Ceturtdiena, 30. Maijs, 2024
Lolita, Vitolds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pirms izrādēm „Gūsteknis pilī” – ieskats vēsturē(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3649
Pirms izrādēm „Gūsteknis pilī” – ieskats vēsturē(ARHĪVS)
Pirms izrādēm „Gūsteknis pilī” – ieskats vēsturē(ARHĪVS)

Apraksts


13. janvārī, 15. februārī un 27. martā pirms Raimonda Staprāna dokumentāldrāmas „Gūsteknis pilī” izrādēm kopā ar Latvijas Kara muzeja speciālistu Kārli Dambīti būs iespēja gūt plašāku ieskatu vēsturiskajos notikumos.

Kad padomju tanku kāpurķēdes 1940. gada 17. jūnija agrā rītā rībināja pār Latvijas robežu, bija jau par vēlu sākt pretoties. Kauja bija zaudēta vēl nesākusies – jau 1939. gada rudenī visām trim Baltijas valstīm nācās iespaidīgā pārspēka priekšā atļaut savā teritorijā izvietot Sarkanās armijas karaspēka bāzes. Nelolojot liekas ilūzijas, bija jāpieņem esošā situācija, mēģinot no tās iegūt maksimālo labumu, kaut vai saņemot solījumu, ka nenotiks iejaukšanās valsts dzīvē. Taču 1940. gada 16. jūnijā Latvijas sūtnim no PSRS puses tika iesniegts jauns ultimāts. Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis savas pēdējās radiorunas nobeigumā vēlēja visiem palikt savās vietās, arī pats paliekot savējā. Kā un kāpēc notika tā, ka dažu mēnešu laikā Latvija tika pārveidota līdz nepazīšanai – to būs iespēja uzzināt, klausoties Latvijas Kara muzeja speciālista Kārļa Dambīša aizraujošajā stāstījumā.

Jāatgādina, ka 15. novembrī Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvoja Raimonda Staprāna dokumentāldrāmas „Gūsteknis pilī” pirmizrāde, kurā Kārļa Ulmaņa lomā ir Juris Kalniņš, pārējās lomās - Gints Grāvelis, Juris Bartkevičs, Pēteris Liepiņš, Lauris Dzelzītis un Pēteris Šogolovs. Izrādes režisors ir Kārlis Auškāps.

Tikšanās ar Kārli Dambīti plānotas 13. janvārī, 15. februārī un 27. martā plkst. 18.00 pie Mazās zāles, kur apskatāma arī izstāde „Juku laiks Eiropā”. Skolēniem, studentiem, skolotājiem un pensionāriem Dailes teātris piedāvā 50% atlaidi biļetēm.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Foto: Gunārs JanaitisKontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Dailes teātris
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!