Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3726
Biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm(ARHĪVS)
Biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm(ARHĪVS)

Apraksts


18. decembrī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm martā, kad gaidāmas arī trīs jauniestudējumu pirmizrādes – „Trīnes grēki”, „Apglabājiet mani zem grīdas” un „12. diena”, kā arī uz Raimonda Paula ceremonijorķestra koncertiem.

16. martā Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos lietuviešu režisora Rolanda Atkočūna iestudētā Rūdolfa Blaumaņa komēdija „Trīnes grēki”. Joku luga „Trīnes grēki” sarakstīta un uzvesta 1896. gadā, un kritikas vērtējums toreiz ir bargs: „Literāriskā ziņā ir prastība – sacerēt un laist tādu gabalu klajā, teātra mākslas ziņā atkal ir aplamība – tā ko vēl uzvest uz skatuves. Kas „Trīnes grēkos” var priecīgi smieties un vēl aplaudēt, tas ir apbrīnojami naivs cilvēks. Blaumanis pats nosodīs to dienu, kad viņš šādus „jokus” laidis vaļā.” Nez, kā tur bijis ar Blaumaņa nosodījumu, taču rakstnieka komēdijas uz latviešu skatuvēm dzīvo joprojām. Un Mazbērzos un Lielbērzos ies raibi un skaļi – kā īstā Centrāltirgū... Trīnes lomā būs Vita Vārpiņa, pārējās lomas atveidos plašs aktieru ansamblis - Pēteris Liepiņš, Marīna Janaus, Artūrs Dīcis, Lauris Subatnieks, Gints Grāvelis, Aija Dzērve, Artis Robežnieks, Kristīne Nevarauska, Ieva Segliņa, Intars Rešetins, Gints Andžāns, Mārtiņš Počs, Mirdza Martinsone, Harijs Spanovskis, Juris Kalniņš, Kristaps Rasims un Pēteris Gaudiņš.

27. un 28. martā uz Lielās skatuves aktieri Andris Bērziņš, Harijs Spanovskis, Jānis Paukštello un Maestro Raimonds Pauls satiksies Raimonda Paula ceremonijorķestra koncertos. Koncerta režisors būs Valdis Liepiņš.

Režisors Regnārs Vaivars Dailes teātrī iestudēs Pāvela Sanajeva homērisko komēdiju „Apglabājiet mani zem grīdas”, jauniestudējuma pirmizrāde paredzēta Mazajā zālē 21. martā. „Apglabājiet mani aiz plintusa” ir krievu rakstnieka, aktiera, scenārista, režisora un tulkotāja Pāvela Sanajeva (1969) autobiogrāfisks stāsts, kurā visu personāžu prototipi ir reāli cilvēki. Briesmīgi interesants, gaišs un godīgs stāsts par kāda zēna bērnību. Mazais Saša dzīvo pie vecmāmiņas un vectētiņa, jo vecmāmiņa neuztic bērna audzināšanu savai izlaidīgajai meitai, kura atradusi sev jaunu vīru – „alkoholiķi asinssūcēju”. Tāds nu ir vecmāmiņas smagais krusts. Tā Saša no četru gadu vecuma „karājas viņai kaklā”. Vecmāmiņas mīlestība pret mazdēlu ir nepiesātināma un ātri draud pārvērsties mājas tirānijā. Lomas uzticētas Artūram Skrastiņam, Indrai Briķei, Jurim Bartkevičam, Ilzei Ķuzulei-Skrastiņai, Ērikai Eglijai un Sarmītei Rubulei.

14. martā pirmizrāde gaidāma arī Kamerzālē. Izrādē „12. diena” četri dažāda vecuma dramaturgi - Lauris Gundars, Jānis Balodis, Ansels Kaugers un Ivo Briedis - pēta četras dažādas paaudzes. Režisora Mihaila Gruzdova iestudējumā visus personāžus skatītājs sastaps kādā viņiem ekstrēmā dzīves brīdī – dienā, kad visus Zemes iedzīvotājus skar Saules aptumsums. Vai tas ir iemesls eksistenciāliem secinājumiem un attiecīgiem lēmumiem? Un vai mēs vispār vēlamies skatīties debesīs, kur ir tik daudz nezināmā un biedējošā? Lomās būs Lidija Pupure, Lilita Ozoliņa, Aldis Siliņš, Lauris Dzelzītis, Ligita Skujiņa, Valdis Liepiņš un Ivars Auziņš.

8. martā pēdējo reizi tiks rādīta izrāde „Ka tavu tēti!”, bet 23. martā – komēdija „Ja mana sieva uzzinās...”. Dailes teātris turpina piedāvāt arī ikmēneša izrādes par īpašām cenām – 11. martā uz izrādi „Marija Stjuarte” visu biļešu cena būs 3 un 4 lati.


Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv
Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Dailes teātris
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!