Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Izstāde „Juku laiks Eiropā” un Kārlis Ulmanis(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4872
Izstāde „Juku laiks Eiropā” un Kārlis Ulmanis(ARHĪVS)
Izstāde „Juku laiks Eiropā” un Kārlis Ulmanis(ARHĪVS)

Apraksts


Pirms Raimonda Staprāna dokumentāldrāmas „Gūsteknis pilī” izrādēm un to starpbrīžos pie Dailes teātra Mazās zāles varēs aplūkot izstādi „Juku laiks Eiropā”.

Dokumentāldrāmai „Gūsteknis pilī” sākot skatuves gaitas, radošajai komandai un Dailes teātrim šķita svarīgi piedāvāt iespēju skatītājiem iepazīties ar vēstures faktiem un materiāliem, kas liecina par to, kā un kāpēc pirms 70 gadiem beidza pastāvēt Latvijas pirmā brīvvalsts un tapa Latvijas PSR.

Pie Mazās zāles pirms izrādes un starpbrīdī varēs aplūkot ar Latvijas Kara un Okupācijas muzeju laipnu palīdzību veidotas planšetes – lugā aprakstīto norišu vēsturisko ilustrāciju. Šajā ekspozīcijā būs apskatāmi plašākai sabiedrībai mazāk pazīstami fotoattēli, arī viens no pēdējiem Kārļa Ulmaņa fotouzņēmumiem Latvijā. Materiālu atlasi konsultējis Kara muzeja starpkaru vēstures posma speciālists Kārlis Dambītis.

15. novembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks Raimonda Staprāna lugas „Gūsteknis pilī” iestudējuma pirmizrāde. Dokumentāldrāmu veido režisors Kārlis Auškāps.

Pagātni nevar atgriezt, bet var mēģināt izprast. Līdz ar silto, saulaino pavasari 1940. gada 17. jūnijā Rīgas ielās parādās tanki ar sarkani krāsoto zvaigzni uz bruņu torņiem. Vēl paliek cerības, ka mūsu valsts ir patstāvīga, neatkarīga un brīva un tāda arī paliks. Bet ko var izdarīt mazā Latvija, kad iet bojā lielās Eiropas valstis? Vēstures gaita ir neapturama, un cilvēks tik ātri pierod pie važām. „Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās,” – cilvēks, kurš teicis šos katram latvietim zināmos vārdus, izolēts no ārējās pasaules un pilnīgi ignorēts, mīt Rīgas pilī. Viss ir jau iepriekš nolemts – kā izrāde, kā traģikomisks leļļu teātris.

Valsts un ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa lomā būs Juris Kalniņš, pārējās lomās iejutīsies Gints Grāvelis, Juris Bartkevičs, Pēteris Liepiņš, Lauris Dzelzītis un Pēteris Šogolovs.

Foto: Foto – Karlis Ulmanis kādā brauciena pa Latviju (no Kara muzeja arhīva).


Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Dailes teātris
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!