Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Koncertcikls Iededz gaismu turpinās ar saksofonu mūziku(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3962
Koncertcikls Iededz gaismu turpinās ar saksofonu mūziku(ARHĪVS)
Koncertcikls Iededz gaismu turpinās ar saksofonu mūziku(ARHĪVS)

Apraksts


2012. g. 12. janvāri. plkst. 18.00 kamermūzikas cienītājiem Liepājā būs lieliska iespēja apmeklēt Rīgas Saksofonu kvarteta un pianistes Hertas Hansenas sagatavoto koncertu Panta Rei Promenade Hotel Hika zālē. Panta Rei sengrieķu valodā nozīmē viss plūst, viss mainās. Arī mūzikā, tāpat kā cilvēka dzīvē, viss ir plūstošs un mainīgs.

Rīgas Saksofonu kvartets dibināts 1992. gadā un laika tecējumā ir mainījies vairāk kārt. Vienīgais no pirmās dienas līdz šodienai kvartetā palicis tā izveidotājs Artis Sīmanis, kurš šobrīd pilda arī rektora un saksofona klases profesora pienākumus Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Liepājā kopā ar A. Sīmani kvartetā muzicēs Oskars Petrauskis, Ainars Šablovskis un Arvīds Kazlausks. Visi viņi ir nopelniem bagāti mūziķi, saņēmuši daudzus apbalvojumus un klausītāju apbrīnu dažādās pasaules valstīs.

Koncertā ietverto skaņdarbu spektrs ir ļoti dažāds un būs saistošs plašam saksofona mūzikas klausītāju lokam. Dzirdēsim vairākus gadus Liepājā dzīvojošā amerikāņu komponista Čārlza Grifina komponēto darbu Panta Rei, no kura aizgūts koncerta nosaukums. Viņš pats reiz teicis, ka savā daiļradē esot apvienojis pasaules mūzikas un Ziemeļamerikas aborigēnu mūzikas elementus ar koncerttradīcijai raksturīgām tehnikām.

Būs dzirdams arī Nika Gothama skaņdarbs Grācija, kas ar savām ritma maiņām un interesantajām melodiskajām līnijām spēj aizraut ikvienu. Klausītājiem atpazīstama melodija ieskanēsies Džozefa Horovica variācijās par Paganīnī tēmu saksofonu kvartetam. Eksotisku niansi koncertam piešķirs skaņdarbs, ko sarakstījis Juns Nagao – komponists no Japānas, savukārt mūsdienīgs akcents būs klausāms dāņa Ibsa Nerholma radītajā mūzikā.

Koncerta izskaņā kā deserts klausītājiem tiks pasniegts leģendārā amerikāņu džeza saksofonista Fila Vuda kompozīcija. Viņš tiek uzskatīts par džeza leģendu, jo mūzikas dzīvē aktīvi piedalās jau kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem un vēl joprojām aktīvi koncertē.

Šis muzikālais vakars būs pierādījums tam, ka saksofona mūzikas iespējas ir ļoti plašas. Ja kāds vēl nav iepazinis saksofonu skanējuma dažādību, tad koncerts Panta Rei var kļūt par labu iepazīšanās vakaru un varbūt pat pārvērsties par draudzību uz mūžu.

Biļetes uz koncertu ir pieejamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un interneta vietnē: http://www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā. Biļešu cenas ir 3 - 5 lati.


Koncertu dienā, uzrādot biļeti, saņemsiet 10% atlaidi restorānā Piano, viesnīcā Promenade Hotel.

Kontaktinformācija

  • Novads: Liepāja(bij.Liepājas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26136938
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!