Otrdiena, 31. Janvāris, 2023
Tekla, Violeta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Vectētiņš Antontiņš un mēs(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3878
Vectētiņš Antontiņš un mēs(ARHĪVS)
Vectētiņš Antontiņš un mēs(ARHĪVS)

Apraksts


Klajā nākusi tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes grāmatas „Vectētiņš Antontiņš un mēs” audioversija kompaktdiska formātā, kurā klausāms pašas autores teksta lasījums.

2009. gadā izdevniecībā „Liels un mazs” tika izdota Ivetas Vecenānes grāmata bērniem „Vectētiņš Antontiņš un mēs”, par kuras galveno varoni autore teikusi: „Dzīvei krāsu piešķir neparasti cilvēki - dzīves mākslinieki. Tāds ir mūsu vectētiņš Antontiņš. Neviens viņa dzīves sprīdis nav garlaicīgs ne pašam, ne mums - un jo īpaši vecmāmiņai, jo vectētiņa dienas ir notikumiem pilnas.”

Grāmatas „Vectētiņš Antontiņš un mēs” nozīmīgākās nodaļas, kurās dzīves gudrība, dabas un tradīciju izjūta reālā mūsdienu Latgales sētā iet roku rokā ar jokiem un nedienām, ko ap sevi saceļ allaž nemierīgais vectētiņš Antontiņš, autore nolēmusi iemūžināt arī kompaktdiska formātā. Dzīvē ne katram bērnam ir lauku mājas skaista Latgales ezera krastā, kur kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu mīt govs, zirgs, suņi, kaķi un vistas, kur ar laivu var doties makšķerēt, bet ratos braukt pēc meža zemenītēm. Maziem pilsētniekiem šie stāsti vienlaikus būs arī lauku dzīves enciklopēdija, kas paplašinās viņu redzesloku, parādot, kāds pienam sakars ar govi, darbam ar mīlestību un ikdienai ar svētkiem. Daudzie mazie notikumi ieaužas lielā rakstā, un kļūst redzams mūsdienu dzīves kopsakars ar dabu un senatnīgo pasaules redzējumu, kurā kopā ar prātu valda arī dvēsele. Autore lauku cilvēkus un vidi neidealizē, bet mīl un saprot, tādēļ kopnoskaņa ir tik pilnasinīga un pozitīva. Dokumentālais stāsts par ikdienu un svētkiem nesapinas sadzīviskā juceklī.

Kompaktdiska „Vectētiņš Antontiņš un mēs” izdošanu atbalsta Jānis Jenzis.
Kompaktdiska „Vectētiņš Antontiņš un mēs” atvēršanas svētki notiks 15. decembrī plkst. 14.00 Krišjāņa Barona muzejā (Kr. Barona ielā 3-5).


Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Sabiedrisko attiecību konsultante
26322111
liene.jakovleva@gmail.com

Plašāka informācija:
Iveta Vecenāne
29244350

Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Kr. Barona ielā 3-5
  • Kontaktpersona: Iveta Vecenāne
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 29244350
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!