Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023
Tīna, Valentīna, Pārsla
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Brīvdabas muzejs uzsācis ziemas sezonu(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3711
Brīvdabas muzejs uzsācis ziemas sezonu(ARHĪVS)
Brīvdabas muzejs uzsācis ziemas sezonu(ARHĪVS)

Apraksts


Kad pēdējie lauku darbi padarīti, arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona. No 1. novembra muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00 par pazeminātu ieejas maksu, bet noteiktas ēkas par atsevišķu samaksu tiks atvērtas pēc pieprasījuma.

Līdz gada beigām muzejs saviem apmeklētajiem ir sarūpējis vēl dažus pasākumus. 18. decembrī muzejā svinēsim Bluķa vakaru ziemas saulgriežu tradīcijās un gādāsim Ziemassvētku veltes amatnieku tirdziņā. 26. decembrī, kad Ziemassvētki ģimenes lokā aizvadīti, muzejs aicinās uz Ziemas balli, kur gaismas spēles uz apsnigušajām senceltnēm un sniega kupenām noskaņos romantiskai un mierīgai gada izskaņai.

Līdz ar pirmo sniegu sadarbībā ar aktīvās atpūtas centru „Eži” jau trešo gadu muzejā būs pieejamas dažāda garuma un sarežģītības pakāpju slēpošanas trases. Tā ir iespēja ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet vienlaikus arī baudīt muzeja gleznainās ainavas. Brīvdienās un pēc iepriekšēja pieteikuma darbosies arī slēpju noma.

Ziemassvētkus sagaidot un pavadot, muzejs piedāvā piedalīties interaktīvajā ekskursijā „Nu atnāca Ziemassvētki”. Ekskursija paredzēta gan bērnu, gan pieaugušo grupām latviešu un krievu valodās. Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar dzīvi Kurzemes sētā, vakarēšanas paražu un latviešu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, mācīsies gatavot telpu rotājumus, apmeklēs kalēju un izvizināties zirga vilktās kamanās.

Piektdienās, sestdienās un svētdienās, bet grupām ar iepriekšēju pieteikšanos katru dienu, gardas maltītes un karstus dzērienus gādās Priedes krogs. Krogā iespējams svinēt lielākus un mazākus svētkus gan ģimenes lokā, gan kopā ar kolēģiem līdz 120 personām.

2012. gadā muzejā norisināsies 14 pasākumi – gan gadskārtu svētki, gan tradicionālie muzeja pasākumi. Ieklausoties apmeklētāju vēlmēs, esam samazinājuši ieejas biļešu cenas Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū, kas tradicionāli norisināsies jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Tāpat, reaģējot uz mūsdienu amatniecības tendencēm, augusta otrajā sestdienā jau otro gadu pēc kārtas muzejs organizēs Mūsdienu amatniecības festivālu.

www.brivdabasmuzejs.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Brīvības gatve 440, Rīga
  • Kontaktpersona: Kristīne Dzedule
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67994106
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!