Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Poļu kino nospiedumi Latvijā(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 4267
Poļu kino nospiedumi Latvijā(ARHĪVS)
Poļu kino nospiedumi Latvijā(ARHĪVS)
Poļu kino nospiedumi Latvijā(ARHĪVS)
Poļu kino nospiedumi Latvijā(ARHĪVS)

Apraksts


Eiropas Savienības mājā notiks pasākums „Poļu kino nospiedumi Latvijā”

21. novembrī plkst. 18.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28), turpinot mākslas tikšanās ciklu „Eiropas gadalaiki: rudens un ziema”, notiks pasākums „Poļu kino nospiedumi Latvijā”, kurā piedalīsies kinozinātniece Inga Pērkone-Redoviča un Latvijas Kultūras akadēmijas Poļu kultūras un valodas centra vadītājs Kšištofs Širšeņs (Krzysztof Szyrszeń).
Laikā, kad Polija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts, pasākuma „Poļu kino nospiedumi Latvijā” ietvaros būs iespēja noklausīties Ingas Pērkones-Redovičas stāstījumu par divām nozīmīgām filmām - poļu režisora Andžeja Vajdas filmu "Pelni un dimants" (1958) un latviešu režisora Rolanda Kalniņa filmu "Akmens un šķembas", kas 1967. gadā uz ekrāniem iznāca ar nosaukumu "Es visu atceros, Ričard!". Abas filmas savulaik parādījās kā drosmīgi mēģinājumi pārskatīt oficiālo staļinisma ideoloģijas noteikto nacionālās vēstures traktējumu. Andžeja Vajdas filma atstāja iespaidu ne tikai uz poļu, bet arī visa Austrumeiropas kino turpmāko attīstību un pavēra ceļu arī latviešu kinematogrāfistu centieniem runāt par Latvijas vēstures sāpīgākajām lappusēm. Stāstījumu papildinās arī filmu fragmenti.

Savukārt kinematogrāfistu refleksijas par kino nozīmi vēstures konstruēšanā tiks apskatītas, runājot par Andžeja Vajdas filmām "Viss pārdošanai" (1968) un "Marmora cilvēks" (1976), kā arī par Herca Franka, Aloiza Brenča un Aleksandra Sažina dokumentālo filmu "Bez leģendām" (1967).

Savu dalību pasākumā solījis arī Latvijas Kultūras akadēmijas Poļu kultūras un valodas centra vadītājs Kšištofs Širšeņs, kurš atklās, par ko poļu kino ir jāpateicas Latvijai un pastāstīs par vairākām jaunām poļu filmām. Kšištofs Širšeņs reformējis līdzšinējo poļu valodas un kultūras apmācības modeli. Ņemot vērā Polijas kultūras institūta trūkumu Rīgā, Poļu kultūras un valodas centrs cenšas pildīt tā lomu Latvijā, organizējot ar poļu kultūru saistītus pasākumus, kino skates, tikšanās ar ievērojamām personībām, kā arī veicina kultūras apmaiņu starp abām valstīm, kultūras sakaru pētniecību un publikāciju tapšanu.
Jāatzīmē, ka līdz 27. novembrim Eiropas Savienības mājā apskatāma arī poļu fotogrāfes Ineses Baturo (Inez Baturo) fotogrāfiju izstāde „Personīgā ainava”, ko rīko Polijas Republikas vēstniecība sadarbībā ar biedrību „Epicentrs”.
Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.
Pasākumu varēs vērot arī interneta tiešraidē www.esmaja.lv.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: 67085425, 67085421
E-pasts:
janis.krastins@ec.europa.eu; kaspars.kreics@ec.europa.eu

Inga Pērkone-Redoviča
Tālrunis: 29159389

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Aspazijas bulvāris 28, Rīga
  • Kontaktpersona: Inga Pērkone-Redoviča
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: + 371 29159389
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!