Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Berķeneles dārzā apskatāmi jauni lendarta mākslas objekti(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3923
Berķeneles dārzā apskatāmi jauni lendarta mākslas objekti(ARHĪVS)
Berķeneles dārzā apskatāmi jauni lendarta mākslas objekti(ARHĪVS)

Apraksts


Daugavpils novada Raiņa mājās Berķenelē šoruden norisinājās mākslas akcija „Land Art”, kuras laikā tapuši vairāki lendarta mākslas objekti, informē Raiņa mājas Berķenelē direktore Inese Bērziņa. Lendarts Latvijā ir mazāk pazīstams mākslas veids, daudzi, par šo mākslas žanru, labākajā gadījumā, ir tikai dzirdējuši, teic I. Bērziņa, tāpēc šī gada mākslas akcijas svarīgākais mērķis bija „Land Art” mākslas žanra popularizēšana Latgales reģionā. Projektu atbalstīja VKKF Latgales kultūras programma.

Lendarta objekti Berķenelē tapuši arī agrāk, tad gan akciju dalībnieku galvenais uzdevums bija izveidot mākslas darbus, smeļoties Raiņa daiļradē un Berķeneles dabā. Taču šogad ne tikai iedvesma, bet arī izgatavošanas materiāli tika meklēti Berķeneles ainavā. Projekta īstenošanas rezultātā Berķeneles dārzā tika radīti un uzstādīti vairāku mākslinieku darbi - Ivo Folkmaņa „Laika ritums”, Mairitas Folkmanes „Ekoloģiskā pēda” , Edgara Ļaha „Stropi”.
Akcijā piedalījās arī Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, sava skolotāja- mākslinieka Valda Grebeža radošajā uzraudzībā. Pateicoties viņiem Berķenelē būs apskatāmas interesantas dārza skulptūras - Rostislava Repina “ ... un kaķe”, Rolanda Kolosovska “Glumais gliemezis”, Alda Kokina “Jautrais gliemezis”, Aivja Grigirjeva “Dārza gliemezis”, Lauras Lāčaunieces “Mazā, jautrā vardīte” un Annas Marijas Bitenieces “Gaidot tevi mājās” .

Lai arī sezona Raiņa mājā Berķenelē jau ir noslēgusies, I.Bērziņa aicina apmeklēt Berķeneles dārzu un apcerot aizejošo rudeni un klātienē papriecāties par jaunradītajiem landarta mākslas objektiem, un piebilst, ka daži darbi apmeklētājus pārsteigs arī pavasarī, tad būs jāatklāj Māra Čačkas darbs „2+1 pavasari”, kura veidošanā izmantots trīs simt krokusu.

Kontaktinformācija

  • Novads: Daugavpils nov. (bij.Daugavpils rajons)
  • Adrese: Birkeneļi, Kalkūnes pag., Daugavpils nov.
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 29272200
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!