica Rīgas vēsturiskā centra ierakstīšanu Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Jūgendstila eksperts, arhitekts Jānis Krastiņš ir teicis, ka jūgendstils ir „daļa no Latvijas nacionālā lepnuma. Kopumā Rīga ir īsta jūgendstila arhitektūras metropole, kam līdzvērtīgu pilsētu pasaulē nav”. Tomēr šis 19. gadsimta nogales un 20. gadsimta sākuma mākslas stils spilgti iezīmējas arī citās Eiropas pilsētās - Barselonā, Vīnē, Briselē, Prāgā. Jūgendstila pārzinātāja, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesora, daudzu grāmatu un pētījumu autora Jāņa Krastiņa stāstītais atklās daudz smalku un nezināmu vaibstu šo pilsētu šķietami pazīstamajās sejās.
Jūgendstila interjera pētniece Vita Banga meklēs sasaisti starp Rīgu un Eiropas pilsētām ne vien stāstos, bet arī sadzīves priekšmetos, interjera detaļās un vizuālajos materiālos, ar kuriem pasākuma gaitā varēs iepazīties un aplūkot tos tuvplānā.
Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.
Pasākumu varēs vērot arī interneta tiešraidē www.esmaja.lv.

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Aspazijas bulvāris 28, Rīga
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67085425
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!