Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daugavpils IX Masku tradīciju festivāls(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3476
Daugavpils IX  Masku tradīciju festivāls(ARHĪVS)
Daugavpils IX  Masku tradīciju festivāls(ARHĪVS)

Apraksts


No 23. līdz 25. februārim notiks Daugavpils IX Starptautiskais Masku tradīciju festivāls, kurā piedalīsies maskotāji no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un priecēs skatītājus ar dažādu tautu atraktīvām, aktieriskām un izdomu bagātām maskošanās tradīciju pārvērtībām.

Ceturtdien, 23. februārī, plkst.18.00 festivāls sāksies Latviešu kultūras centrā ar Daugavpils Māla mākslas centra keramiķu darbu izstādes atklāšanu „Maskas…”. Turpinājumā Daugavpils Mākslas vidusskolas „Saules skola” un Daugavpils Valsts tehnikuma jaunie mākslinieki demonstrēs netradicionālās modes tērpu kolekcijas un oriģinālas frizūras, bet vakara izskaņā visi aicināti uz disko ritmu virpuli kopā ar DJ Gati.

Piektdien, 24. februārī, dienas pirmajā pusē festivāla dalībnieki dosies koncertēt pilsētā un novados. Plkst. 14.00 Tautas lietišķās mākslas studijas „Latgale” keramiķi kopā ar visiem interesentiem un festivāla dalībniekiem veidos, apgleznos un dedzinās maskas Māla mākslas centrā 18.novembra ielā 8. Savukārt plkst. 18.00 visi tiek aicināti uz Latviešu kultūras centru, kur notiks Latvijas un ārzemju kolektīvu izrādīšanās vakars un sadancis kopā ar tautas muzikantiem.

Sestdien, 25. februārī, plkst. 11.00 Latviešu kultūras centrā sāksies festivāla kolektīvu maskošanās programmu un tradicionālo maskošanās tērpu konkurss. Vistuvākie kaimiņi - lietuvieši - Naļšas muzeja senās folkloras ansamblis „Dobile” rādīs savu dancojošo lāci programmā „Jokdari”, bet baltkrievu - Vitebskas jauniešu tautas teātra „Koleso” forumizrādes galveno varoņu liktenis tiks izlemts tiešā kontaktā ar skatītāju. Ogres folkloras kopa „Artava” iejutīsies Andreja vakara tradīcijās, kad maskojās galvenokārt mājas dzīvnieku tēlos. Rēzeknes pilsētas folkloras kopas „Rūta” dalībnieki šogad pārtaps neparastās skaistulēs programmā „Latgaliešu geišas”.

Daugavpils ukraiņu kultūrizglītības biedrība „Mrija” nāks ar Ukrainas ciema ainiņām no tautas tradīciju sadzīves. Festivālā ar īpaši atraktīvu maskošanās programmu piedalīsies Līvānu folkloras kopa „Ceiruleits”.

Pēcpusdienā, plkst. 14.00 Vienības laukumā visi aicināti uz krievu Meteņa svētkiem „Blinnaja Masleņica”, kas izklaidēs ar priekšnesumiem, tirgošanās māku, virves vilkšanas sacensībām, atraktīvām rotaļām kopā ar skomorohiem, Zabavu un Krievu kultūras centra radošajiem kolektīviem: „Rusiči”, „Slavjanka”, „Očeļje”, „Balaguri”, „Jūras pērles” un „Vdohnovenije”.

Festivāls noslēgsies plkst. 15.00 ar maskošanās gājienu un kolektīvu apbalvošanas ceremoniju Vienības laukumā. Tiks sumināti festivāla konkursu uzvarētāji, ēdīsim miežu putru un pankūkas, dedzināsim „Masleņicu”, un ļausimies tautu tradīciju neparastajam valdzinājumam.

Festivāla simbols – slota, šogad būs oranžā krāsā, tā vairos iedvesmu, augstsirdību, pārpilnību un labsirdību. Oranžo krāsu mēdz asociēt arī ar sauli, kas simbolizē dzīvību un saprātu.

Festivāla programma
23.02. 18.00- Latviešu kultūras centrā, Rīgas ielā 22a
MĀLA MASKU IZSTĀDES ATKLĀŠANA. Daugavpils Māla mākslas centra keramiķu darbu izstādes atklāšana
18.30- Latviešu kultūras centrā, Rīgas ielā 22a
FESTIVĀLA ATKLĀŠANA. Mūsdienu netradicionālās modes, masku un frizūru parāde. Piedalās: DMV „Saules skola”, Daugavpils Valsts tehnikums, FA „Dzīsmeite” un festivāla viesi
20.00- Latviešu kultūras centrā, Rīgas ielā 22a
DISKO-DANČU VAKARS. Ritmu virpulis kopā ar dīdžeju Gati

24.02.
11.00 - novados KOLEKTĪVU IZBRAUKUMA KONCERTI
14.00- Daugavpils Māla mākslas centrā, 18.novembra ielā 8
MĀLA MASKU VEIDOŠANA UN APGLEZNOŠANA. Tautas lietišķās mākslas studijas „Latgale” keramiķu meistarklase
18.00- Latviešu kultūras centrā, Rīgas ielā 22a
IZRĀDĪŠANĀS VAKARS. Piedalās: „Svātra” - Daugavpils, „Koleso” - Baltkrievija; „Pienupīte”, „Saime”, „Atbalss”- Daugavpils „Dyrbyni” - Daugavpils novads
¬20.00 - Latviešu kultūras centra balkonā, Rīgas ielā 22a

DANČU VAKARS. Sadancis kopā ar festivāla dalībniekiem: „Svātra” - Daugavpils, „Dyrbyni” - Daugavpils novads, „Koleso” – Baltkrievija

25.02.
11.00 - Latviešu kultūras centrā, Rīgas ielā 22a
KOLEKTĪVO UN INDIVIDUĀLO MASKU KONKURSS
Piedalās: „Dobile” - Lietuva, „Rūta” - Rēzekne, „Koleso” - Baltkrievija, „Ceiruleits” - Līvāni, „Artava” - Ogre, „Mrija”- Daugavpils
14.00 - Vienības laukumā
MASLEŅICA. Meteņa svētki: priekšnesumi, tirgošanās, virves vilkšanas sacensības, atraktīvas rotaļas kopā ar skomorohiem un Zabavu, piedalās Krievu kultūras centra kolektīvi: „Rusiči”, „Slavjanka”, „Očeļje”, „Balaguri”, „Jūras pērles”, „Vdohnovenije”

15.00 - Vienības laukumā
MASKU GĀJIENS UN FESTIVĀLA NOSLĒGUMA RITUĀLS. Kolektīvu sumināšana un „Masleņicas” dedzināšana
Uz tikšanos IX Daugavpils starptautiskajā masku tradīciju festivālā!

Latviešu kultūras centrs – tālrunis: 65426691, www.vienibasnams.lv


Kontaktinformācija

  • Novads: Daugavpils nov. (bij.Daugavpils rajons)
  • Adrese: Daugavpils novads
  • Kontaktpersona: Lolita Kozlovska
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 65422818
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!