Piektdiena, 3. Februāris, 2023
Vida, Ida, Aīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasaules skaistākais un skumjākais mīlas stāsts(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3932
Pasaules skaistākais un skumjākais mīlas stāsts(ARHĪVS)
Pasaules skaistākais un skumjākais mīlas stāsts(ARHĪVS)

Apraksts


27. janvārī Dailes teātrī notiks Viljama Šekspīra traģēdijas „Romeo un Džuljeta” jauniestudējuma pirmizrāde. Topošās izrādes režisors ir Dž.Dž.Džilindžers.

Veronas saulainajās ielās cīnās divas dzimtas, maksājot asiņainas nodevas aklam naidam, kurš nerimst paaudzēs un kura cēloni vairs neviens nezina. Šo naidu var samierināt tikai kaps. Un mīlētāju laime ilgst tikai nedaudzas stundas...

Pasaules skumjākais, bet arī skaistākais mīlas stāsts - Renesanses mīlas poēma „Romeo un Džuljeta” (1594-1595) - ir viena no Dailes teātra leģendām. Šeit tā iestudēta četras reizes. 1924., 1943. un 1953. gada iestudējumu režisors bija Eduards Smiļģis. Pirmajā iestudējumā galvenās mīlētāju lomas spēlēja Emīlija Viesture un Kārlis Veics, 1943. gada versijā – Lilita Bērziņa, Austra Šteinberga, Edgars Zīle un Arturs Dimiters (Romeo spēlējuši arī Kārlis Adernieks un Kārlis Valdmanis), bet 1953. gada iestudējumā – Vija Artmane, Milda Klētniece, Eduards Pāvuls un Harijs Liepiņš. 1994. gadā traģēdiju „Romeo un Džuljeta” iestudēja Kārlis Auškāps, galvenās lomas uzticot Indrai Briķei, Agnesei Zeltiņai, Valdim Liepiņam un Ivaram Auziņam.

Topošajā skatuves variantā, ko režisors Dž.Dž.Džilindžers veido kā dinamisku, atraktīvu notikumu un raksturu kaleidoskopu, Džuljetu spēlēs Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Ieva Segliņa, bet Romeo - Kristaps Rasims un Artūrs Dīcis. Pārējās lomās - Gints Grāvelis (Merkucio), Lauris Dzelzītis (Benvolio), Gints Andžāns (Tibalts), Jānis Paukštello (Monteki), Juris Bartkevičs (Kapuleti), Indra Briķe (Lēdija Kapuleti), Lilita Ozoliņa (Džuljetas aukle), Artūrs Skrastiņš (Mūks Lorenco), Lauris Subatnieks (Pariss), Juris Frinbergs (Eskals, Veronas valdnieks), Dainis Grūbe (Baltazars), Āris Rozentāls (Aptieķnieks), Ivars Auziņš (Mūks Džons), Dainis Gaidelis (Teicējs), Mārtiņš Počs (Uzraugs), kā arī Ieva Pļavniece, Kristīne Nevarauska, Aija Dzērve, Ērika Eglija un Inita Dzelme (Dāmas no Kapuleti dzimtas).

Jauniestudējuma scenogrāfs ir Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa, horeogrāfe – Inga Krasovska. Izrādei oriģinālmūziku raksta Kārlis Lācis, par gaismu mākslinieku aicināts Igors Kapustins no Igaunijas.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Savukārt no 26. janvāra Dailes teātrī mākslas telpā „Brīvības 75” būs apskatāma laikmetīgās mākslas izstāde „Būt vai nē”, ko Dailes teātris rīko sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv
Foto: Jānis Deinats


Kontaktinformācija

  • Novads: Rīga (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Dailes teātris
  • Kontaktpersona: Liene Jakovļeva
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67270424
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!