Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Valmieras teātra aktierim Jurim Laviņam – 70(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3507
Valmieras teātra aktierim Jurim Laviņam – 70(ARHĪVS)
Valmieras teātra aktierim Jurim Laviņam – 70(ARHĪVS)

Apraksts


25. aprīlī Jurim Laviņam būs 70. dzimšanas diena, bet teātrī svinības notiks 6. maijā ar izrādi „Bezkaunīgie veči”, kurā jubilārs spēlē Askolda Oltes lomu. Juris Laviņš ir viens no Latvijas teātrim nozīmīgās Dailes teātra III studijas audzēkņiem, tāpēc uz jubilejas izrādi solījušies ierasties daudzi viņa studiju biedri un arī pedagoģe Venta Vecumniece.

Pēc studijas absolvēšanas Juris Laviņš strādājis Liepājas teātrī (1962 –1965), Nikolaja Mūrnieka režijā nospēlējot vairākas nozīmīgas lomas, tostarp Aleksi R. Blaumaņa „Skroderdienās Silmačos”. Atgriezies Rīgā, aktieris spēlējis gan Dailes, gan Nacionālajā (tolaik – Drāmas) teātrī, daudz filmējies PSRS kinostudijās. Kopš 1977. gada Juris Laviņš ir Valmieras teātra aktieris. Viņa vīrišķīgā stāja un pārliecība ir bijusi vajadzīga visiem Valmieras režisoriem.

Viņš atveidojis kolorītus tēlus Pētera Lūča un Valentīna Maculēviča režijās – Iļju Muromieti (V. Šukšina „Līdz trešajiem gaiļiem”, 1980), Garozu (V. Lāča „Zvejnieka dēls”, 1984), Aklo (Raiņa „Spēlēju, dancoju”, 1981). Tomēr aktiera talanta daudzpusību un spēju radīt vienlaikus monolītu un pretrunīgu raksturu vislabāk pratusi atklāt Māra Ķimele. Viņas režijā Juris Laviņš nospēlējis Astrovu (A. Čehova „Tēvocis Vaņa”, 1983), virsaiti Bromdenu (D. Vasermana „Kur dzeguze ligzdu vij”, 1984), baronu Mēvenšternu (R. Blaumaņa „Ugunī”, 1987), Kaukēnu (R. Blaumaņa „Indrāni”, 2008).

Kā uzsver aktiera kolēģis un grimētavas biedrs Krišjānis Salmiņš, Juris Laviņš tic vērtību nezūdamībai. „Tāpēc viņam ir svarīga sevis kā latvieša apziņa, piederība latviešu teātrim. Lai vai kādus eksperimentus un inovācijas nepārdzīvo teātra māksla, viņš tic, ka mums ir savi stūrakmeņi, uz kuriem jābalstās un pateicoties kuriem mēs varam būt tie, kas esam, – Rainis, Blaumanis, Zīverts. Tāpēc viņš vienmēr ir priecīgs un pat lepns, kad rodas iespēja spēlēt kāda no latviešu klasiķu darbiem. Tad Juris azartiski metas darbā, un es ar sajūsmu vēroju grimētavas biedru, kurš pārvērties par profesionālu entuziastu.”

Par latviešu teātra klasiku kļuvusi arī A. Eglīša luga „Bezkaunīgie veči”, ko 2012. gadā iestudējuši jaunie režisori Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš. Klaida latvieša Askolda Oltes lomā Juris Laviņš atklāj skarba un noslēgta, bet arī pašironiska un jūtīga cilvēka dzīvesstāstu. Teātra ļaudis un skatītāji aktieri suminās Valmieras teātrī 6. maijā.

VDT mārketinga daļa
Tālrunis 64223986
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tatjana Lauze
E-pasts: tatjana.lauze@vdt.lv
www.vdt.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Valmiera (bij.Valmieras rajons)
  • Adrese: Lāčplēša iela 4, Valmiera
  • Kontaktpersona: Tatjana Lauze
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 64223986
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!