Otrdiena, 2. Marts, 2021
Luīze, Laila, Lavīze
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Latvijas Radio atzīmēs Purvīša jubileju(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3176
Latvijas Radio atzīmēs Purvīša jubileju(ARHĪVS)
Latvijas Radio atzīmēs Purvīša jubileju(ARHĪVS)

Apraksts


Šomēnes ar vairākiem kultūras pasākumiem tiek atzīmēta izcilā latviešu mākslinieka Vilhelma Purvīša 140 gadu jubileja. Par godu šai jubilejai laikmetīgās mākslas centrs „kim?”, „Latvijas Radio” un restorāns „Kitchen” piedāvā ekskluzīvu iespēju visiem interesentiem aplūkot līdz šim maz zināmu lieliskā mākslinieka gleznu „Agrs pavasaris”, kā arī piedāvā klausītājiem īpašus radio raidījumus.

„Kim?” rīkotās sērijas „Kafejnīcas Lieta” ietvaros 22. martā plkst. 17:30, restorānā „Kitchen” tiks izstādīta Latvijas Radio īpašumā esošā Vilhelma Purvīša glezna, kas tapusi 20. gs. 30. gados. Atklāšanas pasākumu ievadīs mākslas vēsturnieces Kristiānas Ābeles lasījums, klāt esot Purvīša daiļrades speciālistiem un citiem interesentiem.

Savukārt Latvijas Radio programmās šomēnes skanēs īpaši mākslinieka jubilejai veltīti radījumi. 18.martā plkst. 11:05 Latvijas Radio 1 raidījumā „Kultūras Rondo” piedāvāsim sarunu ar mākslas vēsturnieci Edvardu Šmiti par gleznotāja dzīvi un personību. Bet Latvijas Radio 3 – Klasika ēterā 22. martā plkst. 17:30 raidījumā „Neatliekamā saruna” tiksimies ar Kristiānu Ābeli, kuras lasījumu par Purvīša daiļradi klātesošie varēs baudīt arī gleznas atklāšanas pasākumā.

Vilhelma Purvīša glezna no Latvijas Radio kolekcijas restorānā „Kitchen” būs apskatāma līdz š.g. 13. maijam. Savu klātbūtni gleznas atvēršanas pasākumā aicinām pieteikt, rakstot uz kim@kim.lv.
Latvijas Radio raidījumus un ziņas klausieties arī mājas lapā www.latvijasradio.lv, bet programmu jaunumiem sekojiet līdzi sociālo tīklu kontos: www.facebook.com/LatvijasRadio, www.twitter.com/LatvijasRadio un www.draugiem.lv/LatvijasRadio .

Foto apraksts: Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Latvijas Radio valdes loceklis Jānis Siksnis š.g. 12.martā pie Vilhelma Purvīša gleznas "Agrs pavasaris". Foto: Toms Kalniņš/ Latvijas Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas Radio preses sekretāre
Ilze Zvaigzne
Tālr. 67206691; 26322811
e-pasts: ilze.zvaigzne@radio.org.lv


Kontaktinformācija

  • Novads: Citur
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Ilze Zvaigzne
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 67206691
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!