Piektdiena, 3. Februāris, 2023
Vida, Ida, Aīda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ienes mājās gaismu un siltumu(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3769
Ienes mājās gaismu un siltumu(ARHĪVS)
Ienes mājās gaismu un siltumu(ARHĪVS)

Apraksts


Sestdien, 28.janvārī, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks radošā nodarbība, kuras ietvaros dalībniekiem būs iespēja apgūt svarīgākos pamatprincipus sveču pagatavošanā un arī pašiem radoši izpausties, lejot dažādu formu un aromātu sveces.

Tuvojas februāris, ko senie latvieši dēvēja par sveču mēnesi, bet februāra pirmo svētdienu – par sveču dienu. Līdz mūsdienām nav saglabājušās daudz liecības par sveču dienas tradīcijām, taču ir zināms, ka viena no būtiskākajām ir bijusi sveču liešana un dedzināšana.

Neļaujot senajām senču tradīcijām izzust, Jelgavas Tornis aicina piedalīties radošajā nodarbībā, kas sniegs praktisku ieskatu, kā pagatavot oriģinālas un smaržīgas sveces. Piedaloties sveču liešanas nodarbībā, dalībniekiem būs iespēja iemēģināt roku sojas vaska sveču gatavošanā un iepriecināt sevi un citus ar paša gatavotu sveci, kas rotāta ar kaltētiem augiem un degs ilgi, vienmērīgi piepildot telpu ar vieglu aromātu. Nodarbību vada pasniedzēja Zanda Kursīte.

Radošā nodarbība notiks 28.janvārī, plkst. 12:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa pieaugušajiem – Ls 3,50, pirmsskolas vecuma bērniem - Ls 1,00. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 63005447.

Foto: Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīvs.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Kontaktinformācija

  • Novads: Jelgava
  • Adrese: Akadēmiijas iela 1, Jelgava
  • Kontaktpersona: Alise Ozoliņa
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26557532
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!