Svētdiena, 29. Janvāris, 2023
Valērijs, Aivars
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Rēzeknes kultūras pasākumi MAIJĀ, 2012(ARHĪVS)

Reizes skatīts: 3646
Rēzeknes kultūras pasākumi MAIJĀ, 2012(ARHĪVS)
Rēzeknes kultūras pasākumi MAIJĀ, 2012(ARHĪVS)

Apraksts


1. maijā

plkst. 10:00 DARBA SVĒTKI.
„RASĀDU OPLUOTS 2012’’: GADATIRGUS,
VASARAS SEZONAS ATKLĀŠANA
Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā Rēzeknes Kultūras un atpūtas parks,
Raiņa ielā 29 Ls 0.50

„RASĀDU OPLUOTS 2012’’ - svētki pavasarī ar tirgošanos, dziedāšanu un dancošanu!
Rēzeknes pilsētas kultūras nams organizē daudzveidīgu stādu, amatniecības un daiļamata meistaru izstrādājumu un lauku labumu GADATIRGU.
Pavasara gadatirgū „Rasādu opluots 2012’’ piedalīsies stādu audzētāji no Latgales, piedāvājot ļoti plašu un daudzveidīgu sortimentu.
Apmeklētājus priecēs profesionālais pūšaminstrumentu orķestris „Rēzekne”, konkursa „Rēzeknes cālis’’ finālisti, deju kolektīvs un kapela „Dziga”, deju kolektīvs „Vadži”, bērnu deju kolektīvi „Dziguči” un folkloras kopa „Rūta”, folkloras draugu kopa un kapela „Vīteri, senioru deju kolektīvs „Zelta atvasara”, Latvijas šlāgeraptaujas finālisti– grupa „Ginc un es’’, dziesmas „Esi latgalīts!’’ autori, u.c.

No 2. līdz 12.maijam
LMA LF studentu medaļu izstāde „Laika zīmes”
(Signs of the Time) Latgales Kultūrvēstures muzejs, 3.st.vestibilā, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē skolēniem un studentiem- Ls 0,20; pieaugušajiem- Ls 0,40 Nu jau tā ir tradīcija – pirms piedalīšanās Starptautiskajā medaļu un mazo formu digitālajā konkursā, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti prezentē savus darbus tepat Rēzeknē.
Tēlniecības mākslas darbos pievērsiet uzmanību formai, apjomam un materiālu daudzveidībai – radoši un inovatīvi studentu risinājumi, tēlnieces Māras Kalniņas vadībā.

3. maijā
plkst. 19:00 Rēzeknes Teātra-studijas „Joriks” izrāde
Torntons Vailders
„MŪSU PILSĒTIŅA”
Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nams, Latgales ielā 54 Ls 2.50; 2.00 Režisors Iļja Bočarņikovs: „Tā ir vienkārša luga, kurā ir visas sarežģītās tēmas, un tā ir sarežģītākā luga, kurā ar mīlestību stāstīts par vienkāršākajām lietām pasaulē.”
Amatierteātru konkursā „Gada izrāde 2011” titulu „Gada režisors” ieguva Iļja Bočarņikovs, „Gada aktrise” - Olga Radomane, izrāde saņēma alternatīvās žūrijas – Latvijas Kultūras akadēmijas studentu – speciālo balvu.

4. maijā
plkst. 16:00 KONCERTS ZIEDONĪ Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ieeja brīva Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai veltīts koncerts. Koncertā piedalās: Rēzeknes pilsētas KN sieviešu koris „Medicus”, senioru koris „Septiņkalne”, Rēzeknes vīru koris „Graidi”, Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris.
Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris ir veidots 2011.g.novembrī. Sastāvs papildinās ar jauniem mūziķiem, pārsvarā no Rīgas mūzikas skolu jauniešiem. Šobrīd orķestra sastāvā jau ir 40 mūziķu. Orķestra mākslinieciskais vadītājs - Viesturs Lazdiņš, diriģents Andis Karelis
Programmā populāra pasaules komponistu mūzika.

5. maijā
plkst. 10:00-16:00 Ģimenes sestdiena Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē Ieeja brīva Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā – 4.maijā – būsim vienoti savās ģimenēs un kopā dosimies uz svētku pasākumiem pilsētā, bet 5.maijā aicinām doties uz muzeju un ieskatīties gan mūsu vēsturē, gan mākslā un tradīcijās.
5.maijā ieeja uz muzeja ekspozīcijām un izstādēm visai ģimenei brīva!

8. maijā
Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienai veltīts
KONCERTS Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nams, Latgales ielā 54 Ieeja brīva
10. maijā
plkst. 10:00 Daugavpils teātra izrāde
Enida Blaitone „Pauks un Šmauks”
Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ls 1.50 Ar populārākajām un skatītāju iemīļotākajām izrādēm Daugavpils teātris atsāk izbraukumu sezonu.
"Uz augšu pacelt ķepiņas, Uz leju nolaist ļipiņas!" - omas, vectēvi un viņu audzinātie pašreizējie vecāki uzreiz atcerēsies divu zaķēnu rīta rosmi šīs dziesmiņas pavadījumā, kas reiz, tajos laikos, kad debesis bijušas zilākas, skanēja radio.

Katrs mazulis pasaules iepazīšanas ceļā, meklējot tajā savu vietu, gan atrod uzticamus draugus, gan sadara blēņas, gluži kā zaķēni Pauks un Šmauks populārajā pasakā. Pauks allaž izdomās kādu nedarbu, un Šmauks palīdzēs to īstenot, un zaķēnu gaitām līdzi pārdzīvo arvien jaunas paaudzes. Populārās angļu rakstniece Enidas Blaitones darbu „Pauks un Šmauks" iestudējis arī Daugavpils teātris un aicina vecākus nepalaist garām izdevību iepazīstināt savas atvases ar abiem zaķēniem un viņu piedzīvojumiem.

Izrādes režisors Viktors Jansons stāsta: „Gribam iepriecināt bērnus ar košu un muzikālu izrādi. Tās galvenā tēma ir žēlsirdība un uzmanība citam pret citu. Aktieri izklāstīs stāstu spilgtā formā, pat ar triku palīdzību. Šajā izrādē mazāk runās, bet vairāk darīs. Domāju, ka gan bērni, gan vecāki izrādes varoņos atpazīs paši sevi."
Scenogrāfs – Artūrs Arnis, kostīmu maksliniece – Nataļja Marinoha, mūzikas autors – Staņislavs Simanskis.

Galvenajās lomās Karīna Lučiņina un Māris Korsiets.
Meža iemītnieku lomās – Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Inese Ivulāne-Mežale, Ritvars Gailums, Alda Krastiņa, Ivars Brakovskis, Līga Korlaša, Viesturs Rencis, Kristīne Baranovska.

10. maijā
plkst. 16:00 MĀKSLAS DIENU
kulminācijas pasākums
„MĀKSLAS RITS” pie Kovšu ezera Rēzeknē(netālu no Atbrīvošanas alejas un Latgales/Brīvības ielu krustojuma) Iespēja visiem darboties dažādās darbnīcās un jauki, saturīgi pavadīt laiku. Ielūdz Rēzeknes domes Kultūras pārvalde un mākslinieku biedrība „Artistence''.
15:30 - gājiens no Rēzeknes Mākslas skolas uz Kovšu ezera pludmali,
16:00 - dažādas ar mākslu un pavasara rituāliem saistītas aktivitātes, par kuru norisi rūpēsies biedrības ARTISTENCE un JACIS biedri, LMA Latgales filiāles, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas, Skolēnu interešu centra audzēkņi un Rēzeknes Augstskolas studenti.
Pasākuma laikā būs iespēja piedalīties masku un krāsaino burbuļu darbnīcās, saņemt savu portretu vai hennas tetovējumu, piedalīties olu krāsošanā, leļļu darbnīcā, taisīt rituālās pirtsslotas, un iesaistīties daudzās citās interesantās aktivitātēs.

Apmeklētājus priecēs uguns skulptūru šovs un muzikālās improvizācijas, notiks arī ikgadējā zupas vārīšana un pankūku cepšana, kā arī būs iespēja iegādāties mākslas darbus izsolē un mākslas tirdziņos.
Ierašanās baltā. Visi būs laipni gaidīti!
10. maijā
plkst. 19:00 Daugavpils teātra izrāde
Kens Ludvigs „Mīlestība vai nauda”
Komēdija divās daļās Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ls 3.00; 4.00; 5.00 Ar populārākajām un skatītāju iemīļotākajām izrādēm Daugavpils teātris atsāk izbraukumu sezonu.
Kens Ludvigs "MĪLESTĪBA VAI NAUDA?" Komēdija divās daļās.
Šķiet kaut kur dzirdēts klasisks jautājums? Izklausās gandrīz pēc vecā labā Šekspīra ar gandrīz vai Šekspīra Hamleta cienīgu jautājumu.
Hamlets... Visu aktieru izsapņota loma, par kuru sapņo arī divi jaunie aktieri, cenšoties diezgan neveiksmīgi iekarot skatītāju sirdis. Un tad... Viņu rokas nonāk avīze ar sludinājumu: padzīvojusi miljonāre meklē savas mantinieces… Un iedvesmai atkal gribas piesaukt piemēru par veco labo Šekspīru un viņa teātri "Globus", kur visas sieviešu lomas spēlēja vīrieši. Jo tikai īsts vīrietis spēj izjust, kas ir īsta sieviete. Jo tikai īsts aktieris mākslas vārdā var radīt īstas lēdijas cienīgu tēlu, piešķirot tam sevišķu pievilcības šarmu.

Izrādē dīvainā kārtā samezglojas sadzīviskais juceklis ar muzikālā šova iestudēšanu miljonāres mājā. Aplis noslēdzas - uzvar Teātris. Un izrāde "Mīlestība vai nauda" ir tieši par to - prasmi jebkurā situācijā palikt par cilvēku, kas spēlē, nevis par īgņu vai skopuli. Spēlē! - un tu vinnēsi gan miljonus, gan mīlestību, kas domāta tieši tev...

Dramaturga Kena Ludviga, pēc profesijas jurista, Harvardas universitātes absolventa un daudzo dramaturģisko prēmiju laureāta, vārds latviešu skatītajam nav svešs. Vairākus gadus atpakaļ Dailes teātrī ar lieliskiem panākumiem tika radīta viņa komēdija "Aizdodiet tenoru". Daugavpils teātra afišās autora vārds parādās pirmo reizi.

Iestudējumā piedalās Daugavpils teātra spožākais aktieru zieds:
Karina Lučiņina, Egils Viļumovs, Māris Korsiets, Maija Korkliša, Ritvars Gailums, Alda Krastiņa, Ivars Brakovskis, Viesturs Rencis
Režisors Mihails Mamedovs (Maskava).
Scenogrāfs Ivo Folkmanis. Kostīmu māksliniece Nataļja Marinoha

Līdz 12. maijam

11. maijā plkst. 11:00 tikšanās ar izstādes autori - pētnieci Aneti Karlsoni „Tautas apģērbs un mode”, sadarbībā ar
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju Latgales Kultūrvēstures muzejs, 1.stāva zālē, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē skolēniem un studentiem–Ls 0,20; pieaugušajiem–Ls 0,40 Tautas apģērba attīstība no 11.gs. līdz 21.gs.
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja veidotā izstāde, materiālus izstādei vākusi, pētījusi un apkopojusi LU Latvijas Vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētniece Dr.hist. Anete Karlsone.

No 2. maija, līdz 3.jūnijam Aivars Kise – gleznas, sīkplastika – jubilejas izstāde „Pārdomu vējš” Latgales Kultūrvēstures muzejs, Lektorija zālē, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē skolēniem un studentiem–Ls 0,20; pieaugušajiem–Ls 0,40 Keramiķis A.Kise (A.Paulāna TLMS), svinot dzīves 60.jubileju, aicina ielūkoties viņa pārdomās par mākslu un dzīvi caur gleznām un māla sīkplastiku.

11. maijā
plkst. 15:00 Rēzeknes pilsētas skolēnu interešu centra
Mācību gada noslēguma pasākums Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ieeja brīva

12. maijā
plkst. 12:00 MŪZIKAS SPĀRNI Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ieeja brīva Kristiešu draudzes „Prieka vēsts” jauno izpildītāju KONKURSS „Mūzikas spārni”.

13. maijā
plkst. 12:00 Rēzeknes Teātra-studijas „Joriks” izrāde visai ģimenei
„PASAKA PAR IVANUŠKU-MUĻĶĪTI” Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nams, Latgales ielā 54 Ls 1.50; 2.00 M.Barteņjeva lugas inscenējums.
Režisors – Aivars Pecka.
13. maijā
plkst. 15:00 Ģimeniski muzikāla brīvdiena kopā ar
Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālo studiju
„KNĪPAS UN KNAUĶI’’ Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ls 2.00; 3.00
„Biļešu paradīze" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” grupas Cīrulīši, Bezdelīgas, Zīlītes, Urdaviņas (vadītājas: Edīte Putniņa, Sanita Sējāne, Jonita Štoma) kopā ar solistiem un mūziķiem Sanitu Sējāni, Andri Sējānu, Robertu Rasu, Anriju Grinbergu, Leonu Sējānu, video zīmējumu mākslinieci Margrietu Dreiblati turpina savu pavasara koncerttūri „Mūsu mammai un tētim”.

18.maijā
plkst. 10:00-17:00 Starptautiskā muzeju diena Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē Ieeja brīva Ieeja uz muzeja ekspozīcijām un izstādēm brīva!
No 18.maija līdz 17.jūnijam
Izstādes atklāšana 18.maijā plkst. 15:00 Vladimirs Nikonovs – fotogrāfiju izstāde
„Krāsainā Eiropa” Latgales Kultūrvēstures muzejs, 3.st.vestibilā, vestibilā, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē skolēniem un studentiem–Ls 0,20; pieaugušajiem–Ls 0,40 Izstāde apbur ar kolorītiem ziediem un cilvēkiem Nīderlandē un Vācijā mirkļa tvērumā.

19.maijā
plkst. 19:00 - 01:00 Muzeju nakts 2012
„Krastmalas stāsti” Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē Ieeja brīva 19:00 - Sākuma stāsti – par ko stāsta Rēzeknes upe.
19:30 - Zilie stāsti – fotoizstādes atklāšana - Aleksandrs Bondarenko „Zilā”.
19:30 – 01:00 - Muzeja stāsti – ekspozīciju un izstāžu apskate.
19:30 – 24:00 - Brīnumu stāsti – radošās darbnīcas, spēles un konkursi.
19:30 – 24:00 - Torņa stāsti – pilsētas panorāma naktī no Rēzeknes Sv.Trīsvienības evanģēliski luteriskās baznīcas torņa.
20:00 - Pavasara stāsti – tradīciju uzvedums ar rumulēšanos „Pyrmuo gonu dīna”, etnogrāfiskais ansamblis „Rikava”.
21:00 - Zvejnieku stāsti – gribi tici...
24:00 - Mākslinieku stāsti jeb jūra līdz ceļiem. Mākslinieku biedrība Artistence.
01:00 - Ne asakas...
19. maijā
plkst. 18:30 ĢIMEŅU DIENA Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Pasākumu rīko biedrība „Rēzeknes Māmiņu klubs”.
20. maijā
plkst. 17:00 Mārtiņa Eihes IZRĀDE
Vilis Lācītis
„STROIKA ar skatu uz Londonu’’ Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ls 3.00; 4.00; 5.00
Rēzeknes KN kasē, „Biļešu paradīze" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv
„Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēja Mārtiņa Eihes režijā veidotais stāsts iepazīstina ar kāda latvieša labākas dzīves meklējumiem Apvienotajā Karalistē.

Galvenajā lomā iejūtas Nacionāla Teātra aktieris Normunds Bērzs, izrādē skan Rolanda Ūdra dziesma «Stroika ar skatu uz Temzu», kas tapusi īpaši šai izrādei un kļuvusi par populāru radio hitu. Izrādē tiek izmantotas video projekcijas.
Mārtiņš Eihe izrādi raksturo kā traģikomisku celtnieka stāstu, kā instruktāžu izdzīvošanai bargajās Londonas «stroikās», kur var sastapt visdažādākos cilvēku tipus un piedzīvot visdažādākās situācijas – gan badu un rakāšanos pa atkritumu konteineriem pārtikas meklējumos, gan dzīvošanu teltī pilsētas parkos, lai ieekonomētu īres maksu, gan naudas nemaksāšanu par izdarītu darbu, gan halturēšanu un naudas saņemšanu par neko. Protams, arī par «džigi, džigi» kā Anglijā mēdz dēvēt seksu, kas gan tur viesstrādniekiem mēdz gadīties reti vai, precīzāk, ļoti, ļoti reti.

Izrādē atspoguļotie cilvēku tipāži ir ļoti dzīvi un kolorīti, tādus noteikti var sastapt ne tikai Anglijā, bet arī šeit Latvijā, un var apbrīnot Normunda Bērza meistarību, kurš mums tos visus uzbur acu priekšā. Tas ir gan uz kuģa sastaptais Pēteris no Liepājas, kurš aiziet pavemt ar plato «e», gan «ekobomzis» Nansens, kurš nepārtraukti iekuļas dažādās ķezās, gan lādzīgais poļu celtnieks Vladis, kurš no sevis „izstaro” lamuvārdus gluži kā saule enerģiju.

Izrādes režisors ir pratis izmantot autora lielo stāstītāja talantu, un grāmatas skatuves variantā ir atmestas kriminālās intrigas, bet ir palicis būtiskākais, tas, kas spēj uzrunāt ikviena cilvēka sirdi. Izrāde tika rādīta arī Īrijas pilsētās Dublinā un Korkā, kur skatītāji to uzņēma ar lielu sirsnību un atzina, ka tieši tā arī ir dzīvē un dažreiz pat trakāk. Rudenī ieplānotas izrādes arī Londonā un citur Lielbritānijā.

Izrādes režisors ir pratis izmantot autora lielo stāstītāja talantu, un grāmatas skatuves variantā ir atmestas kriminālās intrigas, bet ir palicis būtiskākais, tas, kas spēj uzrunāt ikviena cilvēka sirdi.

20. maijā
plkst. 12:00 un
plkst. 18:00 Rēzeknes Teātra-studijas „Joriks” pirmizrāde visai ģimenei!
„PELNRUŠĶĪTE”
Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nams, Latgales ielā 54 Ls 2,00; 2.50 Mūžīga un skaista pasaka par labsirdību, mīlestību, augstprātību un laimes meklējumiem.

Bērniem un pieaugušiem vienmēr ir interese, vai Pelnrušķītei izdosies nokļūt ballē, satikties ar Princi un kas notiks ar viņas Māsām?...
Režisors – Aivars Pecka.

22. maijā
plkst. 18:00

23. maijā
plkst. 18:00 Rēzeknes Tautas teātra pirmizrāde
pēc ĒRLENNA LŪ grāmatas
„KURTS KĻŪST NECIEŠAMS”
Improvizācija visai ģimenei

Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ls 1.50; 2.00
Biļetes KN kasē iepriekšpārdošanā Pēc ĒRLENNA LŪ grāmatas „KURTS KĻŪST NECIEŠAMS”. Improvizācija visai ģimenei.
"Kurts" uzrunā plašu skatītāju loku, sākot no bērnudārza vecuma līdz pieaugušo pasaulei. Komiskas situācijas un sižeta pavērsieni ļauj nopietno saprast caur smieklīgo, atklāj muļķību, kas slēpjas aiz svinīgas nopietnības; ļauj caur joku ieskatīties formālu paradumu iekšpusē, lai pārbaudītu, kas tajos ir īsts, cilvēcisks, un kas tikai tukša čaumala – tā ir "Kurta mācība”.

Kurts ir vīrs un tēvs, bet vienlaikus – liels bērns. Autors nekautrējas pasakas valodā runāt par neērtām tēmām, par cilvēka kļūdīšanos, ļauj Kurtam būt ne tikai lādzīgam un strādīgam, bet arī muļķīgam, pašpārliecinātam un nejaukam. Arī viņa sieva, bērni un darbabiedri nav nekādi eņģelīši. Bet līdzās trāpīgajām autora zobgalībām, kas ķer gan vīriešus, gan sievietes, gan bērnus, visu laiku ir ieslēgts sirsnības lukturītis, kas izgaismo notikumus un rāda, kam var uzticēties, kur ir meklējama izeja, ja cilvēks ir sevī un pasaulē apmaldījies. Viņa drošais balsts un patvērums ir paškritisks prāts un draudzīga ģimene.

Režija - Māra Zaļaiskalns
Tērpi un telpa - Ināra Apele. Gaismas un skaņa - Ints Salmiņš
Aktieri: Ināra Apele, Kaspars Balodis,Ilmārs Dreļs, Iveta Graudiņa, Gundars Kozlovskis, Aldis Leidums

22. maijā
plkst. 10:00 XIII Rēzeknes pirmsskolas iestāžu festivāls
„BĒRNU SPĒLES PRIEKS” Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nams, Latgales ielā 54 Ieeja brīva Piedalās: Rēzeknes pirmsskolas iestāžu radošās komandas, teātra – studijas „Joriks” aktieri.
No 23.maija līdz 22.jūnijam
Izstādes atklāšana 23.maijā plkst. 15:00 Ziemeļlatgales medību trofeju izstāde Latgales Kultūrvēstures muzejs, 1.stāva zālē, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē skolēniem un studentiem–Ls 0,20; pieaugušajiem–Ls 0,40 Izstāde profesionāļiem ļaus izvērtēt Latgalē medījamo dzīvnieku kvalitāti, bet ikviens interesents te varēs apskatīt izcilas briežu, aļņu u.c. medību trofejas.

Izstādi organizē Latvijas Mednieku savienības Austrumlatgales reģionālā padome, Austrumlatgales virsmežniecība un A/S Latvijas valsts meži Ziemeļlatgales mežsaimniecība.

No 25. maija līdz 5.jūnijam
Izstādes atklāšana
25.maijā plkst. 16:00 Latvijas krievu kultūras dienu ietvaros:
Izstāde „Dvēseles formula”
Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nams, Latgales ielā 54 Ieeja brīva Izstādē piedalīsies mākslinieki: Pavils Ostapcevs, Jevgēņijs Bondarenko, Semjons Antonovs, Jeļena un Karina Antonovas, Larisa Ščukina un Gaļina Ivanova.

25. maijā
plkst. 18:00 Diānas Garančas deju programma „Mūsdienu deja” Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3 Ls 1.00 Caur deju skatītājiem tiks parādīti interesanti stāsti, dzirksteļos enerģija un jauneklīgs dzīvesprieks.
Līdz 26.maijam Latgales novada tautas lietišķās mākslas izstāde, sadarbībā ar KNMC Latgales Kultūrvēstures muzejs, 3.stāva zālē, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē skolēniem un studentiem–Ls 0,20; pieaugušajiem–Ls 0,40 Gatavojoties nākamo Dziesmu un deju svētku lielajai tautas lietišķās mākslas izstādei, šogad notiks piecas izstādes Latvijas kultūrvēsturiskajos novados.

Latgalē vienkopus varēs redzēt novada tradicionālos audumus – skalu segas, retinātā vienkārtņa svītrainās segas, trinītī austās un dreļļu auduma segas, dvieļus ar un bez grezniem rotājumiem, galdautus, jostas, cimdus un dažādus pinumus. Tāpat ekspozīcijā būs iekļauti keramikas darbi, bez kuriem nav iedomājama Latgales bagātā tautas lietišķās mākslas tradīcija.

28.maijā
plkst. 11:00 Latvijas krievu kultūras dienu ietvaros:
Rēzeknes Teātra-studijas „Joriks” izrāde
„TAVAS TĀLĀS DEBESU PĒDAS” Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nams, Latgales ielā 54 Ls 2.00 Izrādes pamatā sarežģītas attiecības starp krievu dzejnieku, simbolisma aizsācēju Aleksandru Bloku un viņa sievu Ļubovu Mendeļejevu.
Izrādē skanēs A.Bloka dzeja, fragmenti no Ļ.Mendeļejevas dienasgrāmatas, klavieru mūzika un krievu romances.

Režisors - A. Pecka
29. maijā
plkst. 16:00 Sanktpēterburgas mākslinieku kinolektorijs:
„Kolekcijas no Krievijas Valsts muzeja Ermitāžas un Valsts Krievu muzeja” Rēzeknes pilsētas Kultūras nams,
Brāļu Skrindu ielā 3

No 30.maija līdz 29.jūlijam
LMA absolventu izstāde
„Skrejceļš” Latgales Kultūrvēstures muzejs, 3.stāva zālē, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē skolēniem un studentiem–Ls 0,20; pieaugušajiem–Ls 0,40 15 autori, kuri savulaik absolvējuši Rēzeknes mākslas vidusskolu un turpinājuši studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, satiekas izstādē, atsaucot atmiņā vietu un notikumus mākslas izglītības sākuma punktā Rēzeknē.

Piedāvājums izvērtēt padarīto, kur idejas, radošums un profesionalitāte izpaužas visdažādākajos metālmākslas, keramikas, tekstila un glezniecības darbos.

23. maijā
plkst. 18:00
Latvijas krievu kultūras dienu ietvaros:
Rēzeknes Teātra-studijas „Joriks” VIESIZRĀDE BALVOS -
izrāde visai ģimenei
„Pasaka par Ivanušku - muļķīti ” Balvu kultūras namā Ls 1.50; 2.00 M.Barteņjeva lugas inscenējums.
Režisors – Aivars Pecka.

25.maijā
plkst. 18:00 Latvijas krievu kultūras dienu ietvaros:
Rēzeknes Teātra-studijas „Joriks” VIESIZRĀDE RĪGĀ -
izrāde visai ģimenei
„Pasaka par Ivanušku - muļķīti ” Rīgas Maskavas namā

Ls 1.50; 2.00 M.Barteņjeva lugas inscenējums.
Režisors – Aivars Pecka.
No 2. līdz 31.maijam Muzejpedagoģiskā programma
„Talka Latgales sētā”
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē katram skolēnam- Ls 0,50, iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.64622464 Nodarbība 2.–6.kl. skolēniem. Nodarbības laikā bērni izspēlēs interaktīvu izglītojošu spēli „Senie amati un nodarbošanās latgaliešu sētā” un ielūkosies lauku sētas darba ritmā saskaņā ar gadalaikiem un dabu. Nodarbībā tiks iepazīti gan pavasarī un vasarā veicamie darbi, gan arī muzeja krājumā esošie darbarīki.
Līdz 12.maijam Muzejpedagoģiskā programma
„Dzīpariņa stāsts” Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē katram skolēnam-Ls 0,50, iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.64622464 Nodarbība 1.–4.kl., 5.–9.kl. un 10.–12.kl. skolēniem. Nodarbība notiek izstādē „Tautas apģērbs un mode”, kurā iespējams izzināt, kā notikusi tautas apģērba, modes un ģērbšanās ieradumu attīstība no 11.gs. līdz 21.gs.

No 14. līdz 31.maijam Muzejpedagoģiskā programma
„Senās spēles un rotaļas” Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē katram skolēnam-Ls 0,50, iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.64622464 Nodarbība pirmsskolas un sākumskolas skolēniem. Praktiska darbošanās ar senajām rotaļlietām un „vecmāmiņas laiku” rotaļu izspēle.

No 14. līdz 31.maijam Muzejpedagoģiskā programma
„Zemes dzīļu noslēpumi” Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē katram skolēnam-Ls 0,50, iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.64622464 Nodarbība sākumskolas un pamatskolas skolniem.
Praktiski darbojoties grupās, skolēni iejutīsies arheologa lomā un "veiks izrakumus" ar smiltīm piepildītā koka kastē, pēc tam atradumus analizējot, no kura laikmeta tie ir.

Nodarbības laikā skolēni padziļina zināšanas par Latgales vēsturi, kultūrvēsturi, apzinās arheoloģijas nepieciešamību un nozīmi senvēstures pētīšanā un senču sadzīves izzināšanā, mācās izprast, cik svarīgi ir saudzīgi izturēties pret vidi.


Rēzeknes pilsētas bibliotēku izstādes un pasākumi 2012.g. MAIJĀ / http://www.rezeknesbiblioteka.lv/
Datums Pasākumi Vieta
2.maijā „Jaunumi”: grāmatu izstāde Centrālā bibliotēka, 2.stāvā,
Atbrīvošanas alejā 81/5

2.-12.maijā Tematiska izstāde „Tuvā un tālā Eiropa”: Jaunākie materiāli no žurnāliem 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
2.-31.maijā Maija ievērojamie jubilāri: grāmatu izstāde Centrālā bibliotēka, 2.stāvā, Atbrīvošanas alejā 81/5

2.-9.maijā Tematiska izstāde „Eiropa no A līdz Z” Bērnu bibliotēka, Dārzu ielā 37
2.-19.maijā Tematiska izstāde „Vecāki un bērni”

8.maijs – Mātes diena; 15.maijs – Starptautiskā ģimenes diena Centrālā bibliotēka, 2.stāvā,
Atbrīvošanas alejā 81/5

3.-8.maijā Tematiska izstāde „Māmulīt, saņem nu atkal šo dienu!”
8.maijs - Mātes diena CB lasītava, 3.stāvā,
Atbrīvošanas alejā 81/5
7.-19.maijā Tematiska izstāde „Iesien pavasari buntītē!”: Par ārstniecības augiem 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
7.-12.maijā Tematiska izstāde „9.maijs - Eiropas vienotības svētki” CB lasītava, 3.stāvā, Atbrīvošanas alejā 81/5
7.-14/maijā Tematiska izstāde „Ģimene - tā ir milzu vērtība!”
15.maijs – Starptautiskā ģimenes diena CB lasītava, 3.stāvā,
Atbrīvošanas alejā 81/5
7.-14.maijā Tematiska izstāde „Tu, mīļā, mīļā māmiņa, Es Tevi mīlu kā nevienu!” Bērnu bibliotēka, Dārzu ielā 37
8.-15.maijā Tematiska izstāde „Visa zeme ziediņos”” Bērnu bibliotēka, Dārzu ielā 37
9.-15.maijā Tematiska izstāde „Māmiņ, šodien Tava diena!”. Dzeja, receptes, dāvanu noformēšana 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
10.maijā Tematiska izstāde „Es savai māmiņai…” Bērnudārza „Pasaka” bērnu zīmējumu izstāde 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
10.-24.maijā Tematiska izstāde „Es zinu, ka kādreiz man dārziņš būs…”. „Par dārzkopību”” CB lasītava, 3.stāvā, Atbrīvošanas alejā 81/5
10.-20.maijā Grāmatu izstāde „Rakstniekam Dzintaram Sodumam - 90” 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
10.-17.maijā Tematiska izstāde „Mūsu palīgi – enciklopēdijas un vārdnīcas” Bērnu bibliotēka, Dārzu ielā 37
14.-24.maijā Tematiska izstāde „Kādā krāsa tu redzi savu pasauli?” Bērniem par krāsām 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
14.-24.maijā Tematiska izstāde „Ģimeņu dienas jampadracis”:
Ģimenei un par ģimeni: pedagoģija, praktiski padomi, daiļliteratūra 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
18.-30.maijā „Esi gudrs, izmanto!”: Vārdnīcas un rokasgrāmatas” 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
21.maijā-4.jūnijā Tematiska izstāde „Piemājas dārzkopība” Centrālā bibliotēka, 2.stāvā, Atbrīvošanas alejā 81/5
21.maijā-2.jūnijā Grāmatu izstāde „Latviešu rakstniecei Irmai Grebzdei - 100” 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
21.-28.maijā Grāmatu izstāde „Te nu es esmu” Irmai Grebzdei – 100” Bērnu bibliotēka, Dārzu ielā 37
24.maijā-6.jūnijā Tematiska izstāde „Mūsu gadsimta epidēmija - smēķēšana!”
1.maijs - Pasaules diena bez tabakas CB lasītava, 3.stāvā,
Atbrīvošanas alejā 81/5
24.-31.maijā Grāmatu izstāde „Slavenākais lācītis pasaulē – Vinnijs Pūks” Bērnu bibliotēka, Dārzu ielā 37
29.maijā-17.jūnijā Tematiska izstāde „Literatūras vēstures un kultūras pētniekam: Miķelim Bukšam – 100” 2.bibliotēka, Atbrīvošanas alejā 166
29.maijā-6.jūnijā Tematiska izstāde „Attīsti prātu, uzzini pasauli” Bērnu bibliotēka, Dārzu ielā 37

Kontaktinformācija

  • Novads: Rēzekne (bij.Rēzeknes rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: Maija Upeniece
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 64622464
  • E-pasts: 

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!