Ceturtdiena, 8. Decembris, 2022
Gunārs, Vladimirs, Gunis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Laika mašīina Tukumā(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 5150
Laika mašīina Tukumā(ARHĪVS)
Laika mašīina Tukumā(ARHĪVS)

Apraksts


26. aprīlī, ceturtdien, plkst. 16.00, Mākslas muzejā, Harmonijas iela 7, sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas centru Kim? (http://www.kim.lv), tiks demonstrēta tematiska audiovizuāla programma ar piedāvājumu ceļot laikā – „Laika mašīna”. Programmas pamatā izmantots oficiālās audiovizuālās kultūras mantojums jeb Valsts Kinofotofonodokumentu arhīva materiāls. Izmantojot 1960.-1990. gadu Latvijā uzņemtus kinomateriālus, programma pievēršas dažādiem ikdienas dzīves aspektiem un sabiedrības kopējām atmiņām par to, kas un kā laikam ritot mainījās. Mākslas muzejā tiks demonstrēta tematiskā programma „Jaunība”. Pirms programmas sākuma būs iespēja tikties ar tās veidotāju – kino pētnieci Viktoriju Eksu un Kim? vadītāju Zani Onckuli. Ieeja pasākumā ar muzeja biļeti.

28. aprīlī, sestdien, plkst. 13.30 Mākslas galerijā „Durvis”, Brīvības laukums 21, Tukuma mākslinieku grupas izstādes atklāšana. Tukuma Mākslinieku grupas sastāvā darbojas ne tikai Tukuma novada, bet arī Kandavas un Engures novada mākslinieki - gan mākslas skolas un augstskolas beigušie, gan tie, kas savu talantu izkopuši pašmācības ceļā. Izstādē piedalās Alberts un Ilze Pauliņi, Andrejs Ģērmanis un Olita Gulbe, Uldis Pauzers un Maija Matīsa, Taira Haļāpina, Ingemāra Treija, Imants Kalniņš, Ruta Štrodaha un citi. Izstādē dažādu žanru darbi. Kādu no tiem būs iespējams iegādāties. Izstāde līdz 2. jūnijam. Ieeja bezmaksas.

No 20. aprīļa Durbes pils, Mazā parka ielā 7, sakarā ar Ģertrūdes fon den Brinkenas (1892 – 1982) 120 dzimšanas dienu aktualizēta izstāde „Muižas laikmetu griežos”. Tukuma muzeja krājumā nonāca dzejnieces darbi, kas skatāmi izstādē: divi zīmējumi - Tukuma ainava un Kalna kapu vārti. 20.gs. 40. gadu beigas – 50. gadu sākums, un lina auduma maciņš ar izšuvumiem, kurš izgatavots 20.gs. sākumā. Priekšmetus muzejam nodeva Ģ. fon den Brinkenas dēls Volfdītrrihs Šmīds-Kovarciks. Izstādē arī pirmā latviešu valodā izdotā Ģertrūdes fon den Brinkenas dzejas izlase „Kad mājās nāc...”, kas pirmo reizi tika atvērta 20. aprīlī, un citi dzejnieces darbi.
Ieeja ar muzeja biļeti.

Informāciju sagatavoja:
Santa Silava
Tukuma muzeja direktores vietniece zinātniskajā darbā
T. +371 631 82392
E. santa.silava@tukumamuzejs.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Tukuma (bij.Tukuma rajons)
  • Adrese: Tukuma muzejs
  • Kontaktpersona: Santa Silava
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: +371 63182392
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!