Otrdiena, 31. Janvāris, 2023
Tekla, Violeta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Starptautiskais festivāls „LAIPA VII” Jēkabpilī(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3875
Starptautiskais  festivāls „LAIPA VII” Jēkabpilī(ARHĪVS)
Starptautiskais  festivāls „LAIPA VII” Jēkabpilī(ARHĪVS)

Apraksts


Šajā nedēļas nogalē 25. un 26.novembrī Jēkabpils Tautas namā norisināsies 7. Starptautiskais amatierteātru festivāls „LAIPA”. Divās dienās savas izrādes piedāvās 9 teātri no visas Latvijas un īpašie viesi no Gubahas Krievijā.

Amatierteātru festivāls „LAIPA” reizi divos gados Jēkabpilī pulcē amatierteātrus no visas Latvijas un kādus īpašus viesus no ārvalstīm. Šoreiz Jēkabpilī viesosies biedrība „Balvu teātris” ar muzikālu dzejas izrādi pēc A.Tjunīša un M.Lāpāna „Mēs uzcēlām pili”, Lielvārdes teātris ar Dž.Patrika komēdiju „Dīvainā misis Sevidža”, Jūrmalas teātris ar muzikālu stāstu par Jāni Ziemeļnieku „Naktsstaigulis” pēc Aspazijas drāmas „Jānis Ziemelis” un J.Plauža romāna „Ziemeļnieks”, Rēzeknes Tautas teātris ar J.Jurkāna tautas farsu „Vistas 3”, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu teātris „Kamertonis” ar mistiski romantiskiem A.Čehova mīlestības stāstiem, kas apkopoti izrādē „Neprātības vasarnīcā”, Valkas pilsētas teātris ar impresioniskām pārdomām par N.Gogoļa stāsta „Ņevas prospekts” tēmu un Gubahas (Krievija) Jauniešu teātra studija „Dominanta” ar D.Kaļiņina lauku seriālu „Ave Marija Ivanovna”. Festivāla mājinieku godā - Jēkabpils Tautas teātris ar M.Zīverta izrādi „Divkauja” un „Sievasmāte” un Krustpils amatierteātris ar Linduļa „Dzīve ir skaista”.

Jēkabpils Tautas teātra režisore Inta Ūbele par „LAIPAS” būtību saka: „Tā ir laipa starp režisoru un lugas autoru, režisoru un aktieri, aktieri un skatītāju. Laipo visi. Izrāde dzīvo tikai mijiedarbībā. Ikvienam teātra izrādē iesaistītajam – dramaturgam, režisoram, aktierim un skatītājam jāatrod sava laipa, uz kuras visdrošāk. Un tā laipa, uz kuras viens otram varam sniegt visvairāk un vislabāko. Starptautiskais teātru festivāls „LAIPA” Jēkabpilī pulcina gan brīvdomātājus, gan noliedzējus un apgalvotājus – par notiekošo, notikušo un nenotikušo. Bez rutīnas, sistēmām, shēmām. Dažkārt nojaucot vispārējus priekšstatus un pieņēmumus. Liekot domāt līdzi un meklēt savas laipas.”

Festivāla izrādes vērtēs profesionāli eksperti - teātra zinātniece Līvija Akurātere, Latvijas Radio kultūras žurnāliste Ruta Rikše, aktrise un režisore Dzintra Klētniece un dramaturgs Jānis Jurkāns.

Biļetes cena uz vienu izrādi – Ls 1,-. „Draudzīgā biļete” uz visām izrādēm – Ls 4,-. Tiekamies Starptautiskajā amatierteātru festivālā „LAIPA VII” no 25. Līdz 26. novembrim Jēkabpils Tautas namā!

Vairāk informācijas:
Ieva Mikanovska,
Jēkabpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes kultūras pasākumu organizatore
Tālr. nr. 25903869
e-pasta adrese Ieva.Mikanovska@jkp.lv
www.jkp.lv Twitter: JKP_kultura

Kontaktinformācija

  • Novads: Jēkabpils
  • Adrese: Jēkabpils Tautas nams
  • Kontaktpersona: Ieva Mikanovska
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 25903869
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!