Svētdiena, 29. Janvāris, 2023
Valērijs, Aivars
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Aicina vākt ozolzīles Līgatnes dabas taku zvēriem(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 9027
Aicina vākt ozolzīles Līgatnes dabas taku zvēriem(ARHĪVS)
Aicina vākt ozolzīles Līgatnes dabas taku zvēriem(ARHĪVS)

Apraksts


Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Gaujas nacionālā parka fondu oktobra mēnesī aicina iesaistīties ozolzīļu vākšanā un sagādāt veselīgus kārumus ziemai Līgatnes dabas taku iemītniekiem.

Lai gan mežacūkas vienmēr ir uzskatītas par lielākām kārumniecēm uz ozolzīlēm, tomēr tas ir pareizi tikai daļēji. Arī citiem dzīvniekiem ļoti garšo brūnās, rūgtenās meža „konfektes”. Kā stāsta Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola, Līgatnes dabas takās mīt daudzi citi iemītnieki, kuri arī labprāt našķojas ar zīlēm.

Ozolzīļu ēdāji ir četras mežacūkas – Lilija, Mūsa, Grietiņa un Ansis, pieci aļņi – Svensons, Gita, aļņu māte Līnīte ar saviem pēcnācējiem Saulcerīti un dvīņiem Mildiņu un Fredi, kā arī prāvais stirnu bariņš – Kaza, Grietiņa, Puķīte, Lana, Bembīte un divas Bembijas.

Visslavenākie Līgatnes dabas taku ozolzīļu ēdāji šoruden ir lāči – Ilzīte, slavenā bēgle Made un lāču puikas Miks un Puika. Ja vēl kāda ozolzīle paliktu pāri, par to ļoti priecātos Līgatnes dabas taku pieci staltbrieži un protams – vāveres!

Ozolzīļu lasītāji aicināti izvēlēties, kuram dzīvniekam zīles sagādāt. Tīras un sausas zīles kopā ar zīmējumu vai skaistu novēlējuma vēstulīti, norādot kuram dzīvniekam cienasts ir domāts, jānogādā Latvijas Dabas muzejā vai arī Līgatnes dabas taku Apmeklētāju centrā līdz 31. oktobrim.

Jaukākie zīmējumi un novēlējumi tiks publicēti mājas lapā www.gnp.lv. Ražīgāko zīļu un labākā novēlējuma autors iegūs pateicības dāvanas no Latvijas Dabas muzeja un Gaujas nacionālā parka fonda.

Papildus informācija par dzīvniekiem ir pieejama Dabas muzeja (www.dabasmuzejs.gov.lv) un Gaujas Nacionālā parka mājas lapā www.gnp.lv, meklējot sadaļu Līgatnes dabas takas.

Kontaktinformācija

  • Novads: Līgatnes (bij.Cēsu rajons)
  • Adrese: Līgatnes dabas takas, Līgatnes novads
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 28328800
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!