Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kurzemes romantiskā vīna tūre(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3704
Kurzemes romantiskā vīna tūre(ARHĪVS)
Kurzemes romantiskā vīna tūre(ARHĪVS)

Apraksts


Jau vairākus gadus Sabilē notiek vīna svētki un Kuldīgā hercoga Jēkaba tirgus ar vīna degustācijām, bet šogad Kurzeme piedāvā veselu maršrutu - Kurzemes romantisko vīna tūri, kas paredzēta individuālajiem tūristiem un grupām un kas ved cauri visām romantiskajām Kurzemes mazpilsētām: Kuldīgai, Rendai, Kandavai, Sabilei, Aizputei, Durbei.

No Kurzemes vīnu vēstures lappusēm

Hercogs Jēkabs bija izveidojis vīnogu dārzus vīna ražošanai Abavas ielejas Dienvidu nogāzēs, sākot no Kandavas līdz Rendai, no kurienes vīnu ievedis un turējis Kuldīgas pils trijos vīna pagrabos. Laika gaitā vīnogas Abavas ielejā audzētas gandrīz pie katras mājas un vīnogu ražas novākšana atsevišķos miestos izveidojusies par nopietniem svētkiem. Vīns bijis labas kvalitātes, stiprs un paskābs. Arhīvos atrodami hercoga Jēkaba rīkojumi un sarakstīšanās vīna raudzēšanas lietās, no kurām zināms, ka vīna kokus Jēkabs iegādājies Reinas apgabalos Vācijā. Tieši tos pašus vīnogu stādus pērn no Reinas apgabaliem atvedis un Rendā iestādījis Kanādas vīndaris Mārtiņš Vāgners.

Visas degustācijas tiek piedāvātas gan individuāliem tūristiem, gan grupām tikai ar iepriekšēju pieteikšanos! Informācijai: Kurzemes tūrisma asociācija, Tālr. +371 29262583, E-pasts: kta@kuldiga.lv .

Avots: www.kuldiga.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Artis Gustovskis
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 29262583
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!