Svētdiena, 29. Janvāris, 2023
Valērijs, Aivars
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Turaidā Gunāra Dukštes fotogrāfiju izstāde „Māksla dabā”(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3770
Turaidā Gunāra Dukštes fotogrāfiju izstāde „Māksla dabā”(ARHĪVS)
Turaidā Gunāra Dukštes fotogrāfiju izstāde „Māksla dabā”(ARHĪVS)

Apraksts


Turaidas muzejrezervātā līdz 25. aprīlim apskatāma izstāde „Māksla dabā”, kurā būs iespēja iepazīties ar gaisa balona pilota Gunāra Dukštes fotogrāfijām, kas tapušas 20 gadu garumā lidojumu laikā virs dzimtās zemes Latvijas. Gunārs Dukšte trešo daļu no savas dzīves veltījis lidojumiem gaisa balonā un, atklājot izstādi, svin ne tikai lidošanas 20 gadu, bet arī savu 60 gadu jubileju.

Gunārs Dukšte saka: „Esmu vēju nests no Ziemeļpola līdz Austrālijai, no Japānas līdz Meksikai, pāri Alpu grēdām, valstu robežām un daudziem zemeslodes brīnumiem. Tomēr mans ceļš sākas un vienmēr noslēdzas pasaules skaistākajā vietā - Latvijā. Šodien atveru savas dienasgrāmatas sadaļu - tepat līdzās. Manās vizuālajās piezīmēs atradīsiet zināmas, tomēr grūti atpazīstamas vietas, vietas bez nosaukumiem un ar skanīgiem vārdiem – Runtiņš, Matiņš, Jodas, Punga, Viešas, Ummurītis, Veiži, Rustēgs, Dauda ... Viss tepat līdzās. Gaujas krastos, Siguldas un kaimiņnovados. Lielā mākslinieka - Dabas radīts, homo sapiens pielabots vai pabojāts. Man ir interesanti uz katru vietu un ainavu lūkoties ietvarā, jo, neatkarīgi no manām vēlmēm, fotogrāfijā ir ietverta arī mana identitāte.”

Izstāde tapusi sadarbībā ar Siguldas novada domi un Turaidas muzejrezervātu, tās tapšanā savu atbalstu snieguši Gunārs Janaitis, Juris Seilis, Jānis Bormanis, Niāra Vīndedze, Daigai Grigale un Inga Ābele.

Izstāde atvērta darba dienās no 10.00 līdz 16.00 un apskatāma Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamās mājas izstāžu zālē.
Anda Skuja
TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 26572142

Kontaktinformācija

  • Novads: Siguldas (bij.Rīgas rajons)
  • Adrese: Turaidas muzejrezervāts
  • Kontaktpersona: Anda Skuja
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 26572142
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!