Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Atnāc uz Latgaliešu DOMINO 1. spēles partiju(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4611
Atnāc uz Latgaliešu DOMINO 1. spēles partiju(ARHĪVS)
Atnāc uz Latgaliešu DOMINO 1. spēles partiju(ARHĪVS)

Apraksts


Sestdien, 29. oktobrī, Latgales mākslas un amatniecības centrā APCEĻOŠANAS AKCIJAS "ZALTA RŪKU CEĻŠ LATGOLĀ" noslēguma pasākuma ietvaros, savu pirmo spēles partiju piedzīvos Latgalei veltīta galda spēle „Latgaliešu DOMINO”.

Galda spēle „Latgaliešu DOMINO” tapusi pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam Latgales reģionā.

Spēle ir citādāks domino, kādu mēs esam ieraduši spēlēt. Tās mērķis ir ne tikai izklaidēt, bet atstāt liecību par Latgali kā unikālu Latvijas kultūras sastāvdaļu un latgaliešu valodu, kura ir dzimtā valoda apmēram 150 000 cilvēku, galvenokārt Latvijā. Spēlējot Latgaliešu Domino Jums, būs iespēja iepazīt 63 vārdus, kuri tiek izmantoti latgaliešu sadzīvē. Attēli uz spēles kauliņiem stilizētā veidā ilustrēs Latgalei raksturīgas ēkas, ēdienus, mājdzīvniekus, darbarīkus un citas sadzīves lietas.

Spēles komplektā ietilpst: 28 koka domino kauliņi, uz kuriem ir unikāli attēli un tiem atbilstošie nosaukumi latgaliešu valodā. Katrs attēls ietilpst vienā no 7 grupām, katrā pa 8 attēliem. Spēles noteikumi un vārdnīca, kur katra attēla nosaukums tulkots vēl 3 valodās: latviešu, vācu un angļu.
Spēles mērķis ir: nolikt kauliņu, kas atbilst uz galda jau novietotā kauliņa grupai: sunim atbilst kāds no dzīvniekiem: govs, tītars, cūka, kaķis, aita, vista vai pīle. Savukārt maizei blakus varētu likt kādu no ēdieniem: pienu, kartupeļu biezeni, pīrādziņus, asins desu, sieru, sviestu vai dārzeņus.

Spēle ir galā, ja kāds no spēlētājiem ir izlicis visus savus kauliņus uz galda. Tādā gadījumā viņš arī ir uzvarējis vai neviens no spēlētājiem vairs nevar uzlikt nevienu kauliņu, tad uzvar spēlētājs, kuram atlikuši vismazāk kauliņi.

Par sadarbību spēles attēlu atlasē un aprakstīšanā īpaši pateicamies Latgales amatniecības centra vadītājai Ilzei Griezānei.
Desmit bezmaksas spēļu eksemplāri tiks nodoti Latgales mākslas un amatniecības centra rīcībā. Spēles atvēršanas svētkos, kā arī pēc tiem, spēle būs iegādājama Latgales mākslas un amatniecības centrā.

Galda spēles dizaina autors: Anna Orniņa.
Spēles idejiskā līdzautore un projekta vadītāja: Baiba Altena
Ražotājs: SIA Darbnīca A projekti.
Zīmols: Kokmaizītes / Kurland Woodcake.
Radīšanas gads: 2011.

Kontaktinformācija

  • Novads: Līvānu (bij.Preiļu rajons)
  • Adrese: Domes iela 1, Līvāni
  • Kontaktpersona: Baiba Altena
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26441801
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!