Otrdiena, 31. Janvāris, 2023
Tekla, Violeta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

ARS ex MACHINA labāko darbu izstāde(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3495
ARS ex MACHINA labāko darbu izstāde(ARHĪVS)
ARS ex MACHINA labāko darbu izstāde(ARHĪVS)

Apraksts


No 3. decembra līdz 13. janvārim Dailes teātra foajē būs skatāmi Latvijas mākslinieku labākie darbi, kas tika iesniegti sabiedrības „Tilde” mākslas projektam ARS ex MACHINA un ieguva augstāko žūrijas un sabiedrības vērtējumu.

ARS ex MACHINA ir sabiedrības „Tilde” aizsākts mākslas projekts, tā mērķis ir veicināt vizuāli bagātu tehnoloģisko risinājumu tapšanu un vienlaikus popularizēt Latvijas mūsdienu mākslinieku darbus neparastākās vidēs un auditorijās. Ar projektu ARS ex MACHINA un tā ietvaros izveidoto izstādi „Tilde” centusies tuvināt divas radošās pasaules – glezniecību un programmizstrādi. Mākslas darbu potenciālā auditorija ir plaša, jo sabiedrības „Tilde” radīto tehnoloģiju, produktu un pakalpojumu lietotāju skaits vien pārsniedz 300 000.

Mākslas projektam ARS ex MACHINA savus darbus – pavisam 62 – iesniedza 26 jaunie mākslinieki. No tiem izstādē ir skatāmi 22 mākslinieku 33 darbi, kurus izvēlējās gan žūrija (Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, mākslas zinātniece un kritiķe Laima Slava, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, sabiedrības „Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs), gan interesenti, kas projekta mājas lapā internetā nobalsoja par sev tīkamāko mākslas darbu.

Māksliniece Baiba Rēdere, kuras gleznu motīvi jau bagātina sabiedrības „Tilde” tehnoloģijas: “Gleznošana man ir valoda, kas ļauj sazināties citos saskarsmes līmeņos, kuros vārdu spēks beidzas. Tā nav par katru cenu jāsaprot, bet tikai jāļauj sevi aizskart, iekustināt, ievibrēt, iedvesmot! Šis projekts ir unikāla iespēja popularizēt savus darbus un ļaut par sevi uzzināt plašai auditorijai. Māksliniekam ir ļoti nozīmīgi, ka radītais mākslas darbs ir apskatāms ne tikai darbnīcā vai kādā mājoklī, bet arī “atdzīvina” un piešķir citu elpu tehnoloģiju pasaulei.”

Ar šo projektu jaunajiem māksliniekiem, pirmkārt, radīta iespēja apliecināties, parādot savus darbus plašai auditorijai gan izstādes stendos, gan virtuālajā telpā. Otrkārt, ar labāko darbu autoriem sabiedrība „Tilde” slēgs līgumus par darbu izmantošanu savu produktu un pakalpojumu vizuālajā noformējumā, kas regulāri tiks mainīts. Tādējādi, ieguvēji būs arī sabiedrības „Tilde” produktu lietotāji, kuri iepazīs Latvijas jauno talantīgo mākslinieku sniegumu. Vienlaikus sabiedrība „Tilde” izstādē atskatās arī uz saviem 20 iedvesmas pilnajiem darba gadiem, kuru lielākais gandarījums ir būt noderīgam ikvienam datora lietotājam – kā Latvijā, tā arī aiz valsts robežas.

Sabiedrības „Tilde” valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs uzsver, ka „”Tilde” rūpējas par lokālām vērtībām globālā mērogā. Tāpēc gan interesanta, gan arī likumsakarīga ir ideja sabiedrības „Tilde” produktu veidolā iekļaut Latvijas mākslinieku darbus. Tā ir arī iespēja māksliniekiem iedvesmoties no mūsu radītajām inovatīvajām tehnoloģijām un mums savukārt – gūt iedvesmu no mākslas. Arī programmēšanu mēdz dēvēt par mākslu, parasti gan ar to domājot aroda prasmi vai meistarību. Taču, mūsuprāt, programmu izveide var kļūt par mākslu arī šā vārda plašākajā nozīmē. Programmas radīšana ļauj materializēt idejas, tās īstenojot virtuālā, skatāmā un „lietojamā” formā. Vienlaikus vēlos pateikties Dailes teātrim par atsaucību un radīto iespēju izvietot izstādi teātra mākslas templī.”

Dailes teātra direktors Andris Vītols: „”Tilde” tic, ka tehnoloģijas un māksla, savstarpēji iedvesmojoties un mijiedarbojoties, var radīt interesantus un netradicionālus darbus. Savukārt, Dailes teātris tic un arī pierāda, ka šī ir vieta ne tikai teātrim, bet arī citām mākslas formām un izpausmēm ne vien uz skatuves, bet it visur, kur iespējams sajust mākslas dvēseli. Tāpēc esam priecīgi, ka mūsu veiksmīgi iesākto izstāžu rīkošanu ar skaistiem un iedvesmojošiem darbiem turpina izstāde ARS ex MACHINA.”

Apmeklētājiem izstāde ARS ex MACHINA atvērta stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, tā apskatāma bez maksas.
Konkursa darbi digitālā formātā un informācija par māksliniekiem pieejama projekta ARS ex MACHINA mājaslapā www.tilde.lv/makslasprojekts.


Ilze Leimane,
sabiedrības „Tilde” mārketinga vadītāja
67605001, 29414044
ilze.leimane@tilde.lv
www.tilde.lv

Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Par sabiedrību „Tilde”
Sabiedrība „Tilde” ir vadošais plaša lietojuma programmatūras izstrādātājs Baltijas valstīs. „Tilde” dibināta 1991. gadā Rīgā, uzņēmumā strādā 97 darbinieki, tam ir biroji arī Viļņā un Tallinā. Galvenie sabiedrības „Tilde” darbības virzieni ir datoratbalsta izstrāde latviešu valodai, datorprogrammu lokalizācija, grāmatvedības un uzņēmuma vadības programmatūra.Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Dailes teātris
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!