Sestdiena, 13. Jūlijs, 2024
Margarita, Margrieta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Alūksnes Muižas parka svētkos aicina uz aktīvu ziemas atpūtu kopā ar ģimeni(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3677
Alūksnes Muižas parka svētkos aicina uz aktīvu ziemas atpūtu kopā ar ģimeni(ARHĪVS)
Alūksnes Muižas parka svētkos aicina uz aktīvu ziemas atpūtu kopā ar ģimeni(ARHĪVS)

Apraksts


25. februārī Alūksnes Muižas parka svētkos, kas Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta „Alūksnes Jaunās pils kompleksa ēku un muižas parka objektu rekonstrukcija” ietvaros notiks pirmo reizi, ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja iesaistīties un līdzdarboties plašā dažādu ziemīgu aktivitāšu programmā, sākot no netradicionālo šļūcamrīku konkursa līdz pat ledus skulptūru veidošanai.

Alūksne kā viena no ziemīgākajām vietām Latvijā pasākumā izmantos visu šajā gadalaikā iespējamo aktivitāšu arsenālu, jo svētku galvenais vadmotīvs: Alūksnes Muižas parks ir ideāla vieta ziemas aktīvai, enerģiskai un sportiskai atpūtai kopā ar ģimeni! Vienlaikus ikviens svētku apmeklētājs varēs apskatīt minētā projekta ietvaros rekonstruēto Alūksnes Jauno pili.
- Svētku laikā apmeklētājiem būs iespēja pārliecināties, ka Alūksnes Muižas parks arī ziemā ir piemērots ģimenēm tūrisma, sporta un citādas atpūtas baudīšanai. Esam padomājuši par to, lai ikvienā svētku norisē apmeklētāji varētu iesaistīties un līdzdarboties, - uzsver svētku rīkotāju pārstāve, Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.
No pulksten 10 līdz 16 vairākās vietās pie Alūksnes Jaunās pils un Muižas parkā notiks svētku aktivitātes, savukārt vēlāk vakarā Tempļakalnā varēsim vērot interesantu snovborda šovu ar labāko snovbordistu piedalīšanos. Peldvietā „Vējiņš” muižas svētku pasākuma laikā atradīsies skatuve, kur notiks sportisko un nesportisko aktivitāšu uzvarētāju apbalvošana un atkarībā no laika apstākļiem būs vērojami arī priekšnesumi.
Aktivitātes Alūksnes Muižas parka svētku veiksmīgai norisei būs redzamas jau pirms svētkiem, kad sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu pie Jaunās pils iecerēts uzbūvēt sniega pilsētu. Arī novada izglītības iestādes tiks aicinātas iesaistīties un uzbūvēt savas sniega figūras. Savukārt svētku dienā Alūksnes novada muzeju un tūrisma jomas darbinieki gādās par to, lai sniega pilsētiņā tās apmeklētājiem būtu interesantas atrakcijas un iespēja līdzdarboties.
Otrpus Alūksnes Jaunajai pilij Muižas parka svētkos taps ledus skulptūras. Apmeklētājiem būs iespēja gan vērot, kā meistardarbus no ledus veido profesionāļi, gan arī pašiem pieteikt savas komandas un iemēģināt roku ledus skulptūru veidošanā. Jāpiebilst, ka objekti, ko komandas veidos, būs saistīti ar Alūksni. Svētku laikā tapušās skulptūras varēs aplūkot vēl kādu laiku pēc svētkiem.
Pļava pretim pilij svētkos būs atvēlēta sniega figūru veidošanas sacensībām, kurās varēs piedalīties ikviens, veidojot savu sniega figūru un saņemot par to balvu. Ja laika apstākļi svētku dienā neļaus veidot sniega figūras, tad savas mākslinieciskās prasmes varēsim izpaust zīmēšanā un figūru veidošanā sniegā.
Alūksnes ezera krastā esošajā Muižas parkā dažādas nenopietni nopietnas sportiskas aktivitātes notiks vairākās vietās, izmantojot visas ziemas piedāvātās sportošanas iespējas. Uz mazajiem dīķiem parkā notiks savdabīgas hokeja sacensības, būs atrakcijas ar ragaviņām. Pie Eola tempļa noritēs konkurss par interesantāko netradicionālo šļūcamrīku braukšanai no kalniņa, deju konkurss un citas aizraujošas aktivitātes.
Svētku laikā notiks orientēšanās spēle, kuras dalībnieki, apmeklējot vairākus punktus Alūksnes Muižas parkā, katrā no tiem saņems fragmentu no leģendas par pilsētu. Tie, kas atradīs visus leģendas fragmentus un varēs to salikt, saņems gardas balvas.
Arī zirgspēkiem svētkos iecerēts atvēlēt savu vietu – Alūksnes Muižas parkā šajā dienā varēs vizināties zirgu pajūgos, savukārt uz Alūksnes ezera, ja daba būs parūpējusies par pietiekami biezu ledus segu, varētu notikt ziemas autovadīšanas prasmju veicināšanas pasākums.
Svētku rīkotāji padomājuši arī par to, lai ziemas dienā pasākuma apmeklētājiem būtu iespēja iedzert karstu tēju un nobaudīt kādu sildošu maltīti svaigā gaisā. Tiem, kas gribēs panašķēties kā īpaši, būs pieejama lauka virtuve ar gardiem un smaržīgiem latviskiem ēdieniem.
Savukārt pēc nelielas atelpas, pie labvēlīgiem sniega apstākļiem no pulksten 17 Tempļakalnā visus aicinās snovborda šovs, kuru rīko Alūksnes snovborda klubs „Sniega terapija” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību. Paredzams, ka šovā piedalīsies un par „Tempļakalna kausu” sacentīsies apmēram 10 - 12 šī sporta veida pārstāvji un tajā būs skatāma daudzveidīga snovborda sacensību programma.

Aicinām sekot laika apstākļiem un turpmākai informācijai par pasākumu www.aluksne.lv!

Kontaktinformācija

  • Novads: Alūksnes (bij.Alūksnes rajons)
  • Adrese: Alūksne
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!