Trešdiena, 29. Maijs, 2024
Raivis, Raivo, Maksis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Sarunu cikls “Kas ir māksla?”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3744
Sarunu cikls “Kas ir māksla?”(ARHĪVS)
Sarunu cikls “Kas ir māksla?”(ARHĪVS)

Apraksts


Tukuma muzejs.
Sestdien, 24. martā plkst. 14.00 „Kas ir māksla? 1. saruna”: Mākslas izpratne līdz 20. gs. 1. pusei - Romantisms un modernisms.

Māksla un izpratne par to, kas ir māksla, laika gaitā ir piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas. Šībrīža aktuālā – laikmetīgā māksla, nereti skatītājam paliek kā nesaprotama mīkla. Uz to skatoties nav iespējams izmantot vairumam ierasto priekšstatu par mākslu, jo tā reti kad vienkārši attēlo apkārtējo pasauli, bet daudz biežāk darbojas kā komentētāja, esošo priekšstatu pārskatītāja, eksperimentētāja, arī provocētāja, nepatīkamā aktualizētāja utt. Iespējams, ka daudziem joprojām ir nesaprotams, kas saista, piemēram, Leonadro da Vinči gleznu “Monu Lizu” un Marsela Dišāna slaveno “Strūklaku” - izstāžu zālē ienestu pisuāru, un kāpēc abus var apzīmēt ar mākslas jēdzienu. Sarunu cikls “Kas ir māksla?” centīsies sniegt atbildes uz šo jau nosaukumā ietverto mulsinošo jautājumu.

Sarunu cikls sadalīts divās daļās, katrā pievēršoties mūsdienu mākslas priekšstatu veidošanā svarīgākajiem posmiem – romantismam, modernismam, arī tam, kā māksla tika saprasta padomju laikā, visu noslēdzot ar mūsdienām un laikmetīgo – postmoderno mākslu. Sarunu cikla mērķis ir kalpot kā viegli uztveramam ceļvedim mainīgajos mākslas izpratnes džungļos.

Sestdien, 31. martā plkst. 14.00 „:Kas ir māksla? 2. saruna” - Māksla 20. gs. 2s. pusē, 21. gs. – Padomju māksla, postmodernisms un laikmetīgā māksla.

Sarunas vada Mākslas muzeja vadītāja Līga Lindenbauma.
Ieeja pasākumā ar muzeja biļeti.

Informāciju sagatavoja
Mākslas muzeja vadītāja
Līga Lindenbauma
T. 63182391

Kontaktinformācija

  • Novads: Tukuma (bij.Tukuma rajons)
  • Adrese: Tukuma muzejs
  • Kontaktpersona: Līga Lindenbauma
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63182391
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!